Левски ще направи всичко възможно, за да вдигне десния бек Жереми Петрис за предстоящото домакинство на Айнтрахт Франкфурт следващия четвъртък. Французинът ще е аут още между 7 и 10 дни, научи Gong.bg.

Това поставя участието му в първия мач между двата отбора от плейофа за влизане в групите на Лига на конференциите под въпрос.

Петрис получи разтежение на бедрен мускул в началото на срещата с Локомотив Пловдив, загубена от "сините" с 1:2. Бранителят направи една тренировка преди реванша с Апоел Беер Шева, след която отново е изпитал болки, поради което не взе участие в срещата с израелците.

Левски се наложи над своя съперник с 2:1 на препълнения "Георги Аспарухов" с победен гол на Роналдо в 96-ата минута.

Така столичният гранд си уреди среща с един от традиционните германски отбори, който в последните години бележи сериозен прогрес.