Новакът в елита Крумовград постигна втора поредна след подновяването на шампионата, надделявайки с резултат 2:0 в гостуването си на Локомотив София в ранния неделен двубой от 22-ия кръг на efbet Лига.

Гостите отбелязаха по едно попадение през двете полувремена на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“. Серкан Юсеин в 19-ата, а в петата минута от добавеното време на втората част Александър Колев подпечата успеха на своя тим, като по този начин се изравни на върха в голмайсторската листа с Георги Николов от Ботев Пловдив с по девет попадения.

Снимки: Startphoto.bg
47 снимки

Срещата предложи много битка на терена с разменено надмощие. Двата тима създадоха и доста положения, а домакините трябваше да чистят и от своята голлиния. В крайна сметка новаците се оказаха по-ефективни и заслужиха победата.

По този начин Крумовград на Станислав Генчев е със 100%-ов актив от началото на 2024-а година, след като преди седмица победи още един свой бивш отбор в лицето на Ботев Пловдив. Тимът му вече е в серия от четири поредни успеха в първенството, като събра 30 точки на деветата позиция, докато „столичните железничари“ остават 13-и с 22 пункта, с три по-малко от десетото място след осми пореден мач без успех у дома. За Крумовград предстои домакинство на пловдивския Локомотив, докато "червено-черните" гостуват на последния в класирането Етър Велико Търново.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Локомотив София Крумовград

източник: Sofascore.com

В първите десет минути от двубоя домакините от Локомотив София владееха повече топката, което обаче не водеше до нещо по-опасно пред вратата на Янко Георгиев, а удари към двете врати липсваха.

Секунди след изтичането на десетата минута обаче Крумовград създаде първата голова ситуация. Александър Колев беше изведен с чудесно дълго подаване зад защитата на Локомотив София, нападателят влезе на скорост отляво в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, който изглеждаше точен, но вратарят Александър Любенов внимаваше и спаси, след което и улови топката.

В 16-ата минута Симеон Мечев реши да стреля директно от пряк свободен удар отляво на наказателното поле, като завъртя добре топката към далечния ъгъл, но кълбото премина много близо покрай дясната греда на Георгиев в аут.

Три минути по-късно пък гостите от Крумовград откриха резултата след грешка в защитата на "червено-черните". Димитър Тонев беше изведен на десния фланг и последва центриране в наказателното поле. Там Серкан Юсеин изпревари неориентирания Селсо Рапосо и засече топката, която се отби от дясната греда на Любенов и влезе във вратата му – 0:1.

В 26-ата минута Ренан Ареяш посрещна една отбита топка и нанесе красив удар от въздуха пред наказателното поле, който бе точен, но не достатъчно силен и Любенов улови.

Локо София стигна до първия си точен удар в двубоя в 39-ата минута. Тогава Селсо Рапосо центрира отдясно в наказателното поле, където Карлос Франса остана под топката, но тя стигна до Мики Орачев. Той обаче се забави, тъй като кълбото падна на по-слабия му десен крак и си го нагласи на левия, след което стреля точно, но Янко Георгиев получи време да се намеси и улови.

На почивката и двамата треньори посегнаха към смените. Данило Дончич пусна в игра Димитър Митков на мястото на Красимир Милошев в търсене на изравнителен гол, докато Станислав Генчев замени Диего Рапосо и Момчил Цветанов с Октай Юсеин и Джунейт Али.

Домакините натиснаха в търсене на гола и в 57-ата минута имаха добра ситуация да го сторят. Красимир Станоев комбинира с Мечев пред наказателното поле на Крумовград, а последният се обърна и нанесе силен изстрел, който обаче беше отразен по отличен начин от Янко Георгиев.

Снимки: LAP.bg
32 снимки

След точно час игра Крумовград организира бърза контраатака, при която Серкан Юсеин подаде към Димитър Тонев, който след това сложи топката на главата на Алекс Колев, но той стреля над напречната греда в аут.

В 65-ата минута голмайсторът Серкан Юсеин стреля директно от пряк свободен удар отляво на наказателното поле, като завъртя отлично топката покрай стената и тя летеше към долния десен ъгъл на Любенов,  но стражът се намеси и изби.

Постепенно гостите отново тръгнаха по-настойчиво в атака и три минути по-късно бяха много близо до второ попадение. Юсеин спечели втората топка след дълго подаване към наказателното поле на Локо София. Голмайсторът навлезе отдясно в пеналтерията, стигна до аутлинията и след това върна за Александър Колев, който си нагласи топката на левия крак и стреля, но Диме Димов беше застанал точно пред голлинията и изби.

Двадесет минути преди края на редовното време Мечев съхрани добре топката пред наказателното поле на гостите и намери Карлос Франса, който шутира опасно, но Янко Георгиев се намеси и спаси.

До края Локо София натисна в търсене на изравняването, но стигна само до няколко блокирани и неточни удари.

Крумовград пък дори намери време да отбележи второ попадение, с което подпечата успеха си в петата минута от добавеното време. Джунейт Али комбинира с Патрик Луан, който веднага намери Александър Колев в наказателното поле на Локомотив София, а голмайсторът с удар под плонжа на Александър Любенов вкара топката във вратата му за крайното 0:2. С този гол нападателят се изравни на върха при голмайсторите с Георги Николов, като двамата имат по 9 отбелязани попадения.

FT  | ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – КРУМОВГРАД  0:2

0:1 Серкан Юсеин 19'

0:2 Александър Колев 90+5'