Левски София допусна трета загуба по време на зимния си лагер в Турция, като този път „сините“ загубиха с 1:2 срещу непретенциозния косоварски тим КФ Дукажини. Николай Костов разчете на изключително млад състав в първите 60 минути от двубоя, като впечатление направиха единствено Стивън Гаоте и Дейвид Михалев с по-напоритсите си действия. В рамките на седем минути през първото полувреме (между 7 и 14) Дукажини вкара два гола.

След свободен удар Лерин Мурина откри резултата по страхотен начин, а седем след това Бесир Исени удвои актива на „белите“. След вкарването на титулярите в двубоя Левски наложи голям натиск спрямо съперника, което доведе до попадение чрез Джавад Ел Джемили в 75-ата. В хода на срещата българският тим нацели и два пъти гредите, като първо това стори Кристиан Димитров през първото полувреме, а през втората част Асими Фадига също нацели напречния стълб на косоварите.

На 24-и януари „сините“ ще изиграят още една проверка – срещу Тузла Сити.

Реферската бригада, която трябваше да ръководи двубоя, се забави сериозно спрямо двата отбора, които се бяха наредили за поздрав преди срещата, но триото съдии се появи пет минути по-късно. Косоварите започнаха по-дейно срещата от двата отбора, като младият състав на "сините" опитваше да атакува съперника с контраатаки по крилата, но без успех. Михалев в четвъртата опита с дълъг, диагонален пас да намери вляво Стивън Гаоте, но топката дойде дълга за него.

startphoto.bg
88 снимки

В седмата минута Дукажини откри резултата след фантастичен гол от фал. Капитанът Лерин Мурина отправи фантастичен изстрел от свободен удар и не остави никакви шансове за Иван Андонов. След още седем минути Дукажини удари за втори път по "синия" състав. Тогава точен беше Бесир Исени, който се извиси в наказателното поле на "сините" след центриране и с глава направи 2:0.

Малко след това "сините" сбъркаха лошо при изнасянето на топката, а Зулфиу нахлу вдясно по наказателното поле на Левски и шутира, ала Иван Андонов с тяло блокира удара. В 21-ата минута Преслав Бачев отдясно овладя и центрира добре към влезлия в наказателното поле - Кристиан Димитров. Той отигра добре с глава и преодоля Кенан Хачихамза, но топката срещна напречната греда на косоварите.

След половин час игра Мезиу отправи силен удар към "синята" врата, ала Кристиан Димитров спря с тяло, след кеото му бе изкаран въздуха. Пет преди края на първото полувреме Марин Петков стреля силно фронтално от фал, но над напречната греда на косоварите. Две след това отново Петков обстрелва вратата на Дукажини от фал, като този път затрудни вратаря на косоварите, но той изби встрани.

В заключителната минута Иван Андонов изби удар на Мурина от пряк свободен удар. На почивката Фабио Лима се появи в игра на мястото на Марин Петков, като Николай Костов запази останалите 10 човека, които стартираха от първата минута за софиянци. След час игра Николай Костов направи 10 промени, след като пусна голяма част от титулярите си в хода на проверката. От първоначалния състав на "сините" остана само Кристиан Димитров и Фабио Лима, като бразилецът влезе на почивката.

След 62 минути Уелтън изведе вляво Асими Фадига, който комбинира отлично с Асен Митков. Младокът стреля от движение, но стражът на Дукажини изби в корнер. След промените от Костов тимът му започна да играе високо по терена и да пресира дълбоко 'белия' съперник, който често започна да играе със своя вратар при разиграването си.

В 71-ата минута Патрик Габриел-Галчев се надигра вдясно със съперник и даде хубав пас по земя към Фадига. Французинът шутира с десния крак и нацели напречната греда на Дукажини. Десетина секунди, след като се появи на терена Джавад Ел-Джемили намали пасива на "сините", след като отправи силен удар от средна дистанция, а вратарят на Дукажини не отигра добре и не успя да боксира и топката влетя във вратата на косоварите - 1:2.

Нова добра възможност се откри пред Ел-Джемили, който стреля по диагонала, но вратарят на Дукажини отрази. Уелтън проби отляво малко след това и подаде за Ел-Джемили, който стреля от движение, ала неточно.

FT / ЛЕВСКИ - ДУКАЖИНИ 1:2

0:1 Мурина 7', 0:2 Исени 14', 1:2 Ел-Джемили 75'

Левски: 99. Андонов. 50. Димитров, 4. Любенов, 15. Божилов, 16. Бачев, 77. Михалев, 20. Чандъров, 31. Гаоте, 14. Стефанов, 88. Петков, 21. Йовов

Дукажини: 30. Кенан Хаджихамза, 77. Виктор Уго, 44. Ардин Далку, 4. Бесир Исени, 6. Гентрит Салиху, 14. Блеринд Морина, 95. Иран Жуниор, 22. Осман Мезиу, 23. Иляса Зифлю, 37. Хекуран Бериша, 93. Фатон Незири