Десетият кръг в efbet Лига приключи с оказалия се взривоопасен сблъсък между Етър и Витоша на стадион "Ивайло". Великотърновци успяха да постигнат втора поредна домакинска победа, която дойде доста мъчно с 1:0. В средата на първото полувреме и при резултат 0:0 Емил Гъргоров пропусна дузпа за бистричани, докато при откриващия гол на Яни Пехливанов халфът на Витоша Лъчезар Котев счупи пръста на своя вратар Християн Василев.

След почивката нервите определено изместиха футболните достойнства, а картоните заваляха и в двете посоки. Тъжната кулминация настъпи в 86-ата минута, когато ветеранът Емил Гъргоров беше отстранен от игра за второ официално предупреждение, след което тръгна да търси физическа саморазправа със съдията Владимир Вълков.