Ботев Пловдив загуби от румънския Университатя Крайова с 0:2 в контролна среща, която се игра в Банско. Това бе първа проверка за "жълто-черните" през подготвителния период и неофициален дебют на новия треньор Станислав Генчев.

Румънският тим откри резултата още в 5-ата минута. Александру Крецу бе изведен сам срещу вратаря Ханкич и хладнокръвно го преодоля за 0:1.

Две минути по-късно Мартин Секулич отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря на Университатя.

Малко преди почивката Абдулайе Траоре също опита силен шут, който отново бе отразен от противниковия страж.

Четвърт час преди края румънците удвоиха преднината си. След центриране към далечна греда играч в бял екип върна с глава към свой съотборник. Последва силен шут от 12-13 метра, при който топката се удари в крака на Уго Аззи и влезе в мрежата за 0:2.

До края на подготвителния си лагер в Банско „канарчетата“ ще изиграят още една контролна среща срещу друг румънски тим – новакът в тамошната Лига 1 Политехника (Яш).

Съставите на двата отбора:

БОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич, 3. Джеферсон Гранадо, 4. Хуго Аззи, 6. Моузес Енокела, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето'о, 16. Самуел Акере, 19. Абдулайе Траоре, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм, 25. Станислав Работов;

УНИВЕРСИТАТЯ: 21. Лауренцио Попеску, 15. Юрай Бадел, 14. Карло Томашек, 39. Йонуц Митран, 38. Флорин Борта, 4. Александру Крецу, 23. Михай Капацана, 28. Александру Митрица, 37. Мариан Данчу, 9. Андрей Иван, 19. Елвир Колич.