Дунав Русе изненадващо надигра новакът Арда с 2:0 като гост и записа първа победа от началото на август месец, в двубой от 12-тия кръг на efbet Лига. Ахмед Ахмедов откри в последната минута на първото полувреме, а Стефан Христов удвои преднината на русенци в 67-ата минута. Две минути по-късно символичните домакини останаха и с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон за Илиас Хасани. Двубоят се игра на стадион “Локомотив” в Пловдив.

Lap.bg
29 снимки

Първото полувреме не предложи много интересни ситуации. Тимът на Стамен Белчев беше по-активният тим на терена, но рядко стигаше до сериозни положения. Дунав, от своя страна, седеше компактно в защита и атакуваше предимно на контраатаки.

В 45-ата минута Дунав откри резултата с първия си точен узар. Александър Исаевски подаде на Ахмед Ахмедов в наказателното поле, а нападателят промуши топката покрай Иван Караджов с левия крак.

Десет минути след началото на втората част голмайсторът Ахмедов подаде на Стефан Христов, който стреля отблизо, но Караджов спаси тима си от втори гол.

В 67-ата минута Стефан Христов шокира домакините за втори път. Мартин Костадинов напредна към наказателното поле и изведе на скорост Стефан Христов, който без забавяне прати топката във вратата на Караджов за 2:0.

Само две минути по-късно Илиас Хасани беше изгонен за втори жълт картон. Алжирецът извърши нарушение срещу Свилен Щерев и остави своя тим с човек по-малко до края на срещата.

С тази победа Дунав се изкачва до деветата позиция и събира 13 точки. Арда остават пети с 18. В следващия кръг русенци приемат Етър, а кърджалии гостуват на втория Левски.

АРДА – ДУНАВ 0:2

0:1 Ахмед Ахмедов 45'

0:2 Стефан Христов 67'

Стартови състави на двата отбора:

Арда (4-2-3-1): 1. Иван Караджов (к), 6. Конър Рандал, 24. Илиас Хасани, 5. Зоран Гаич, 12. Дарко Глишик, 33. Дарен Сидоел, 27. Емил Мартинов, 8. Румен Ховсепян, 17. Иван Коконов, 20. Дяен Лозев, 45. Илиша Сам

Старши треньор: Стамен Белчев

Дунав (4-4-1-1): 21. Благой Макенджиев, 18. Александър Исаевски, 11. Диян Димов (к), 22. Михаил Милчев, 5. Любен Николов, 2. Самуел Инкоом, 77. Мартин Костадинов, 8. Свилен Щерев, 12. Фернандо Кавалканте, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов

Старши треньор: Людмил Киров

Главен съдия: Радослав Гидженов, град Пловдив