Ботев Пловдиовпобеди ЦСКА 1948 с 3:2 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Защитникът на домакините Па Конате (17) откри след великолепно индивидуално действие, а Атанас Илиев (29) удвои преднината на "жълто-черните". Крилото на гостите Галин Иванов (69) намали с плътен изстрел в наказателното поле. Две минути преди края на двубоя Атанас Илиев реализира второто си попадение в мача и увеличи преднината на "канарчетата". Дълбоко в добавеното време на двубоя Ангел Бастунов реализира ново попадение за гостите, оформяйки крайния резултат.

По този начин Ботев Пловдив сложи край на негативната си серия от десет поредни мача без успех и записаха първа победа под ръководството на Азрудин Валентич.

Антон Узунов
36 снимки

Гостите стартираха агресивно двубоя и "червените" пресираха дълбоко "жълто-черните". В 3-ата минута Ивайло Чочев опита да изведе Димитър Митков в наказателното поле, но Георги Аргилащки внимаваше и улови.

В 8-ата минута ЦСКА 1948 огранизира бърза контраатака. Денислав Александров подаде към Георги Русев, който напредна и шутира, но в тялото на Станислав Работов и Георги Аргилашки не трябваше да се намесва.

Малко след това "канарчетата" отговориха с добра атака по десния фланг. Реда Рабей центрира в наказателното поле, след което Атанас Илиев стреля с глава, но неточно и топката премина над вратата.

В 17-ата минута Ботев Пловдив откри резултата. Па Конате направи великолепен индивидуален пробви отляво. Бранителят навлезе към центъра, след което преодоля последователно Венцислав Василев, Сашо Александров и Лазар Марин, за да реализира хладнокръвно във вратата на Даниел Наумов.

Гостите опитаха да отговорят мигновено, но изстрел на Димитър Митков бе уловен от Георги Аргилашки. В 23-ата минута Маркиньос също опита с индивидуален рейд да преодолее отбраната на столичани, но последвалият му изстрел премина над вратата.

Последваха добри минути за "червените". В 27-ата минута Станислав Работов не успя да изчисти в наказателното поле, което даде възможност на Димитър Митков за изстрел. Нападателят стреля атрактивно с ножичен удар, но Георги Аргилашки се намеси решително и изби влизащата в горния ляв ъгъл топка. Минута след това Галин Иванов центрира в наказателното поле, където Ивайло Чочев продължи с глава към задната греда към Георги Русев, който стреля красиво от въздуха, но над вратата.

В 29-ата минута "канарчетата" удвоиха преднината си. Домакините организираха отлична атака, Димитър Тонев изведе Атанас Илиев в наказателното поле, а нападателят хладнокръвно реализира с левия крак.

Гостите опитаха да се настанят трайно в половината на "жълто-черните", но домакините бяха добре позиционирани и не позволяваха да се стигне до опасност пред Георги Аргилашки. В 39-ата минута Димитър Митков добре задържа отдясно, след което подаде към Галин Иванов в наказателното поле. Крилото отправи изстрел, но той бе блокиран от шпагата на Виктор Генев.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме домакините можеха да направят резултата класически. "Жълто-черните" организираха бърза контраатака. Емануел Току подаде към Па Конате, който продължи за Атанас Илиев в наказателното поле, Нападателят овладя и стреля в близкия ъгъл, но Даниел Наумов се намеси решително, избивайки в ъглов удар.

"Канарчетата" имаха добър шанс и на старта на втората част. Атанас Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката премина над вратата.

Гостите опитаха да притиснат съперника си в собствената му половина. Това доведе до нова възможност за гол. В 53-ата минута Димитър Митков се пребори на границата на наказателното поле и стреля от дистанция, но Георги Аргилашки улови.

Четири минути по-късно влезлият преди секунди Васил Шопов центрира в наказателното поле, където непокритият Денислав Александров стреля от въздуха, но покрай десния страничен стълб. Гостите пренесоха играта почти изцяло в половината на домакините, но отбраната на "жълто-черните" не допускаше опасности пред Георги Аргилашки.

В 65-ата минута "канарчетата" организираха бърза контраатака. Емануел Току подаде към Атанас Илиев. Нападателят нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но ударът бе блокиран и топката излезе в ъглов удар.

Четири минути по-късно "червените" намалиха резултата. Денислав Александров отлично задържа в наказателното поле, след което подаде към Галин Иванов, а крилото с плътен изстрел реализира в долния десен ъгъл.

"Жълто-черните" продължиха да залагат на контраатаки и в 77-ата минута Емануел Току отново намери Атанас Илиев. Нападателят стреля от границата на наказателното поле, но слабо и Даниел Наумов улови.

В 88-ата минута "канарчетата" реализираха и трети гол. Емануел Току подаде към Атанас Илиев, който овладя и с плътен изстрел реализира в долния десен ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Ангел Бастунов реализира второ попадение за гостите, възползвайки се от грешка на Георги Аргилашки. Това бе и последното действие в мача.