Спартак Варна на два пъти повеждаше на Славия, но не успя да стигне до първа победа далеч от дома. Двата тима завършиха наравно 2:2 в мач от 16-ия кръг на efbet Лига, като по този начин "белите" остават непобедени у дома. Два гола за "соколите" реализира Денис Баланюк, а за "белите" Ахмед Ахмедов изравни в 52-ата минута, а в 79-ата минута с гол-красавец Кемело Нгуена оформи крайния резултат.

Така "белите" събраха 26 точки и остават на седмо място във временното класиране, докато варненци са на дъното със 7 точки, но вече в два мача нямат поражение.

start-photo.bg
86 снимки

Двубоят започна с натиск на домакините, но пред вратата на Иван Дичевски не се случи нищо интересно. В 17-ата минута "соколите" организираха опасна атака. Здравко Димитров проби отляво, навлезе навътре и подаде към Ивей Ромееш. Панамецът отправи удар, който защитник на домакините изби.

В 20-ата минута Иван Минчев получи удар от Ромееш, който беше блъснат от Людовик Соарес, поради което трябваше да бъде заменен от Кристиян Стоянов. Две минути по-късно Крис Добрев получи контузия в наказателното поле на гостите и също трябваше да бъде заменен принудително. На неговото място се появи Ахмед Ахмедов.

Секунди по-късно гостите организираха многоходова атака. Ивайло Климентов навлезе в наказателното поле отдясно и опита остро центриране, а Вуцов изби над гредата. Малко след това Ахмедов успя да избие топката от краката на Румен Руменов пред наказателното поле на Спартак. Соарес овладя и отправи силен шут, който Иван Дичевски спаси.

В 38-ата минута Тони Тасев направи непростим пропуск. Стоев проби отдясно и намери Галин Иванов на дузпата. Опитният футболист отправи удар, който Дичевски успя да избие. Топката се озова в Тасев, който от няколко метра стреля над опразнената врата. В 42-ата минута гостите организираха контраатака, която завърши с удар на Климентов от далечна дистанция. Топката обаче не застраши вратата на Вуцов.

В 45-ата минута Спартак нанесе своя удар. Здравко Димитров свали топката за Румен Руменов пред наказателното поле. Халфът опита удар, но не намери добре кълбото, а това изведе Денис Баланюк сам срещу Вуцов. Нападателят опита удар, който беше блокиран от вратаря, но при добавката украинецът прати топката зад голлинията за 0:1.

В началото на второто полувреме Мехмед Сабри проби отдясно, излъга Соарес и потърси на далечната греда Здравко Димитров. Крилото опита удар от движение, но прати топката над вратата. В 52-ата минута гредата спаси "соколите". Пробив на Соарес отляво завърши с пас към Галин Иванов на дузпата, а ударът на капитана на "белите" срещна страничната греда.

Секунди по-късно Славия изравни. Галин Иванов отигра с глава на далечната греда след центриране от корнер, а след това Пламен Димов не успя да изчисти. Това позволи на Ахмед Ахмедов да стреля с глава от няколко метра, а двама защитници на "соколите" не успяха да избият пред голлинията за 1:1.

В 63-ата минута Стоев намери Ахмедов с центриране отдясно, но ударът на нападателя беше неточен. Десетина минути по-късно отново Ахмедов отправи удар с глава след центриране от корнер, но над вратата.

В 74-ата минута Спартак нанесе своя втори удар в мача. Здравко Димитров напредна с топката и пусна страхотен извеждащ пас за Баланюк между двамата централни защитници на Славия. Украинецът овладя топката и отправи удар, който Вуцов изби. Кълбото отново се озова в нападателя, който отново отправи удар и този път не сбърка за втория си гол в мача.

В 79-ата минута "белите" стигнаха отново до изравняването. Защитата в синьо не успя да изчисти добре топката след центриране на Соарес. Кълбото попадна в Кемело Нгуена, който шутира от около 25 метра, но в тялото на играч на гостите. Топката пак се озова в Нгуена, който този път с брилянтен шут в долния десен ъгъл вкара за 2:2.

В първата минута на добавеното време Ахмедов опита удар със задна ножица между трима защитници, но нападателят прати топката в аут. Малко след това Чешмеджиев отправи слаб удар след центриране на далечната греда, с който не затрудни Дичевски.

Славия - Спартак Варна 2:2

0:1 Денис Баланюк (45)

1:1 Ахмед Ахмедов (53)

1:2 Денис Баланюк (74)

2:2 Кемело Нгуена (79)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн (85 - 55. Константин Чешмеджиев), 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 33. Галин Иванов /к/, 73. Иван Минчев (23 - 71. Кристиян Стоянов), 8. Емил Стоев, 11. Кристиан Добрев (23 - 9. Ахмед Ахмедов), 88. Тони Тасев (78 - 22. Дарко Тасевски)

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Ахмед Ахмедов, 77. Георги Вълчев, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 55. Константин Чешмеджиев, 71. Кристиян Стоянов

Треньор: Златомир Загорчич

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски /к/, 9. Мехмед Сабри, 25. Пламен Димов, 19. Никола Борисов (65 - 23. Проспер Менди), 6. Емануел Моура, 2. Велислав Боев (75 - 47. Родни Антуи), 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов (85 - 17. Цветан Илиев), 33. Здравко Димитров, 14. Ивей Ромееш, 27. Денис Баланюк (85 - 10. Янчо Андреев)

Резерви: 1. Стефан Петков, 17. Цветан Илиев, 23. Проспер Менди, 10. Янчо Андреев, 45. Даниел Начев, 47. Родни Антуи, 7. Георги Бабалиев

Ж.к.: Емил Виячки, Венцислав Керчев, Емил Стоев (Славия); Здравко Димитров (Спартак)

Треньор: Тодор Киселичков

Съдия: Ивелин Занев

Стадион: "Александър Шаламанов"