Левски и Ботев Пловдив завършиха 1:1 в дербито от 17-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора си размениха по едно полувреме, но нито един от двата състава не успя да грабне трите точки.

В 19-та минута Левски откри. Марин Петков центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Цунами с глава прати топката в мрежата.

Отговорът на Ботев дойде през второто полувреме. "Канарчетата" бяха много по-активни и в 54-та минута стигнаха до равенството.

Ивелин Попов с прекрасно подаване намери Антоан Бароан, който с едно докосване от трудна позиция успя да се разпише. Положението беше много дълго преразглеждано за засада с ВАР, но се оказа, че всичко е било редовно.

Малко по-късно дузпа за гостите бе отсъдена, а впоследствие и отменена, а ситуацията се оказа много спорна.

В класирането Левски е 6-ти на точно 10 точки от върха. Ботев Пловдив остава на 9-то място.

startphoto.bg
70 снимки

Първите 10 минути преминаха без опасности пред двете врати. Напрежението леко се повиши след грубо нарушение на Хосе Кордоба, но Никола Попов се справи със ситуацията и показа жълт картон на централния бранител на Левски.

В 19-та минута Левски откри резултата. Марин Петков изпълни ъглов удар и сложи топката на главата на Цунами, който с хубав удар прати топката в мрежата.

След попадението мчетата на Николай Костов продължиха да владеят топката доста повече от ''канарчетата''. За половин час игра сините имаха 61% предимство по този показател.

Гостите опитаха да отговорят на предизвикателството. Антоан Бароан получи топката на около 25 метра от вратата на Пламен Андреев. Нападателят опита силен шут, но топката премина над вратата.

Пет минути преди края Роналдо открадна топката от Етоо и се устреми към вратата на Ботев. Атакуващият футболист опита да премине през Чернев и да шутира, но Ханкич се намеси. Имаше и претенции за дузпа, но те не бяха уважени.

До края се откри хубав шанс за Левски от статично положение, но удар не беше нанесен.

Второто полувреме започна с шанс за Ботев, но Акере не успя да подаде към Бароан в наказателното поле. В ответната атака Фадига проби по левия фланг и центрира, но не намери свой съотборник.

В 57-та минута гостите изравниха резултата. Ивелин Попов достави страхотен пас към Антоан Бароан. Нападателят отклони топката във вратата, но бе отсъдена засада. След дълго преразглеждане на ситуацията с ВАР арбитрите прецениха, че позицията на Бароан е била редовна.

Много спорна ситуация се разигра след малко повече от ас игра. Патрик-Габриел Галчев повали съперник в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Никола Попов обаче беше привикан да преразгледа положението. Съдията прецени, че контакт няма и отмени първоначалното си решение.

В 78-та минута Рикардиньо опита късмета си с удар извън наказателното поле, но топката срещна левия страничен стълб на вратата пазена от Ханкич. Секуни по-късно Бароан излезе сам срещу Андреев, но от труден ъгъл стреля право в тялото на вратаря.

Нови попадения до края на срещата не паднаха.

FT Левски - Ботев Пловдив 1:1

1:0 Вандерсон Цунами 19'

1:1 Антоан Бароан 57'