Левски разби с 3:0 като гост Локомотив Пловдив в мач от втория плейофен кръг на efbet Лига. "Сините" постигнаха първа победа на "Лаута" от 2015 година насам, а с нея се утвърдиха на четвъртото място във временното класиране, а освен това се доближиха и на три точки от третия ЦСКА 1948. Рикардиньо откри резултата в 36-ата минута, а четири по-късно Ивелин Попов удвои. В 79-ата минута Филип Кръстев оформи крайния резултат.

Столичани бяха пълни господари на терена тази вечер, като се възползваха от грешките, които защитата на "смърфовете" допусна. Възпитаниците на Елин Топузаков пропуснаха още няколко изгодни положения, а Уелтън удари и греда.

С успеха Левски събра 58 точки, докато Локомотив е шести с 50 точки.

startphoto.bg
95 снимки

Левски можеше да стигне до гол още преди да са изминали 60 секунди игра. Уелтън получи страхотен извеждащ пас от Сонко Сундберг отляво. Бразилецът навлезе на скорост в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но топката профуча покрай гредата. Напористото начало на "сините" продъжли и в 3-ата минута Роналдо отправи удар покрай вратата.

"Смърфовете" отговориха със слаб удар на Христо Иванов от границата на наказателното поле, който не затрудни Пламен Андреев. В 7-ата минута Джовани центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Хорхе Сегура отправи удар с глава, който обаче беше неточен.

В 10-ата минута Роналдо получи страхотен диагонален пас отдясно, овладя топката, напредна и отправи силен удар в близкия ъгъл, който след намесата на Сегура излезе в корнер. След неговото изпълнение удар на Андриан Краев с глава мина покрай вратата.

Седем минути по-късно домакините сбъркаха в центъра на терена, а от това веднага се възползва Филип Кръстев. Халфът пусна извеждащ пас отдясно за Рикардиньо. Бразилецът надбяга Сегура, а Илко Пиргов излезе да го пресрещне и връхлетя върху нападателя, в момента, в който той отправи удар. Топката мина покрай вратата, но главият съдия отсъди нарушение на вратаря и му даде жълт картон.

32 снимки

В 29-ата минута топката стигна до Бабакар Дион отдясно. Белгиецът опита да се надиграва с Цунами и отправи удар от дъгата на наказателното поле, но неточно. Две минути след това пред Дион се откри нова възможност за удар, но от 15-17 метра не затрудни Пламен Андреев. В 34-ата минута Кръстев напредна през центъра, като бе застигнат от Пиер Зебли. Халфът успя да се завърти покрай своя съперник и да намери Ивелин Попов. Попето шутира от около 25 метра, но безкрайно неточно.

Левски поведе в 36-ата минута. "Сините" упражниха преса в противниковото наказателното поле. Мартин Паскалев върна към Илко Пиргов, който беше атакуван от Уелтън и Рикардиньо. Вратарят се справи с крилото, но позволи на деветката да му отнеме топката и да вкара на празна врата седмия си гол с екипа на столичани.

В 40-ата минута Левски стигна до втори гол. Кръстев центрира от корнер, а Андриан Краев се извиси над всички и отправи удар с глава в долния десен ъгъл. Пиргов успя да избие, но Ивелин Попов беше най-съобразителен и оставен непокрит от 2-3 метра вкара за 0:2. Ситуацията беше преразгледана за засада на Попето, но такава нямаше и гостите удвоиха аванса си. При радостта си десетката на "сините" отправи провокация и към домакинските фенове.

Втората част започна в по-спокойно темпо. Домакините владееха повече топката в началните минути, но не затрудниха Пламен Андреев. В 64-ата минута Попов пусна към Кръстев, който превзе голяма част от терена с топка в крака, но си поведе дълго и пред наказателното поле Мартин Паскалев успя да предотврати неприятности за своя отбор. Минута по-късно Уелтън проби отляво и отправи удар, който Пиргов изби. В ответната атака Джовани получи на фланга, навлезе навътре и опита удар, а след рикошет в Сундберг се стигна до корнер за домакините.

В 68-ата минута Левски беше близо до трети гол. Попов и Уелтън комбинираха отляво, като десетката пусна страхотен извеждащ пас за бразилеца. Крилото навлезе в наказателното поле и отправи коварен удар в далечния ъгъл, който срещна гредата.

В 74-ата минута резервата Джавад Ел Джемили получи отляво, навлезе в наказателното поле и отправи удар от малък ъгъл, който беше неточен. Две минути по-късно "смърфовете" можеше да се върнат в мача. Джовани намери Петър Витанов отляво, който пусна към Сегура на дузпата. Защитникът отправи удар, който беше блокиран от Кристиан Димитров, като защитникът предотврати сериозни неприятности за Андреев.

В 79-ата минута Левски стигна и до трети гол. Сегура сбърка пред наказателното поле, а Кръстев му отне. Халфът се озова сам срещу Пиргов и плъзна топката покрай него за 0:3.

В 84-ата минута Джовани отправи силен удар от пряк свободен удар от около 20 метра, като Димитров изби топката с глава. Минута по-късно дебют в професионалния футбол на 17 години направи юношата на Левски Дейвид Михалев, който замени Цунами.

Малко след това защитата на "сините" не изчисти добре топката, а пред наказателното поле Димитър Илиев отправи удар от движение, който профуча покрай вратата.

Локомотив Пловдив - Левски 0:3

0:1 Рикардиньо (36)
0:2 Ивелин Попов (40)

0:3 Филип Кръстев (79)

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов (62 - 9. Ерик Сорга), 33. Георги Каракашев (46 - 34. Петър Витанов), 10. Джовани (84 - 25. Петър Андрее), 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (85 - 21. Иван Михайлов)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 21. Иван Михайлов, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 19. Кристиан Мендоса, 9. Ерик Сорга, 11. Ивайло Димитров, 34. Петър Витанов, 25. Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами (86 - 77. Дейвди Михалев), 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов (70 - 20. Асен Чандъров), 17. Уелтън (70 - 11. Джавад ел Джемили), 18. Роналдо (89 - 88. Марин Петков), 9. Рикардиньо (89 - 14. Илиян Стефанов)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 11. Джавад ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 27. Асен Митков, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков

Треньор: Елин Топузаков

Ж.к.: Илко Пиргов, Георги Каракашев, Пиер Зебли (Локомотив); Джавад ел Джемили, Асен Чандъров (Левски)

Съдия: Станислав Тодоров

Стадион: "Локомотив"