Отборът на Левски продължава с безупречното си представяне от началото на сезона в efbet Лига. „Сините” на Станислав Генчев записаха трета поредна победа, като този път в жертва на столичани се превърна тимът на Локомотив Пловдив.

Левски взе трите точки на "Лаута" с 2:0, а головете за гостите вкараха Асими Фадига и Мустафа Сангаре.

След изиграването на три мача от началото на кампанията „сините” оформиха головата си разлика на 12:1.

start-photo.bg
77 снимки

Левски започна по-силно двубоя и се настани трайно в половината на домакините. От своя страна футболистите на Любослав Пенев предпочетоха да действат с дълги подавания в предни позиции, които обаче бяха лесно разгадавани от бранителите в „синьо”.

Гостите успяха да се възползват от териториалното си предимство още в 9-ата минута, когато Асими Фадига даде преднина на столичани. Ел Джемили изведе по отличен начин своя съотборник през центъра на отбраната, той напредна с няколко крачки и с техничен удар в долния ляв ъгъл  на вратата порази целта.

Домакините отговориха с отличен шанс на Ефе Али. Дефанзивният халф получи на границата на наказателното поле вдясно, преодоля бранител на Левски и стреля по диагонала. За негов лош късмет обаче, топката срещна десния страничен стълб, а след това Димитър Илиев не сполучи при добавката и прати коженото кълбо високо над вратата.

Последваха много силни минути за „сините”, които на три пъти бяха много близо до това да удвоят преднината си. Първо Еверон Бала бе изведен сам срещу Мартин Луков, но ударът му бе избит в корнер. След центрирането Кристиан Димитров стреля с глава, но стражът на домакините отново бе на мястото си изби в нов ъглов удар. След изпълнението му на близката греда, Келиан ван дер Каап стреля, но късметът не бе на негова страна и той нацели напречната греда зад Луков.

До края на първата част Локомотив Пловдив не успя да намери верния път към вратата на своя противник. Едва в 43-ата минута дойде и първият точен удар на домакините преди почивката, който бе дело на Димитър Илиев. Капитанът на „смърфовете” стреля от дистанция, но Пламен Андреев не бе затруднен.

Двамата старши треньори не предприеха смени в съставите си на почивката. В началните минути на второто полувреме играта бе доста накъсана, а положенията пред двете врати почти липсваха. В 58-ата минута Жулиен Лами имаше възможност да обстрелва противниковата врата, но изстрелът му по диагонала не бе точен. Левски отговори с удар на Охене, който бе отразен от Луков.

Постепенно футболистите на Станислав Генчев отново наложиха своя стил на игра и положенията пред Мартин Луков не закъсняха. След няколко пропуска гостите все пак вкараха втория гол на успокоението, който им подпечата и победата.

Резервата Мустафа Сангаре се разписа пет минути преди края на редовното време след чудесно извеждащо подаване на Вандерсон Цунами. Точно преди гола на „сините”, домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на капитана на гостите срещу Оливие Кандем, но такова категорично нямаше.

efbet Лига

FT .

0 : 2

• 9’ Асими Фадига
  • 85’ Мустафа Сангаре
  • Край на мача!

90+5'
  • Четири минути добавено време.

90+1'
  • Марин Петков бележи във вратата на Локомотив Пловдив, но попадението е отменено заради явна засада.

89+5'
  • ГОООЛ за Левски! Мустава Санагре с лекота надбягва Мартин Паскалев по левия фланг, навлезе в наказателното поле и с премерен удар увеличи преднината на "сините".

85'
  • Футболистите на Локомотив Пловдив имат претенции за дузпа, след като Оливие Кандем пада в наказателното поле след намеса Цунами в пеналта. Телевизионните повторения обаче показаха, че реферът Никола Попов е взел правилно решение, оставяйки играта да продължи.

84'
  • Удар на Марин Петков, топката излиза в аут.

