Отборът на Левски надви Пирин Благоевград с 2:0 в отложен мач от 6-ия кръг на efbet Лига.

Положения през първото полувреме не липсваха, но попадения не паднаха, най-вече заради добрите спасявания на Максим Ковальов.

В 78-ата минута Уелтън най-после успя да преодолее стража на гостите и даде преднина на "сините". Асен Митков пък оформи крайният резултат с красив гол.

Така Левски взе трите точки и се изкачи на третото място в първенството с 15 точки след 7 мача. Пирин пък остава на дъното с 1 пункт.

Левски Пирин

източник: Sofascore

Още преди да изминат и 60 секунди Уелтън бе потърсен с дълъг пас в наказателното поле на "орлетата". Бразилецът не успя обаче да нанесе изстрел, а защитата на гостите се справи.

Последва добра атака на Пирин, която бе завършена с неточен изстрел на Андрей Йорданов. Той се включи отляво и получи пас, но след това изпрати топката встрани от целта.

В 6-ата минута дойде първото наистина добро положение. Цунами центрира към Рикардиньо, който успя да стреля с глава, топката обаче мина над напречната греда.

Отличен шанс се откри пред Пирин в 14-ата минута, след като Джавад ел Джемили бе притиснат от двама играчи и сбърка с връщането си назад. До топката стигна Юго Комано, който обаче не успя да преодолее Николай Михайлов. Стражът на "сините" бързо се придвижи напред и спаси с тяло.

В 23-ата минута напрежението отново се прехвърли пред вратата на гостите. Роналдо показа техника и проби в наказателното поле на Пирин. След това пусна остър пас, който пресече пеналтерията, но не бе достигнат от негов съотборник.

start-photo.bg
100 снимки

Две минути след това Роналдо отново успя да се измъкне от защитата на "орлетата". След това потърси Рикардиньо, но подаването му бе прекалено дълго.

Натискът на "сините" продължи. В 32-ата минута Асими Фадига стреля от дистанция, но шутът му бе блокиран. След това центриране беше изпратено в наказателното поле, но "орлетата" се справиха. Последва контраатака, която обаче бе завършена с лош изстрел, далеч от вратата на Ники Михайлов.

В 36-ата минута Дарлан нанесе много хубав изстрел извън наказателното поле. Максим Ковальов изпита трудности и изби топката, която стигна до Уелтън. Той обаче не успя да нанесе изстрел.

Две минути след това Цунами бе близо до гола. Той стигна до центриране от ъглов удар и нанесе силен удар с глава. Топката обаче попадна в средата на вратата, а Ковальов показа отлична реакция. След това Цунами опита акробатично изпълнение, за да добави отбитата топка, но не успя да я нацели добре.

Малко преди края на първата част Фадига пробва силен шут, но вратарят отново плонжира и изби топката.

Дълбоко в продълженията Уелтън нахлу в наказателното поле и бе съборен от Андрей Йорданов, който загуби равновесие и също падна на земята. Ивайло Стоянов не отсъди дузпа въпреки бурната реакция на бразилския футболист, който дори получи жълт картон за симулация.

Три минути след подновяването на игра Роналдо центрира, а Ковальов отново се намеси, за да стигне първи до топката и да избие топката. Тя стигна до Джавад ел Джемили, който опита директен изстрел. Шутът му обаче прелетя над напречната греда.

В 53-ата минута Уелтън получи топката с гръб към вратата и опита задна ножица. Изпълнението му обаче прелетя високо над целта.

Две минути по-късно Рикардиньо бе намерен с подаване в наказателното. Нападателят успя да се завърти и да нанесе хубав изстрел, който бе изваден от Ковальов с една ръка. Поредна страхотна намеса на стража спаси Пирин.

В 59-ата минута Дарлан си пробва късмета с изстрел от сериозна дистанция, който обаче бе разочароващ и мина далеч от вратата.

Роналдо бе близо до гола, след като бе намерен на далечната греда. Ковальов скочи, за да блокира удара му. След това Джавад Ел Джемили също опита с шут по земя, отново извън наказателното поле, а вратарят на гостите блесна с поредна наемса.

В 64-ата минута Жереми Петрис бе поредният футболист на домакините, който опита да затрудни Ковальов с шут от далеч. Ударът му обаче мина много далеч от вратата на Пирин.

Десет минути след това Асими Фадига стреля, след като избита топка стигна до него. Шутът му от границата на наказателното поле мина на сантиметри от вратата на Ковалов.

Минута след това Уелтън направи добър финт и се освободи от противников играч. Бразилецът нанесе мощен изстрел, но Ковальов отново се справи и изби коварната топка, която дори тупна пред него.

В 78-ата минута Рикардиньо успя да пусне топката към Уелтън с глава. Бразилецът пък показа страхотна скорост и се измъкна от защитниците на гостите. Той остана сам срещу Ковальов и този път успя да преодолее стража с удар по земя - 1:0.

Девет минути по-късно Левски стигна до второ попадение. Роналдо се измъкна отлично по десния фланг, след което финтира и влезе в наказателното, където бе съборен. До топката стигна Асен Митков, който с красив изстрел прати топката в мрежата за 2:0.

Дълбоко в продълженията на мача Уелтън нахлу в наказателното поле на "орлетата". От малък удар се опита да вкара, но Ковальов отново се намеси, а топката излезе.

FT Левски - Пирин 2:0

1:0 Уелтън 78'

2:0 Асен Митков 87'

Съставите на двата отбора:

Левски: 13. Николай Михайлов – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами – 37. Дарлан, 97. Асими Фадига, 11. Джавад Ел Джемили – 7. Роналдо, 9. Рикардиньо, 17. Уелтън

Резерви: 99. Иван Андонов – 4. Виктор Любенов, 8. Андриан Краев, 10. Асен Митков, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 88. Марин Петков

Треньор: Николай Костов

Пирин: 12. Максим Ковальов – 8. Дмитро Семенив, 38. Александър Дюлгеров (К), 29. Мартин Бачев, 16. Андрей Йорданов – 4. Айуб Аби, 20. Аймед Суда – 11. Иван Тасев, 73. Венцислав Бенгюзов, 17. Борис Тютюков – 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев – 7. Владимир Медвед, 9. Станислав Костов, 10. Даниил Кондраков, 13. Мартин Георгиев, 26. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров, 83. Христо Попадийн