Арда и Черно море изиграха най-добрия мач от началото на сезона, в който предоставиха на зрителите истинско голово зрелище, в което обаче не се победиха и завършиха наравно при резултат 3:3 в късния съботен двубой от първия кръг на новия сезон в efbet Лига.

Всичко стартира в края на първото полувреме, когато Матеус Машадо откри в 44-ата, но Радосалв Цонев изравни в 53-ата минута от дузпа. Преслав Боруков донесе пълния обрат в 62-ата, но втори гол на Машадо в 64-ата минута възстанови паритета. Драмата обаче продължи и Атанас Илиев донесе нов обрат в 79-ата минута от бялата точка, но трета дузпа в двубоя сложи точка на спора в 83-ата минута, когато точен бе Абубакар Тунгара.

Startphoto.bg
39 снимки

Футболистите на двата отбора определено изиграха страхотен двубой, най-вече през втората част, тъй като през първото полувреме нищо не предвещаваше подобно шоу, което в крайна смека предложи шест гола (пет през вторите 45 минути), три дузпи и два обрата.

По този начин и двата тима стартираха сезона с по една точка, а в следващия кръг Арда гостува на Берое, докато Черно море приема Хебър Пазарджик.

Арда Черно море

източник: Sofascore.com

Старши треньорът на Арда – Александър Тунчев, заложи на вратата на Иван Дичевски, а пред него в защита действаха новото попълнение Мартин Стойчев, Умар Сако, Пламен Крачунов и Деян Лозев. Радослав Цонев и капитанът Лъчезар Котев бяха опорни халфове, а по крилата в предни позиции бяха разположени Светослав Ковачев и Станислав Иванов. Преслав Боруков водеше  атаката, подпомаган от Абубакар Тунгара.

Наставникът на Черно море – Илиан Илиев, постави под рамката на вратата Иван Дюлгеров, а пред него в защита бяха Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко дробаров и Александър Василев. Като опорни халфове бяха разположени капитанът Даниел Димов и Пабло Гарсия, който се завърна в клуба. Матиеус Машадо и Мазир Сула действаха по двата фланга, а Васил Панайотов действаше зад централния нападател Атанас Илиев.

Срещата стартира в спокойно темпо, като гостите от Варна първи стигнаха до статично положениев четвъртата, когато изпълниха ъглов удар, но не се стигна до нищо опасно за вратаря Иван Дичевски.

Две минути по-късно Светослав Ковачев получи топката пред наказателното поле, смени рязко посоката и стреля, но над вратата на Иван Дюлгеров.

„Моряците“ отговориха с изстрел на Мазир Сула в 15-ата минута, но след рикошет топката излезе в корнер. Именно французинът центрира от ъгловия удар в наказателното поле, където Матеус Машадо засече с глава, но слабо и над напречната греда в аут.

В 24-ата минута Дюлгеров бе на път да донесе на отбора си големи проблеми, след като не бе докрай концентриран при върната топка към него и позволи тя да мине под крака му. Вратарят на Черно море обаче бързо успя да я догони и да я изчисти в тъч.

След половин час игра Абубакар Тунгара получи на левия фланг, след което напредна, влезе навътре и шутира пред дъгата на наказателното поле, но над вратата на гостите.

В 34-ата минута Александър Василев реши да стреля директно от пряк свободен удар точно пред наказателното поле, като преодоля стената, но топката мина и над вратата на Дичевски.

Две минути след това домакините имаха хубава възможност за попадение. Радослав Цонев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Тунгара отклони с глава, а на втора греда Пламен Крачунов се опита да намери обратния ъгъл на вратата, но кълбото излезе в аут.

Четири минути преди края на редовното време на първата част гостите също имаха добър шанс да открият резултата. Машадо получи на десния фланг, влезе навътре и шутира към вратата, получи се рикошет в Деян Лозев, но Дичевски следеше играта и успя да избие удара в долния си ляв ъгъл в корнер.