84'
  • Ефе Али отстъпва мястото си на Мартин Хайдаров.

79'
  • Полонски заменя Мичи Нтело за Локо Пд.

79'
  • Хубав пробив на Сангаре отляво завършва с удар,но в аут.

79'
  • Жълт картон за Ефе Али за фал в центъра на терена.

79'
  • Страхотна намеса на Хорхе Сегура! Сангаре получи отляво и потърси комбинация към Алекс Колев, но пасът му бе пресечен от Сегура.

77'
  • Хубав удар на Мичи Нтело по диагонала, но топката не попада в целта.

72'
  • Клеман Икена заменя Карлос Охене за Левски.

70'
  • Владимир Медвед заменя Николас Пенев за Локо Пд.

65'
  • Мартин Петков заменя Жулиен Лами.

65'
  • Ивайло Иванов заменя капитана на Локо Пд Димитър Илиев.

65'
  • Марин Петков влиза на мястото на голмайстора Асими Фадига.

64'
  • Мустага Сангаре Заменя Евертон Бала за Левски.

64'
  • Корнер за Левски, след като топката рикошира в тялото на защитник на Локо Пд след удар на Ел Джемили.

62'
  • Добър шанс за Левски. Карлос Охене имаше да стреля от близка дистанция, но Мартин Луков бе на мястото си и спаси.

60'
  • Хубава атака на домакините. Топката е пратена към Жулиен Лами на десния фланг, който нагласи коженото кълбо на десния си крак и стреля по диагонала, но много неточно.

58'
  • Шут по диагонала отляво на Джевад Ел Джемили, топката излиза в аут.

53'
  • Жълт картон за Хорхе Сегура за нарушение срещу Фадига.

51'
  • Играта е спряна, за да се окаже лекарска помощ на Майкон, който падна лошо при единоборство за висока топка в центъра на терена.

47'
  • Начало на втората част.

45+7'
  • Край на първото полувреме.

45+7'
  • Две минути добавено време.

45+1'
  • Далечен удар на Димитър Илиев, който става лесна плячка за Пламен Андреев. Това бе първият точен удар за домакините от началото на мача на "Лаута".

43'
  • Страхотен удар на Евертон Бала от фала, Мартин Луков с върха на пръстите си избива в корнер.

42'
  • Жълт картон за Мартин Паскалев за нарушение срещу Майкон пред наказателното поле на Локо Пд.

41'
  • Първи корнер в полза на Локо Пд в мача.

37'
  • Играта е спряна, за да могат фубтолистите на двата тима да пият вода.

30'
  • Техничен удар на Ел Джемили от границата на наказателното поле, Луков плонжира и спасява.

27'
  • Греда за Левски! След подаването от ъгловия удар, Келиан ван дер Каап стреля много добре, но късметът му изневери и прати топката в наречната греда.

24'
  • След центрирането от корнера, Кристиан Димитров успява да стреля с глава, но Луков отново е на мястото си избива в нов ъглов удар.

24'
  • Страхотен шанс за Левски! Евертон Бала е изведен сам срещу Луков, но вратарят успя да избие в ъглов удар.

23'
  • Ел Джемили пробва далечен удар, който обаче е крайно неточен.

20'
  • Греда за за Локо Пд! Ефе Али получи на границата на наказателното поле отдясно, преодоля с лекота бранител на "сините" и стреля мощно по диагонала. За негово нещастие обаче, топката срещна десния страничен стълб, а след добавката на Димитър Илиев топката излезе в аут.

15'
  • Хубав удар на Александър Колев, който обаче попада в обсега на Мартин Луков и вратарят лови без проблеми.

14'
  • Корнер в полза на Левски, който не носи опасност за Луков.

11'
  • ГОООЛ за Левски! Гостите повеждат с гол на Асими Фадига, който е негов трети от началото на сезона. Фадига бе изведен майсторски от Джавад Ел Джемили през центъра на отбраната, направи няколко крачки и технично прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.