Ботев Пловдив инкасира втора поредна загуба на новия стадион „Христо Ботев“. След поражението от Левски с 0:1 преди седмица, сега „жълто-черните“ загубиха от Лудогорец с 0:2.

„Зелените“ решиха срещата на „Колежа“ още в първата част, когато вкараха две попадения. И двата гола бяха дело на бразилци – Кайо Видал откри в 27-ата минута, а 17 по-късно Игор Тиаго удвои с поредния си гол.

По този начин Лудогорец си гарантира първото място в редовния сезон, завършвайки със 74 точки. Вторият ЦСКА е със 70, като е и с мач по-малко. Утре, 8 май, „червените“ приемат Ботев Враца.

Ботев Пловдив няма как да бъде изместен от десетото място, което заема с 32 точки.

start-photo.bg
78 снимки

Феновете на Ботев Пловдив запалиха димки още в началото на срещата, което принуди главният съдия Георги Гинчев да прекъсне мача за кратко.

Първият шанс дойде след четвърт час игра - Игор Тиаго се размина с центриране от фал на Кирил Десподов в малкия пеналт. В ответната атака Мертенс стреля, но се получи благоприятен рикошет за Падт и опитният вратар улови.

Още една възможност за Лудогорец, макар и нечиста. Разиграване по десния фланг намери Фон Витри, а той насочи към Десподов, който бе около точката на дузпата. Капитанът на разградчани обаче бе блокиран своевременно от Минков.

Малко след това дойде първият напрегнат момент. Перера фаулира Десподов и получи жълт картон. Сетне Етоо разкара топката след фала на Перера и посегна да удари Десподов с глава, но нямаше дори допир с 11-ката на "зелените", което му отреди жълт картон.

В 27-ата минута Лудогорец откри. Десподов проби отдясно и центрира, но топката бе прекалено висока за Тиаго. Зад него обаче дебнеше Кайо Видал, който с едно докосване матира Ханкич, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на стража.

Минута преди края на първата част Лудогорец вкара втори гол чрез дежурния си голмайстор Игор Тиаго. Гонсалвеш центрира към бразилеца, а той надскочи персоналния си пазач Супрайен и с глава прати кълбото в мрежата на Ханкич.

Още с началото на втората част Кирил Десподов можеше да предреши изхода на двубоя. Крилото се озова сам срещу Ханкич, преодоля го и от малък ъгъл опита да вкара в опразнената врата, но не бе точен.

Ботев веднага показа зъби - удар на Красиан Колев от около 20 метра мина опасно близо до дясната греда на Падт.

След кратко прекъсване заради димки от бултрасите Ботев създаде най-чистия си шанс. Антонио Перера засече с левия си крак центриране от корнер на Красиан Колев, но гредата помогна на Падт да запази вратата си. Минута по-късно Ботев създаде още една възможност. Акере излезе сам срещу Падт, но нидерландецът бързо скъси дистанцията и не позволи на играча на Ботев да вкара.

LAP.bg
18 снимки

В 70-ата минута удар на Кирил Десподов при една контра на Лудогорец кацна на напречната греда. Минута преди това "канарчетата" имаха претенции за дузпа за настъпване на Якуб Пьотровски срещу Николай Минков. Сигнал от главния съдия Гинчев не последва, а от ВАР буса също прецениха, че контактът не е достатъчен.

Поредната атака по по-активния за Лудогорец десен фланг също можеше да завърши с гол. Нонато намери Игор Тиаго на 6-7 метра от вратата, но бразилецът стреля в аут от чиста позиция.

FT / Ботев Пловдив - Лудогорец 0:2

0:1 Кайо Видал 27`

0:2 Игор Тиаго 44`

Ботев Пловдив: 13 Хидайет Ханкич, 4 Виктор Генев, 5 Красиан Колев, 6 Дилан Мартенс, 11 Антоан Бароан, 15 Джеймс Етоо, 16 Самюел Акере, 17 Николай Минков, 18 Самюел Супрайен, 20 Антонио Перера, 44 Роберто Пунчец

Треньор: Бруно Балтазар

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 2 Пипа, 6 Якуб Пьотровски, 8 Клод Гонсалвеш, 9 Игор Тиаго, 11 Кирил Десподов, 16 Аслак Фон Витри, 22 Франко Русо, 24 Оливие Вердон, 77 Кайо Видал, 90 Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев