Новакът в efbet Лига – Етър Велико Търново, надделя с 2:1 над Берое в контролна среща, играна на стадион „Ивайло“. Тонислав Йорданов откри за гостите в 18-ата, но попадения на Мартин Тошев в 46-ата и на Денислав Ангелов в 75-ата минута донесоха обрата на „виолетовите“.

Преди началото на мача Етър представи официално състава си за новия сезон. Срещата бе изключително добре посетена, като имаше много привърженици освен на Етър, а и на Берое. Двубоят се игра при изключително топло време, като атмосферната температура достигна 30 градуса.

Startphoto.bg
29 снимки

Първата интересна ситуация дойде в петата минута, когато Божидар Пенчев пусна много добър извеждащ пас към Майк Севайос, който навлезе в наказателното поле и излезе сам срещу вратаря на Етър – Дамян Христов, и стреля, но стражът на „болярите“ обаче успя да спаси с крак.

В 11-ата минута Илкер Будинов излизаше сам срещу Родриго Ачинели, когато се бореше за позиция с Жорди Говеа, който извади от равновесие и в крайна сметка топката попадна в ръцете на вратаря на Берое. Съдията не посочи бялата точка в тази ситуация въпреки претенциите на Илкер Будинов.

Две минути по-късно Димо Бакалов стреля от около 20 метра разстояние над напречната греда.

Берое поведе в резултата в 18-ата минута, когато Майк Севайос получи топката по дясното крило и веднага центрира с едно докосване в наказателното поле на Етър, където на втора греда Тонислав Йорданов с глава вкара топката във вратата на Дамян Христов.

В 32-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул в наказателното поле на Етър, където Викторио Вълков с глава стреля с глава, но право в ръцете на Дамян Христов.

Четири минути по-късно Димо Бакалов отляво навлезе в наказателното поле на Берое, преодоля двама и отправи много хубав удар от близко разстояние, но Родриго Ачинели демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

LAP.bg
17 снимки

Етър започна по-активно през второто полувреме и стигна до изравнителното попадение в 46-ата минута. След центриране отляво на наказателното поле на Берое, Мартин Тошев с глава от близко разстояние вкара топката във вратата на Ачинели.

120 секунди по-късно Николай Янков центрира остро в наказателното поле на Берое, където Тошев отново стреля, но този път над напречната греда.

В 51-ата минута Божидар Пенчев си отвори пространство в наказателното поле на Етър и отправи диагонален удар, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на „виолетовите“.

Десет минути след това Антъни Лебан стреля от границата на наказателното поле на Берое, но Родриго Ачинели плонжира и отрази.

В 67-ата минута Етър пропусна да поведе, когато Мартин Николов получи топката на много добра позиция в наказателното поле на Берое и стреля, но в напречната греда.

Етър стигна до пълния обрат в 76-ата минута, когато Денислав Ангелов се възползва от груба грешка на младия Алекс Петров и преодоля Родриго Ачинели за крайното 2:1.

Съставите на двата отбора:

Етър: 1. Дамян Христов, 16. Шахредин Букхолда, 8. Мартин Моран, 26. Мариян Иванов, 25. Крум Стоянов, 3. Илкер Будинов, 7. Кольо Станев, 27. Димо Бакалов, 15. Георги Ангелов, 9. Мартин Тошев, 29. Янко Ангелов

Резерви: 12. Ангел Мартинов, 22. Мартин Величков, 17. Георги Иванов, 2. Валери Христов, 5. Росен Върбишки, 6. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 14. Атанас Атанасов, 4. Георги Александров, 11. Денислав Ангелов, 10. Владислав Найденов

Треньор: Емануел Луканов

Берое: 23. Родриго Ачинели – 14. Жорди Говеа, 44. Виктори Вълков, 5. Лусиано Скуадроне, 17. Енцо Еспиноса, 16. Симеон Мечев, 21. Стефан Гаврилов, 11. Дамян Йорданов, 77. Божидар Пенчев, 6. Майк Севайос, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 12. Димитър Алтънов, 7. Иван Бауренски, 18. Никола Минков, 3. Александър Петров, 13. Даниел Иванов, 3. Васил Василев, 19. Тиаго Сейхас, 9. Франсиско Политино, Енцо Ойос

Треньор: Густаво Араголаса