Левски записа третия си мач без победа в efbet Лига. „Сините“ и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 1:1 на „Герена“. Резултатът оставя носителя на Sesame Купа на България на три точки от тройката в класирането.

Столичният тим има 26 пункта на пета позиция, а „смърфовете“ са четвърти с 29 точки, колкото има и шампионът Лудогорец на третото място.

Ивелин Попов откри в 18-ата минута с глава, а влезлият от скамейката Джовани изравни четвърт час преди края за пловдивчани. 26-кратните шампиони имаха доста шансове за гол, но най-вече пропуските на Роналдо лишиха състава на Станимир Стоилов от пълния комплект точки.

LAP.bg
70 снимки

Левски Локомотив Пловдив

източник: Sofascore.com

Първите минути преминаха при сравнително интензивно темпо и отворена игра от двата тима, но нямаше нищо по-интересно като голови ситуации. В 13-ата минута Боруков се отскубна зад гърба на "синята" отбрана, но намеса на Кордоба с тяло му попречи да шутира.

В 18-ата минута "сините" получиха шанс да центрират след статично положение, при което Кордоба се извиси над всички и намери Ивелин Попов, а опитният футболист от два-три метра с глава нямаше проблем да открие.

Андриан Краев опита късмета си с удар от около 20 метра, но не бе достатъчно точен. Малко по-късно Уелтън от фланга намери непокрития Кръстев в наказателното и халфът стреля с глава, но Хоркаш улови.

Голмайсторът Ивелин Попов пусна пас между двама към Роналдо, а бразилецът напредна и остана очи в очи с Хоркаш, но стреля право в краката му, печелейки едва корнер.

startphoto.bg
77 снимки

Със самото начало на второто полувреме Уелтън проби отляво и пусна успореден пас в малкото наказателно поле, където Роналдо, с Бидунга на гърба си, не успя да засече от метър разстояние.

В 64-ата минута Цунами намери Уелтън в наказателното и крилото опита от воле с левия крак да намери мрежата на пловдивчани, но стреля твърде високо.

Четвърт час преди края Матеус Да Силва центрира ниско отдясно, търсейки човек около точката за изпълнение на дузпа, а малко след нея дебнеше Джовани, който порази вратата на Андреев.

Левски веднага можеше да си върне аванса, но Роналдо отново пропусна. Бразилецът получи топката на десетина метра от вратата, но с вътрешната част на ходилото прати топката на поне 2-3 метра извън рамката на вратата.

FT Левски - Локомотив Пловдив 1:1

1:0 Ивелин Попов 18`

1:1 Джовани 76`

Левски:  1 Пламен Андреев, 2 Жереми Петри, 6 Цунами, 7 Георги Миланов, 8 Андриан Краев, 10 Ивелин Попов, 17 Уелтън, 18 Роналдо, 23 Сонко Сундберг, 30 Филип Кръстев, 33 Хосе Кордоба

Треньор: Станимир Стоилов

Локомотив Пловдив: 23 Динко Хоркаш, 50 Йосип Томашевич, 91 Райън Бидунга, 4 Мартин Паскалев, 13 Матеус Да Силва, 15 Пиер Зебли, 33 Георги Каракашев, 14 Димитър Илиев ,9 Бирсент Карагарен, 99 Преслав Боруков, 7 Бабакар Дион

Треньор: Александър Томаш