Отборът на Левски постигна най-престижната си победа по време на подготвителния си лагер в Турция. Възпитаниците на старши треньора Николай Костов се наложиха с 1:0 над рекордьора по спечелени титли на Украйна – Динамо Киев.

Единствения гол в мача реализира защитникът Патрик Габриел Галчев през първата част. Българският тим обаче имаше още куп възможности да направи успеха си по-изразителен, но сериозни пропуски направиха Уелтън, Рикардиньо и Джемили.

start-photo.bg
85 снимки

Двубоят започна в равностойно темпо, като в първите минути нито един от двата тима не успя да вземе териториален превес над своя противник.

Първата реална голова възможност в мача дойде в 9-ата минута. Украинският тим стигна до свободен удар дълбоко в половината на Левски отдясно по нападението на Динамо. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Михавко успя да стреля с глава, но прати коженото кълбо покрай вратата.

Веднага след положението за Динамо Киев, футболистите на Николай Косто имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния рефер.

Четвърт час след началото на срещата, Левски стигна до ъглов удар, който „сините” изпълниха заучено. Това изненада играчите на Динамо, а Марин Петков се оказа сам в наказателното поле и пробва успореден на голлинията пас, който обаче бе избит от бранител на украинците.

В 17-ата минута Хосе Кордоба се озова на стрелкова позиция след центриране отдясно. Бранителят успя да отправи удар с глава, но вратарят на Динамо със сетни усилия успя да избие в нов корнер.

По-настоятелната игра на българския тим даде резултат в 22-ата минута, когато крайният бранител Патрик Габриел Галчев вкара страхотен гол. Той получи пред наказателното поле, финтира с лекота защитник на Динамо и с левия крак отправи много прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата.

В оставащите минути до края на първото полувреме „сините” имаха още няколко добри атаки към противниковата врата, при които обаче не успяха да затруднят сериозно вратаря на украинците. Така първата част завърши с минимална преднина за българския тим след прекрасния гол на Галчев.

Втората част започна с много добър шанс за Динамо Киев. Украинците получиха правото да изпълнят свободен удар на дъгата на наказателното поле на Левски. Андриевски, който се появи на почивката, отправи много хубав изстрел, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата.

В 57-ата минута Левски имаше отлична възможност да удвои преднината си, но Рикардиньо не бе съсредоточен в наказателното поле. Голмайсторът на „сините” Галчев получи пред пеналта и центрира отлично във вратарското поле, където Рикардиньо стреля с глава, но покрай вратата. Рикардиньо имаше нова възможност малко по-късно, но мерникът на бразилеца отново му изневери.

В заключителни десетина минути на срещата Левски отново дигна оборотите и пропусна две страхотни възможности. Първо Уелтън се измъкна от отбраната на Динамо и стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят на украинците спаси. Малко по-късно Лима се понесе на десния фланг и комбинира с Джемили, който също стреля от разстояние, но отново стражът на Динамо се справи.

FT ЛЕВСКИ - ДИНАМО К 1:0

1:0 Галчев 22'

Левски: 1 Андреев, 22 Галчев, 5 Ван дер Каап, 6 Цунами, 33 Кордоба, 8 Охене, 10 Митков, 97 Фадига, 17 Уелтън, 88 Петков, 9 Рикардиньо

Динамо Киев:  35 Нешерет, 99 Хусиев, 4 Попов, 32 Михавко, 2 Вивчаренко, 6 Бражко, 92 Рамадани, 37 Царенко, 20 Караваев, 77 Бенито, 11 Ванат