Левски загуби от Олександрия с 1:2 на спортен комплекс "Susesi" в Белек. В 33-ата минута Артьом Ситало откри резултата в полза на украинците. През втората част Олександрия удвои преднината си чрез Макисм Задерака. В 75-ата минута Станислав Костов намали резултата след точно изпълнение от дузпа, но до повече попадения не се стигна.

levski.bg
12 снимки

Треньорът на Левски Петър Хубчев залага на оптимална единайсеторка. Под рамката стартира Милан Миятович, а карето пред него е изградено от капитана Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Пред защитата са позиционирани Кали Тиам и Симеон Славчев. По крилата за "сините" ще атакуват Станислав Иванов и Паулиньо. На върха на атаката стартира Дени Алар, а малко зад него действа Франко Мазурек. Петър Хубчев не заложи на две от новите попълнения Стайн Спиерингс и Деян Лозев.

"Сините" стартираха мощно. Веднага след първия съдийски сигнал Нуно Рейш намери отдясно Паулиньо, който навлезе навътре и подаде към Франко Мазурек. Аржентинецът стреля от границата на наказателното поле, покрай левия страничен стълб на Панкив.

Украинците отговориха с удар на Мирошниченко. В 5-ата минута Миятович трябваше да се намесва избивайки в ъглов удар, след като бранителят на Олександрия стрля от дистанция. Преди това от опасна позиция Вантух от фаул оцели стената на "сините".

След доброто начало, постепенно столичани приеха играта в своята половина. От своя страна украинците упражниха дълбока преса. Това водеше до изолираност на триото в атаката на Левски.

В 19-ата минута "сините" организираха бърза атака, която премина през Славчев и Станислав Иванов. Крилото подаде към Мазурек, който продължи наляво за Иван Горанов. Левият защитник центрира в наказателното поле, но защитник на Олександрия изби в ъглов удар.

Три по-късно Паулиньо проби отляво. Бразилецът нахлу в наказателното поле, след което падна при контакт с Гречишкин, но главният съдия не отсъди дузпа.

В тези минути възпитаниците на Петър Хубчев натиснаха своя съперник. Живко Миланов копна зад гърба на защитата към Станислав Иванов, но крилото не успя да си овладее добре топката и възможността бе пропусната.

В 25-ата минута на два пъти Милан Миятович боксира решително топката след центрирания.

Постепенно играта на терена се изравни, но Олександрия отново опитваше да пресира дълбоко "сините". В 32-ата минута Паулиньо центрира в наказателното поле, но Станислав ИВанов не успя да засече.

Веднага след това след бърза контраатака Олександрия откри резултата. Артьом Ситало бе изведен зад гърба на отбрантата. Кали Тиам опита да противодейства на украинеца, но след технично копване над Миятович топката се озова в мрежата му.

Левски опита да изнесе играта по-напред, но изпитваше затруднения в организирането на атаките си.

В 40-ата минута Дени Алар напредна през центъра. Австриецът си осигури свободно пространство и шутира, но право в ръцете на вратаря на Олександрия.

До края на полувремето липсваха головите положения пред една от двете врати и резултатът остана непроменен.

На почивката треньорът на Левски Петър Хубчев не направи промени по състава си и 11-те, които стартираха мача продължават да са на терена. От своя страна наставникът на украинците Володмир Шаран направи много промени в тима си.

В 48-ата минута Миятович улови след удар отблизо с глава на футболист на Олександрия. В следващите минути "сините" заиграха по-активно.

В 55-ата минута Живко Миланов бе фаулиран на границата на наказателното поле. Дени Алар стреля опасно от пряк свободния удар на сантиметри от напречната греда.

Две по-късно Холмар не успя да изчисти топката в опасна близост до вратата на Миятович. Дохви овладя и подаде към Протасов. Нападателят стреля отблизо, но черногорският вратар на Левски показа страхотен рефлекс и изби в ъглов удар.

В 60-ата минута Олександрия удвои преднината си. Украинците организираха атака отляво. Стигна се до центриране в наказателното, където Максим Задерака надскочи Иван Горанов и реализира с глава.

След инкасираното попадение Левски погледна по-смело към вратата на съперника. "Сините" опитваха с бързи атаки да преодолеят защитата на Олександрия. Това се дължеше на включването в игра на Филипе Нашименто и Стайн Спиерингс.

В 75-ата минута Филипе Нашименто центрира в наказателното поле, където след разбъркване Стетсков игра с ръка и главният съдия посочи бялата точка. Станислав Костов застана зад топката и с удар долния ляв ъгъл намали резултата.

Попадението даде самочувствие на "сините" и в следващите минути упражниха дълбока преса. Много активен бе левият фланг, където действаха Иван Горанов и влезлият след почивката Здравко Димитров.

В 85-ата минута се откри отлична възможност за Левски да изравни резултата. Филипе Нашименто центрира остро от фаул в наказателното поле. Кали Тиам надскочи всички и игра с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на Олександрия.

Прогресът в играта на "сините" бе парирана с накъсване на играта. В 88-ата минута се откри възможност пред украинците и Антон Шендрик стреля над вратата.

В последната минута на двубоя се стигна до разправия между Холмар Ейолфсон и Денис Безбуродко. Левски доигра мача с човек по-малко, след като терена напусна Иван Горанов.

Последната възможност за Левски дойде дълбоко в добавеното време. Здравко ДИмитров стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря на украинците.

Така "сините" завършиха със загуба лагера си в Турция. Преди това столичани записаха три успеха – над Пюник (3:2), Рапид Виена (2:1) и Узбекистан U19.

🏟„Левски“ отстъпи на „Олександрия“ с 1:2 в последната си контрола от зимния лагер, играна на спортен комплекс "Susesi" в Белек. Попаденията за украинците реализираха Ситало в 33-ата и Задерака в 60-ата мин. За „Левски“ точен бе Станислав Костов в 75-ата мин. ⚽️Така „сините“ завършиха зимната си подготовка с три победи и една загуба – 3:2 срещу арменския „Пюник“, 2:1 срещу австрийския „Рапид“ (Виена), 4:1 срещу националния отбор на Узбекистан за юноши до 19 г. и 1:2 срещу „Олександрия“.