Ботев Враца победи с 2:1 Славия в първи мач от заключителния 26-и кръг от редовния сезон в efbet Лига.

Попадението за врачани отбеляза Юлиан Ненов в 21-ата минута, като само няколко минути преди това разтресе напречната греда над Кръстев. В 70-ата минута Гьоко Зайков засече топката с глава след хубаво центриране от ъглов удар на Добрев, за да изравни. В самия край на двубоя резервата Виктор Василев със страхотен удар донесе победата на врачани.

"Белите" завършват редовния сезон на шеста позиция с 36 точки, докато тимът от Враца е на предпоследната 13-а позиция с 22 точки.

LAP.bg
31 снимки

Ботев Враца Славия

източник: Sofascore.com

Около 120 секунди след началото на срещата Ненов опита удар от дъгата, но топката мина встрани от вратата на Кръстев. Славия отговори с опасно центриране на Минчев, но Тон Тасев не успя да играе добре с глава по диаговал от вратата на домакините. Отново Юлиан Ненов бе замесен в следващата опасна ситуация - юношата на ЦСКА стреля опасно с левия крак от идентична позиция и топката се отби в напречната греда. "Белите" отново намериха отговор, и отново чрез Минчев, чийто удар с евия крак мина на сантиметри от вратата на Краси Костов.

От третия си опит Юлиан Ненов откри. Офанзивният футболист получи от дълбочина, напредна и с удар в далечния ъгъл откри резултата за радост на домакинските привърженици.

В 30-ата минута Тодоров пробва късмета си от около 18 метра, но изстрелът му мина високо над вратата. Броени минути преди почивката удар на Йон Бакеро от въздуха изглеждаше, че ще бъде уловен без проблем от Костов, но стражът изпусна топката и за малко да инкасира куриозен гол. 60 секунди по-късно Костов отрази изключителен удар на Кирилов, но в следващия миг страничният съдия вдигна флага за засада.

С началото на втората част Ивайлов опита изстрел с левия крак, но топката отиде много встрани. В 58-ата минута Ивайлов опита късмета си от фал. Изстрелът му обаче бе неточен. Много добър шанс се откри пред Ботев Враца в средата на частта - центриране отдясно намери непокрития Антонио Георгиев, който пробва неуспешно да намери мрежата на Славия със странична ножица.

След суматоха в наказателното на Славия Красимир Тодоров вкара топката във вратата с изумителен удар, но бе маркирано нарушение в атака и попадението бе отменено.

В 70-ата минута Гьоко Зайков засече топката с глава след хубаво центриране от ъглов удар на Добрев, за да изравни.

В шестата минута на добавеното време, влезлият като резерва Виктор Василев със страхотен удар след отбита топка донесе победата за Ботев Враца.

FT / Ботев Враца - Славия 2:1

1:0 Юлиан Ненов 21`

1:1 Гьоко Зайков 70`

2:1 Виктор Василев 90+6`

Ботев Враца: 76 Красимир Костов, 22 Диего Фераресо(жк), 18 Илия Миланов, 3 Луиз Соарес, 77 Мартин Николов, 24 Стефан Гаврилов(71` - Йоан Бауренски), 6 Антонио Георгиев(жк), 17 Чавдар Ивайлов, 28 Красимир Тодоров(71` - Виктор Василев), 94 Юлиан Ненов, 15 Мирослав Маринов(85` - Антон Фасе)

Старши треньор: Ивайло Димитров

Славия: 12 Николай Кръстев, 18 Димитър Стоянов(46` - Христо Попадийн(жк)), 29 Гьоко Зайков, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес(71` - Георги Вълчев), 5 Мартин Атанасов, 16 Кемело Нгуена, 73 Иван Минчев(60` - Борислав Цонев), 10 Радослав Кирилов(46` - Мартин Петков), 88 Тони Тасев(60` - Кристиан Добрев), 7 Йон Бакеро(жк)

Старши треньор: Златомир Загорчич