Етър прекъсна серията си от шест мача без победа и надви с 2:1 Ботев Враца у дома. Срещата беше от 15-ия кръг в efbet Лига и е дебютен успех за новия треньор на "болярите" Светослав Петров.

Великотърновци трябваше да правят обрат, след като Бубакар Траоре откри резултата в 4-ата минута. В 11-ата Красимир Костов си отбеляза автогол, а победното попадение беше дело на Ивайло Димитров от дузпа в 50-ата минута.

Така след първата си домакинска победа от началото на сезона Етър събра 8 точки и се изравни със Славия, като двата отбора са на дъното във временното класиране. Ботев Враца нареди четири поредни загуби след днешния двубой и заема 14-о място с две точки повече.

startphoto.bg
30 снимки

Срещата започна отлично за гостите, които поведоха още в 4-ата минута. Тогава Браян Переа напредна през центъра и пусна подаване в наказателното поле към Марко Мажуга. Нападателят си поведе силно топката, но все пак я достигна до аутлинията и центрира. Мартин Величков опита да изчисти, но кълбото рикошира в Янко Ангелов. Получи се разбъркване, при което най-съобразителен беше Бубакар Траоре, който реализира за 0:1.

В 11-ата минута домакините стигнаха до изравнително попадение. Крум Стоянов проби отляво и върна към Мартин Моран. Панамецът шутира от около 15 метра, като топката срещна гредата, а след това и тялото на плонжиралия Красимир Костов за 1:1.

В следващите минути играта беше равностойна, а в 22-ата Димо Бакалов проби през центъра и отправи удар, който Костов изби. Малко след това Браян Переа шутира от далечна дистанция, но опитът му беше безкрайно неточен.

След половин час игра "болярите" можеше да направят пълен обрат. Шахредин Букхолда подаде към Крум Стоянов отляво, който центрира меко в наказателното поле. Там Ивайло Димитров изпревари двама защитници на гостите и отправи удар с глава, който премина опасно над гредата.

Три минути след това Марко Мажуга с финт се измъкна от Мартин Николов отдясно, напредна и навлезе в наказателното поле, като опита остро центриране към Браян Переа, но играч във "виолетово" успя да изпревари нападателя и да изчисти в корнер.

В продължението на първата част топката стигна до Ивайло Димитров, който отправи удар от точката за изпълнение на дузпа, като топката срещна гредата, а след това и вратаря Краси Костов, за да бъде избита от защитник. В ситуацията обаче беше отсъдена засада.

Домакините започнаха силно второто полувреме. Само три минути след подновяването на играта Крум Стоянов отне топката отляво и центрира в наказателното поле, където Крум Стоянов нанесе удар с глава, който срещна гредата. Топката се озова в Букхолда, който потърси далечния ъгъл, но Мартин Христов блокира топката. Краси Костов се опита да я улови, но вместо това фаулира Димо Бакалов, който първи игра с топката и главният рефер Красен Георгиев посочи бялата точка. Зад топката застана Ивайло Димитров, който с удар в долния ляв ъгъл вкара за 2:1.

В 54-ата минута влезлият като резерва Красимир Тодоров опита удар от около 20 метра, с който не затрудни Мартин Величков. Осем минути по-късно Тодоров центрира остро отдясно, а вратарят на Етър не успя да избие. На далечната греда Бубакар Траоре от малък ъгъл опита да се разпише, но не сполучи.

В 71-ата минута врачани бяха много близо до изравнителен гол. Величков не успя да избие добре центриране на Мажуга. Топката се озова в Тодоров, който опита да намери опразнената врата, но топката беше избита от Георги Ангелов. Малко след това Костов се справи с шут от далечна дистанция на Моран.

Етър - Ботев Враца 2:1

0:1 Бубакар Траоре (4)

1:1 Красимир Костов (11-автогол)

2:1 Ивайло Димитров (50-дузпа)

Етър: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран (87 - 4. Георги Александров), 29. Янко Ангелов, 70. Димо Бакалов (60 - 10. Ловре Кнежевич), 25. Крум Стоянов (65 - 11. Илкер Будинов), 24. Шахредин Букхолда (87 - 26. Мариян Иванов), 14. Ивайло Димитров (60 - 9. Мартин Тошев)

Резерви: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров, 26. Мариян Иванов, 2. Валери Христов, 11. Илкер Будинов, 9. Мартин Тошев, 10. Ловре Кнежевич, 32. Осама Алу, 33. Луис Кордова

Треньор: Светослав Петров

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса (51 - 16. Красимир Тодоров), 3. Мартин Кавдански, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов (88 - 4. Луис Фелипе), 77. Стефан Велев, 10. Спас Георгиев, 9. Даниел Генов, 14. Марко Мажуга (88 - 24. Мартин Смоленски), 21. Бубакар Траоре (67 - 11. Жан-Пиер да Силва), 19. Браян Переа

Резерви: 34. Федерико Бариос, 8. Митко Панов, 11. Жан-Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 4. Луис Фелипе, 26. Луга Джиле, 37. Марио Киконда, 24. Мартин Смоленски, 22. Петър Кепов

Треньор: Христо Янев

Ж.к.: Ивайло Димитров, Кольо Станев, Мартин Величков (Етър); Браян Мендоса, Спас Георгиев, Даниел Генов, Марко Мажуга (Ботев Враца)

Стадион: "Ивайло"

Съдия: Красен Георгиев