Хебър и Ботев Враца завършиха при равенство 1:1 в двубоя си от междинния 11-и кръг на efbet Лига.

С равенството пазарджиклии прекъснаха серията си от 4 поредни загуби, а врачани не успяха да запишат втора поредна победа при новия си треньор Христо Янев.

Головете в срещата бяха дело на Олексий Збун в 44-ата минута за Хебър и на Бубакар Траоре в 67-ата за Ботев. И за двамата футболисти това са дебютни попадения за съответните им тимове.

Със спечелената точка „гробарите“ са 10-и с 12 точки, а днешният им съперник е позиция по-назад с две точки пасив.

start-photo.bg
69 снимки

Хебър - Ботев Враца

източник: Sofascore.com

Още във втората минута Переа се измъкна от защитата на пазарджиклии и подаде на Барбоса, който стреля в аут. След ситуацията бе вдигнат страничният флаг на съдията. В следващите минути домакините опитаха да натиснат противника, но не успяха да стигнат до голова ситуация.

Чак в 28-ата минута Хебър стигна до изстрел - Збун се пробва от малък ъгъл, но в аут. Първият точен изстрел в мача дойде в 31-ата минута и бе дело на Георги Николов. Бариос обаче нямаше затруднения.

Около минута по-късно Георги Вълчев се озова на чиста позиция, ала не успя да преодолее Бариос. Секунди след шута на опитния играч бе маркирана и негова засада.

Пет минути преди почивката дойде и най-голямата опасност за "гробарите". Вълчев стреля силно от пряк свободен удар от над 20 метра и само бързата реакция на Бариос запази резултата 0:0.

Минута преди полувремето, един от най-опитните в състава на гостите Момчил Цветанов поднесе топката "на тепсия" на Ангел Бастунов, който веднага намери своя съотборник Олексий Збун. Украинецът, останал на стрелкова позиция сам срещу Бариос, не сбърка за 1:0. Попадението е дебютно за крилото с екипа на Хебър.

Хебър изпълни заучено едно статично положение по много интересен начин и в крайна сметка стигна до реален голов шанс. Стефан Цонков не успя да се възползва, стреляйки с глава над напречната греда.

Около 20 минути след началото на втората част Любослав Пенев напарви първата си смяна, която бе принудителна. Неговият син Николас Пенев бе изнесен на носилка, а на мястото му влезе Стилиян Тисовски.

Ботев Враца изравни на Хебър с гол на резервата Бубакар Траоре. №21 от състава на врачани догони едно дълго подаване на Велев, с което Дебърлиев нелепо се размина и на празна врата направи 1:1.

Чутовен пропуск на Стефан Велев в 80-ата минута! Гостите хванаха на контра Хебър и Переа излезе на позиция леко вдясно на наказателното поле, откъдето опита пас към точката на дузпата. Там от движение Велев засече топката, но я прати високо над вратата.

Пропилян шанс и за Хебър! Бастунов засече от движение едно центриране, а Бариос показа завиден рефлекс и изби в ъглов удар. Отборът от Враца отговори с още една ситуация, при която Переа опита да прехвърли Дебърлиев и сбърка, а стражът отрази.

Хебър - Ботев Враца 1:1

1:0 Олексий Збун 44`

1:1 Бубакар Траоре 67`

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексей Збун, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов

Треньор: Любослав Пенев

Ботев Вр: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Конде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа

Треньор: Христо Янев