Черно море обаче дочака своя шанс и се възползва по най-добрия начин от него в 44-ата минута. Капитанът Даниел Димов върна топката в наказателното поле, след като тя бе изчистена, а там Атанас Илиев я пое с тяло и я предостави на Машадо, който с хубав плътен удар по тревата с левия крак направи безпомощен Дичевски, а кълбото се спря в долния му десен ъгъл – 0:1. Домакините имаха претенции, че Илиев е играл с ръка при овладяването на топката, но такава нямаше и голът беше зачетен.

Втората част стартира без промени в двата състава, а в първите минути спокойните действия властваха на терена.

В 53-ата минута обаче Арда изравни след точна дузпа на Радослав Цонев. В ситуацията, минута по-рано, Тунгара получи в своята половина, финтира Влатко Дробаров и направи самостоятелен рейд по десния фланг, влезе в наказателното поле и бе съборен от Пабло Гарсия, а главният съдия Георги Кабаков посочи бялата точка. С изпълнението се зае Ради Цонев, който отбеляза по безкомпромисен начин в средата на вратата за 1:1.

Шест минути по-късно Сула центрира от корнер в пеналтерията, където непокрит бе оставен Гарсия на границата на вратарското поле и засече с глава, но слабо и право в ръцете на Дичевски.

По-добрата игра на домакините обаче даде резултат и те стигнаха до пълния обрат в 62-ата минута. Дробаров не отигра добре една топка на центъра и я подари на капитана Лъчезар Котев, който изпревари Даниел Димов, след което напредна и отлично изведе Боруков отдясно в наказателното поле, а нападателят нанесе мощен изстрел с десния крак в близкия ъгъл на Дюлгеров – 2:1.

Радостта на кърджалийци беше кратка, тъй като след още 120 секунди резултатът беше изравнен. Черно море получи шанс да застраши вратата на домакините от свободен удар. Сула центрира прекрасно от статичното положение в наказателното поле, където около точката за дузпа Машадо нанесе отличен удар с глава, който препарира Дичевски и топката попадна неспасяемо в долния му десен ъгъл за 2:2. Това бе втори гол за 20-годишния бразилец в мача.

"Моряците" на свой ред можеха да стигнат до пълен обрат в 67-ата минута, когато Сула центрира от ъглов удар към границата на вратарското поле, където Атанас Илиев нанесе изстрел с глава, но покрай дясната греда на Дичевски в аут.

Драмата обаче продължи и в 75-ата минута имаше дискусионен момент, след като Живко Атанасов падна в наказателното поле на кърджалийци, а Кабаков бе извикан да прегледа ситуацията с ВАР и в крайна сметка Черно море получи възможност да изпълни 11-метров наказателен удар, но заради игра с ръка на Тунгара. Илиев взе топката и отбеляза в 79-ата минута, давайки отново предимство на своя тим – 2:3.

Само четири минути по-късно Кабаков отсъди нов наказателен удар, този път за Арда. Дробаров не прецени добре ситуацията и събори Боруков в наказателното поле, което означаваше нов наказателен удар. Зад топката застана Тунгара, който изпълни за 3:3.

Три минути преди края на редовното време варненци пропуснаха страхотен шнас да стигнат до новав преднина в резултата. Топката беше центрирана от десния фланг към далечната греда, където Александър Василев бе оставен сам, но пропусна от чиста позиция, като стреля над вратата.

В последната пета минута от добавеното време пък Николай Златев стреля директно от пряк свободен удар пред наказателното поле, като преодоля стената, но топката мина покрай дясната греда на Дичевски в аут.

По този начин приключи и двубоят, като двата отбора тръгнаха с по една точка в актива си новия сезон в efbet Лига.

FT  | АРДА – ЧЕРНО МОРЕ  3:3

0:1 Матеус Машадо 44'

1:1 Радослалв Цонев (дузпа) 53'

2:1 Преслав Боруков 62'

2:2 Матеус Машадо 64'

2:3 Атанас Илиев (дузпа) 79'

3:3 Абубакар Тунгара (дузпа) 83'