Левски победи Пирин с 2:1 в първата си контрола. Преслав Бачев даде преднина на "сините" още в първата минута. В 27-ата обаче Даниил Кондраков възстанови равенството. Победата донесе Рикардиньо с гол от дузпа в самия край на срещата.

start-photo.bg
61 снимки

Домакините започнаха мача силно и още в първата минута Преслав Бачев даде преднина на "сините". Той получи прекрасен извеждащ пас от Асен Митков, а след това прати топката в мрежата на Максим Ковальов.

Натискът на Левски продължи и през следващите минути. Пирин организира първата си по-добра атака в 8-ата минута, а тя завърши с удар на Дмитрий Семенив, който обаче не затрудни Николай Михайлов.

"Орлетата" не успяваха да намерят път към вратата на Левски, но и "сините" разиграваха повече без повече голови възможности до 20-ата минута. Все пак домакините продължиха да държат инициативата.

В 25-ата минута Иван Тасев бе намерен по десния фланг, а той успя да нахлуе в наказателното поле на домакините, но не и да потърси пас или да стреля. Тасев бе затворен от защитник на Левски, а топката излезе в аут.

Две минути след това до добра стрелкова позиция стигна Борис Тютюков, чийто шут обаче бе отразен от Ники Михайлов. Топката все пак попадна в краката на Даниил Кондраков, който не сгреши и я прати в опразнената врата на "сините".

Добра комбинация на домакините в 31-ата минута едва не доведе до гол. Атаката на Левски мина през Бачев, а след това стигна до Кристиян Йовов, който опита с остро подаване да намери Антон Иванов. Той обаче не успя да стигне до топката във вътрешността на пеналтерията.

В 33-ата минута Жереми Петрис се включи добре в нападението на домакините. Той намери Антоан Стоянов в центъра, който стреля от границата на наказателното поле. Ударът му обаче бе спасен от Ковальов.

Николай Костов пусна изцяло нов състав за второто полувреме: Още в 49-ата минута Джавад ел Джемили опита да комбинира с Ивелин Попов в опит да бъде застрашена вратата на гостите. Това обаче не се случи. Две минути след това Рикардиньо успя да открадне топка при колебливо подаване назад на Пирин. Нападателят на "сините" обаче не се разбра с Уелтън и не успя да го намери във вътрешността на наказателното поле, така не се стигна до удар към вратата на "орлетата".

В 54-ата минута пък Владимир Медвед си пробва късмета с изстрел от дистанция, който бе спасен от Иван Андонов.

Левски стигна до второ попадение четири минути по-късно, като то до голяма степен бе изработено от Ивелин Попов, който намери Рикардиньо в наказателното на Пирин. Изстрелът на нападателя бе спасен, а топката отново стигна до Попето, който я прати в опразнената врата. Веднага прозвуча съдийски сигнал за засада обаче и така голът не бе зачетен.

В 69-ата минута Джавад ел Джемили нахлу в наказателното поле на "орлетата", а след това опита изстрел, който обаче прелетя над вратата.

Четири минути по-късно Рикардиньо бе изведен. Нападателят първоначално пое топката, но бързо бе затворен от защитник на гостите, от който не успя да се освободи и да стреля.

Пет минути преди края на редовното време Нейтън Олдър стигна до отлична позиция. Неговият удар обаче бе спасен от Марио Кирев.

В 89-ата минута Уелтън бе съборен в наказателното на Пирин и това доведе до дузпа за "сините". Рикардиньо се нагърби с изпълнението на наказателния удар и той успя да прати топката в мрежата на "орлетата" за 2:1.

FT / Левски - Пирин 2:1

1:0 Преслав Бачев 1'

1:1 Даниил Кондраков 27'

2:1 Рикардиньо 90'

Съставите на двата отбора:

Левски: 13. Николай Михайлов, 33. Хосе Кордоба, 23. Сонко Сундберг, 6. Цунами, 2. Жереми Петрис, 70. Никола Бандев, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 72. Антон Иванов, 21. Кристиян Йовов, 16. Преслав Бачев

Резерви:  99. Иван Андонов, 73. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 15. Александър Божилов, 4. Нейтън Олдър, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо

Пирин: 12. Максим Ковальов, 19. Вячеслав Велес, 29. Мартин Бачев, 25. Илиян Костов, 8. Дмитрий Семенив, 77. Васил Христов, 17. Пепси Глезим, 14. Даниил Кондраков, 7. Владимир Медвед, 24. Борис Тютюков, 26. Иван Тасев

Резерви: 1. Марио Кирев, 21. Борислав Смилянски, 72. Димитър Митов, 13. Влади Ласков, 15. Алекс Педински, 45. Лазар Стойчев, 23. Христослав Ячев, 31. Христо Младенов, 10. Иван Ирмиев, 9. Петър Христов, 6. Вергил Янев