Левски победи Пирин Благоевград с 2:1 в контролна среща играна на стадион "Искър" в Самоков. В началните минути на двубоя "сините" поведоха с две дебютни попадения на Роналдо, но малко преди края на първото полувреме Красимир Станоев намали. През второто полувреме треньорските щабове замениха изцяло съставите си, но до повече попадения не се стигна.

Антон Узунов
37 снимки

"Сините" стартираха агресивно и пресираха съперника си. В 4-ата минута възпитаниците на Станимир Стоилов откриха резултата. Ивелин Попов изведе отлично Роналдо сам срещу Марио Кирев, а бразилецът хладнокръвно реализира.

Две минути по-късно Левски удвои преднината си. Филип Кръстев продължи към Анте Блажевич по десния фланг. Хърватинът центрира на близката греда, където Роналдо с глава реализира в горния ляв ъгъл.

Малко след това Уелтън бе близо до трети гол. Бразилецът стреля технично в далечния ъгъл, пращайки топката покрай гредата. Минути по-късно Келиан ван дер Каап проби с индивидуален рейд, но накрая не успя да нанесе хубав удар и Марио Кирев улови.

Столичани продължиха да действат по-агресивно и държаха изцяло контрола на топката, докато вратарят им Пламен Андреев нямаше никаква работа. Левски продължи да действа с продължителни атаки и агресия в атака. "Сините" често залагаха на атаки по фланговете, а отляво Уелтън и Цунами играеха много активно.

В 31-ата минута опасно центриране Андрей Йорданов бе избито от Цунами малко пред голлинията. Три минути по-късно Марио Кирев улови далечен изстрел на Анте Блажевич.

Постепенно Левски намали оборотите, от което се възползва. В 39-ата минута "орлетата" намалиха изоставането си. Красимир Станоев напредна в половината на столичани и с красив изстрел по земя прати топката в долния десен ъгъл.

На почивката треньорът на "сините" Станимир Стоилов направи една промяна, заменяйки Филип Кръстев за Андриан Краев. От своя страна тандемът начело на "орлетата" Петър Михтарски - Светослав Дяков направи три промени, включвайки в игра Илиян Костов, Венцислав Бенгюзов и Калоян Тодоров на местата на Вячислав Велев, Емил Янчев и Китан Василев.

В 51-ата минута столичани бяха близо до ново попадение. Роналдо се възползва от грешка на Венцислав Бенгюзов, след което нахлу в наказателното поле и подаде по земя към Билал Бари. Мароканецът нанесе изстрел към десния ъгъл, но топката премина покрай гредата.

Три минути по-късно Пламен Андреев се намеси решително след удар отблизо на Красимир Станоев след центриране на Андрей Йорданов. Малко по-късно "сините" можеха да си отбележат комичен автогол, след като топката бе върната лошо към Пламен Андреев и младият вратар трябваше да изчисти в ъглов удар.

В средата на втората част двата треньорски щаба направиха множество промени по съставите си. Постепенно темпото на игра спадна и липсваха положения пред една от двете врати, а треньорите изцяло замениха единайсеторките, които стартираха мача, единствено Пламен Андреев остана под рамката за "сините" и Петър Занев в сърцето на отбраната за благоевградчани.

В 83-ата минута Пирин имаше добра възможност за изравняване на резултата, но изстрел на Петър Занев от пряк свободен удар срещна стената. Пет минути по-късно Марин Петков стреля от границата на наказателното поле право в ръцете на Максим Ковальов. Последното по-интересно действие на терена бе мощен изстрел на Георги Миланов, който срещна напречната греда.

ЛЕВСКИ - ПИРИН БЛ 2:1

1:0 Роналдо 4'

2:0 Роналдо 6'

2:1 Красимир Станоев 39'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1. Пламен Андреев (к), 21. Анте Блажевич, 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 30. Филип Кръстев, 27. Асен Митков, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтън, 19. Билал Бари

Пирин: 76. Марио Кирев, 6. Юлиян Попев, 19. Вячислав Велев, 38. Александър Дюлгеров, 3. Петър Занев, 7. Емил Янчев, 31. Красимир Станоев, 76. Китан Василев, 71. Андрей Йорданов, 29. Станислав Костов, 9. Преслав Йорданов