Отборът на Славия започна катастрофално подготовката си на турска земя. "Белите" отстъпиха с 1:6 на Криля Советов в първата си проверка в Белек. Българският тим допусна първите три гола във вратата си в рамките на едва 7 минути. В края на първата част Радослав Кирилов намали изоставането, но през второто полувреме фиаското продължи и отборът на Игор Осинкин вкара нови 3 попадения.

Началото бе добро за българите и още в четвъртата минута новото попълнение Ерол Дост опита удар, но топката прелетя над вратата на Криля Советов. Руският тим отвърна с мощен индивидуален рейд, чийто край обаче сложи Емил Виячки с решителна намеса.

След 15 минути игра дойде най-добрата възможност за руснаците, но Светослав Вуцов изби отлично и опази вратата си.

Десет минути по-късно резултатът бе открит. Криля Советов организира добра атака, завършила с хитър удар на Антон Зинковски, който преодоля Вуцов и мушна топката във вратата на българите. 120 секунди по-късно резултатът вече бе 2:0 за Криля Советов. Петър Патев извърши грешка и изпусна човека си, което позволи на Арни да удвои аванса на своя тим.

В 32-ата минута ситуацията се влоши още повече за Славия, след като Иван Сергеев направи резултата класически, а в края на първата част с удар по земя Ради Кирилов намали пасива на "белите".

Втората част стартира с нов гол за Криля Советов. Голмайстор отново бе Иван Сергеев, който след заучено изпълнение отбеляза второто си попадение в мача. Доминацията на руския тим продължи и в рамките на следващите 10 минути отборът отбеляза нови две попадения, дело на Полуяхтов и Голенков, с които резултатът набъбна на 6:1.

В 70-ата минута Филип Антовски и Ивайло Димитров се появиха на терена на мястото на Мартин Сораков и Дарко Тасевски.

Криля Советов не се задоволи с петте гола разлика и до последно продължи да търси ново попадение. Георги Петков обаче се справи добре и не позволи отново да вади топката от мрежата си.

Така Криля Советов направи за смях "белите", които ще изиграят втората си контрола в понеделник - срещу сръбския Войводина.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия (първо полувреме): Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки, Костадин Велков, Филип Антовски, Ерол Дост, Петър Вуцов, Александър Златков, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Калоян Кръстев;

Славия (второ полувреме): Георги Петков, Георги Вълчев, Динмухамад Кашкен, Димитър Стоянов, Мартин Атанасов, Дарко Тасевски, Лазар Боянов, Драгош Фирцулеску, Димитър Рангелов, Мартин Сораков, Никита Колдунов

Криля Советов: Ломаев, Прищепа, Чернов, Горшков, Зеффан, Хади, Гацкан, Зинковски, Арни, Канунников, Сергеев