Арда надви ЦСКА 1948 с 3:2 в закриващ 13-ия кръг на еfbet Лига мач. Срещата стартира с 21 българи, като единственият чужденец бе Жуниньо в състава на гостите.

Малко след половин час игра Лазар Марин си отбеляза автогол и изведе Арда напред, а пет минути по-късно Алекс Петков удвои аванса на гостите. Второто полувреме обаче бе категорично за домакините, които стопиха пасива си с попадения на Ивайло Чочев и Симеон Петров. В последните секунди на редовното време Спас Делев демонстрира класа и с изящен удар донесе победата на кърджалийци.

Антон Узунов
38 снимки

И двата отбора влязоха предпазливо в срещата, което сведе опасните ситуации до минимум. След първите 10 минути гостите се посъбудиха и два последователни пробива на Спас Делев застрашиха вратата на Наумов, но не достатъчно. Домакините отвърнаха с неточен изстрел на Ангел Бастунов.

Последва серия от неточни изстрели и към двете врати, за да дойде 33-ата минута, когато гостите поведоха с помощта на Лазар Марин, който прати топката в собствената си врата.

Пет минути по-късно Спас Делев центрира от корнер, а новият български национал Алекс Петков се измъкна от опеката на Георги Ангелов и прати топката във вратата на Наумов.

В самия край на първата част Иван Коконов също прати топката в мрежата на Наумов, но попадението не бе зачетено заради засада.

Секунди преди почивката пък Георги Русев нацели гредата след директен изстрел от пряк свободен удар.

След подновяването на играта домакините заиграха по-смело и в 57-ата минута Ивайло Чочев успя да върне едно попадение. "Червените" организираха добра атака по дясното крило, завършила с удар на Чочев, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Националът се възползва по най-добрия начин от грешката в синьо и намали пасива на ЦСКА 1948.

Малко след час игра Жуниньо отправи изненадващ изстрел към вратата на Наумов. Родният страж изби, а топката срещна и страничния стълб на вратата. Секунди след това късметът помогна и на гостите, чийто аванс можеше да бъде заличен, ако ударът на Чочев бе в очертанията на вратата на Караджов.

В 76-ата минута ЦСКА 1948 възстанови равенството, след като влезлият от пейката Симеон Петров порази Караджов. Младежкият ни национал се извиси над всички при центриране от корнер и прати топката във вратата на противника.

В последните секунди на мача Спас Делев демонстрира перфектен контрол над топката и с още по-перфектен удар я прати във вратата на Наумов, за да донесе трите точки на Арда. Попадението бе проверявано дълго с помощта на ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка голът бе зачетен за радост на "сините".

Така гостите си тръгнаха с трите точки от "Васил Левски", което им отрежда осмо място във временното класиране с 14 пункта. "Червените" пък остават на 12-о място с 11 точки.

ЦСКА 1948 - Арда  КР 2:3
0:1 Лазар Марин (авт.) 33'
0:2 Алекс Петков 38'
1:2 Ивайло Чочев 57'
2:2 Симеон Петров 76'
2:3 Спас Делев 89'