Локомотив София победи Ботев Враца с минималното 1:0 в среща от 23-ия кръг на efbet Лига. Попадението за "железничарите" бе дело на Октавио от дузпа, а няколко минути по-късно и Семерджиев намери мрежата, но след намесата на ВАР, голът не бе зачетен. Десетина минути преди края на срещата Кацикас бе изгонен, след като събори Фераресо в наказателното поле. Юлиан Ненов обаче не можа да се възползва от отсъдената дузпа и така резултатът се запази в полза на тима от Надежда, който прибра трите точки.

С победата тимът от столичния квартал Надежда дръпна с три пункта пред своя директен конкурент за оцеляване в елитната ни дивизия и вече е с 22, докато гостите имат 19 в актива си на предпоследната позиция.

Преди да са изминали 10 минути игра, Симеон Славчев направи двойно подаване със свой съотборник и впоследствие "загърби" няколко човека от врачани, но ударът му срещна гредата над Костов. Две минути по-късно отново халфът се озова на чудесна позиция, но изстрелът му с глава от няколко метра не намери очертанията на вратата на гостите.

След добро центриране на Октавио отляво, Митков не можа да насочи топката с глава от броени метри. Минути по-късно се откри втори шанс пред Митков. Нападателят стреля, след като се пребори с бранител на гостите, но не бе достатъчно точен.

LAP.bg
54 снимки

Малко след изминаването на половин час игра Октавио бе съборен от Валери Христов в наказателното поле, а минута по-късно сам се нагърби с изпълнението на дузпата и бе безпощаден за 1:0.

Няколко минути по-късно нова грешка на Валери Христов доведе до попадение. Семерджиев отбеляза с хубав удар, но след намесата на ВАР, главният съдия Георги Гинчев отмени гола.

Пет минути след началото на втората част, Рапосо опита интересно воле от дъгата на наказателното поле, но Костов се намеси добре. Следващите минути не предложиха нещо интересно, преди в 73-ата влезлият от скамейката Фасе стреля след щастлив рикошет, но Любенов бе на добра позиция и нямаше никакви затруднения.

В 81-ата минута Йоргос Кацикас събори в наказателното поле Диего Фераресо. Главният съдия Георги Гинчев изгони гръка, но от 11-те метра Юлиан Ненов не успя да преодолее Александър Любенов.

В последната минута Фасе имаше шанс да изравни, но ударът му мина встрани от левия страничен стълб на Любенов.

FT / Локомотив София - Ботев Враца 1:0

1:0 Октавио 32` (д)

Локомотив София: Александър Любенов, Селсо Рапосо, Георгиос Катсикас(чк), Пламен Крачунов(жк), Мики Орачев, Владимир Семерджиев(85` - Лука Иванов), Красимир Милошев, Симеон Славчев, Стойчо Атанасов(жк)(90` - Валентин Николов), Октавио(90` - Денис Стефанов), Димитър Митков

Старши треньор: Иван Колев

Ботев Враца: Красимир Костов, Валери Христов(жк)(46` - Диего Фераресо(жк)), Костадин Ничев(жк), Луиз Фелипе, Мартин Николов(жк)(87` - Карлос Со), Юлиан Ненов, Мирослав Маринов(69` - Антон Фасе), Красимир Тодоров(46` - Мохамед Бентахар), Чавдар Ивайлов(жк), Йоан Бауренски, Антонио Георгиев

Старши треньор: Даниел Моралес