Черно море победи Етър с 2:1 като гост в мач от 19-я кръг в efbet Лига. "Моряците" достигнаха до инфарктна победа, която ги изкачи на върха в класирането с 42 точки, колкото има и ЦСКА. Причината момчетата на Илиян Илиев да са лидери е, че имат гол на стадион "Българска армия" при равенството 1:1 срещу "червените".

Влатко Дробаров откри резултата в началото на втората част. Централният бранител засече хубаво центриране на Александър Василев и донесе важен аванс за своя тим.

В заключителните минути наглед спокойната среща буквално ескалира. Първо Мазир Сула от състава на гостите получи безумен втори жълт картон и бе изгонен.

От там се заформи страхотна драма. Етър изравни след спорно отсъдена дузпа, която Мартин Тошев реализира.

Веднага в следващата атака обаче Васил Панайотов вкара за 2:1 и гостите измъкнаха победата с последния удар по топката.

Следващата среща за Етър е от Sesame купа на България срещу Ботев Пловдив. Черно море вече отпадна от турнира за купата и ще посрещне Славия в мач от първенството на стадион "Тича" във Варна.

startphoto.bg
16 снимки

Етър започна малко по-добре срещата, но първата опасност се откри именно пред тяхната врата.  Мазир Сула получи пас в наказателното поле, нагласи топката на десния си крак и стреля. Доброто позициониране на Пламен Димов обаче предотврати по-сериозни проблеми за Мартин Величков.

Постепенно "моряците" натиснаха по-осезаемо и опитаха нови два изстрела чрез Алекс Фернандес и Васил Панайотов, но не затрудниха стража на "болярите".

След 20 минути игра гостите пропуснаха нова добра възможност. Исмаил Иса получи страхотен пас, който го изведе зад гърба на отбраната. Нападателят от аутлинията върна топката назад към Мазир Сула, чийто удар отново бе блокиран от футболист на Етър. Останаха претенции за игра с ръка, но те бяха неоснователни.

Първата добра атака за Етър дойде почти половин час след първия съдийски сигнал. Илкер Будинов опита удар, който бе блокиран. Иван Дюлгеров опита да улови топката преди д напусне очертанията, но "болярите" се добраха до ъглов удар. И от последвалото центриране обаче не се създаде суматоха пред вратата на Черно море.

В последната минута от редовното време на първата част "моряците" бяха на косъм от откриване на резултата. Мазир Сула изпълни пряк свободен удар по страхотен начин, но гредата го лиши от изумително попадение. Последва и добавка на Живко Атанасов, но Мартин Величков успя да се изправи бързо и да парира шута към неговата врата.

Въпреки добрите шансове двата тима не успяха да си вкарат голове през първите 45 минути.

Втората част започна с огромен пропуск за Етър. Шахредин Букхолда намери Ивайло Димитров с прекрасен пас. Нападателят излезе очи в очи с Иван Дюлгеров, но мерникът му изневери и топката премина встрани от целта.

Черно море откри резултата в 59-та минута. Александър Василев центрира в наказателното поле, където Влатко Дробаров засече топката с крак и успя да реализизра. Мартин Величков направи всичко по силите си да спаси и това положение, но след намесата му кълбото се отби в напречната греда и премина зад голлинията.

В заключителните минути Васил Панайотов опита удар с глава, но топката премина на около метър от левия страничен стълб на вратата.

Страхотна драма се разигра в добавеното време на стадион "Ивайло". Етър изравни резултата след много спорно отсъдена дузпа за игра с ръка. Мартин Тошев застана зад топката и успя хладнокръвно да отбележи от бялата точка.

Това обаче не бе всичко в тази среща. Буквално в ответната атака, която се оказа и последна, Васил Панайотов донесе трите точки за Черно море с последния удар по топката.

LIVE Етър - Черно море 1:2

0:1 Влатко Дробаров 59'

1:1 Мартин Тошев 90'+5'

1:2 Васил Панайотов 90'+8'

Главен съдия: Ивайло Стоянов

Стартови състави:

Етър: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов (К), 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 23. Мосес Кандидус, 28. Николай Янков, 10. Ловре Кнежевич, 11. Илкер Будинов, 24. Шахредин Букхолда, 14. Ивайло Димитров

Треньор: Светослав Петров

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 19. Александър Василев, 6. Виктор Попов, 5. Пабло Грасия, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса