Левски победи Локомотив Пловдив с 2:1 в двубой от Първата шестица на efbet Лига. Попадението за "смърфовете" бе дело на Мичи Нтело, но още до края на първата част "сините" направиха пълен обрат, вкарвайки два гола за три минути, дело на Цунами и Рикардиньо. Левски владееше повече топката, като имаше и много повече положения, отправяйки цели 15 удара към противниковата врата, докато домакините имаха само два изстрела по посока на Пламен Андреев. С тази победа Левски е вече 4-и с 58 точки, докато Локомотив Пловдив остава на 5-а позиция с 55 пункта на сметката си.

start-photo.bg
80 снимки

В третата минута Рикардиньо си освободи добре пространство и опита мощен удар извън наказателното поле, а топката премина опасно близо до десния страничен стълб на Томов. В 10-а минута "смърфовете" организираха прекрасна атака, при която Димитър Илиев вкара топката в центъра на терена към Ангел Лясков, който изведе Мичи Нтело, който показа страхотно движение без топка, а след това завърши безпроблемно, за да открие резултата - 1:0 за Локомотив Пловдив.

В 29-а минута Евертон Бала центрира по великолепен начин от корнер, като Цунами надскочи персоналния си пазач и не остави никакви шансове на Томов, успявайки да прати топката във вратата - 1:1.

Само три минути по-късно Асен Митков демонстрира страхотния си поглед върху играта, като достави чудесен пас към Рикардиньо, който запази хладнокръвие и успя да преодолее Кристиан Томов с чудесен завършващ удар - 2:1 за Левски.

В 62-а минута Марин Петков получи чудесна топка в наказателното поле, като той опита веднага удар с глава от въздуха, но не успя да намери целта. Веднага след това Марин Петков направи добър дрибъл с топка в крака, след което пусна пас към Патрик-Габриел Галчев, а последният стреля с десния крак, но право в ръцете на Кристиан Томов.

Петнайсетина минути преди края на редовното време Евертон Бала получи добра топка в противниковото наказателно поле, а атакуващият футболист използва добре тялото си, след което се завъртя и отправи удар по диагонала, но не бе точен.

В 88-а минута топката достигна някакси до Джавад Ел Джемили в наказателното поле, като той не губи време и опита удар по диагонала, но изпълнението бе сложно, а изстрелът не намери целта. В последната минута на редовното време Локомотив Пловдив не успя да изчисти добре топката, а тя достигна до Евертон Бала, който технично завърши, но попадението му бе отменено поради засада.

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 15. Мартин Петков, 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 17. Евертон Бала, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков