Отборите на ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 1:1 в мач от 15-я кръг на efbet Лига. Георги Русев бе точен в 15-ата минута, за да даде преднина на "червените". Джовани изравни в края на първото полувреме от дузпа.

През втората част попадения нямаше, но последните минути бяха изключително драматични. И двата отбора получиха червени картони, а дузпа за ЦСКА 1948 бе отменена след преглед с ВАР. Така тимовете взеха по една точка, а Локомотив Пловдив сдаде първото място в шампионата. "Смърфовете" вече изостават с 1 точка от Черно море.

start-photo.bg
95 снимки

В 3-ата минута дойде първата възможност. Локомотив Пловдив направи добра атака, която завърши с фалцов удар на Джовани изъвн наказателното поле на домакините. Даниел Наумов обаче успя да спаси.

Четири минути след това Аерон Зинга получи пас в наказателното след колеблива игра на Динко Хоркаш. Нападателят на ЦСКА 1948 не успя да си поеме топката добре, след което опита да я вдигне и шутира, но изпълнението му не бе точно.

Ангел Лясков препъна в гръб Георги Русев и получи жълт картон в 9-ата минута. Това бе опасно, тъй като нарушението бе на ръба на пеналтерията и можеше да доведе до дузпа. След проверката от ВАР първоначалното решение на Ивайло Стоянов остана - само пряк свободен удар обаче.

В 13-ата минута Педриньо стреля от пряк свободен удар. Топката беше в целта, но стражът на "смърфовете" се намеси отлично, за да я избие.

Две минути след това падна и първият гол. Ангел Лясков бе пресиран в половината на Локо Пловдив. Той загуби топката, с която на пробив тръгна Георги Русев. Футболистът на ЦСКА 1948 стигна до наказателното поле, след което стреля с левия крак по земя. Ударът му мина покрай Динко Хоркаш и влезе във вратата на гостите.

В 30-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 поискаха дузпа за игра с ръка на Мартин Паскалев. Такава имаше, но тя бе неволно и падайки. Реферът Ивайло Стоянов остави мачът да продължи, а след проверката на ВАР неговото решение бе потвърдено.

Девет минути по-късно Джовани пусна хубаво и остро подаване от пряк свободен удар към Алфа Конте, който обаче остана под топката и не успя да нанесе добър изстрел.

Локомотив Пловдив получи дузпа в края на първото полувреме. Ивайло Стоянов посочи бялата точка, след като Джовани финтира Ерденис Гурища, а защитникът на "червените" препъна бразилеца, който се стовари на земята в пеналтерията. ВАР прегледа ситуацията и потвърди решението на съдията. Именно Джовани застана зад бялата точка и бе точен за 1:1.

В продълженията на първата част Ангел Лясков проби страхотно по десния фланг и прати пас към Аерон Зинга, който обаче стреля неточно. След това пред французина се откри нова възможност, а той шутира над вратата, но при тази атака пък бе отсъдена засада така или иначе.

Две минути след подновяването на играта Алфа Конте успя да се измъкне от защитник на ЦСКА 1948. След това той нанесе мощен изстрел от дистанция, който обаче мина встрани от вратата на домакините.

В 51-ата минута Георги Минчев пусна топката към Оливер Камдем в наказателното поле. Изстрелът му рикошира леко от крака на Симеон Петров, а след това срещна напречната греда и излезе.

Седеми минути по-късно топката стигна до Хорхе Сегура в пеналтерията на ЦСКА 1948. Той успя да я нагласи на волето на Джовани, който не се поколеба, а стреля. Даниел Наумов обаче блесна със светкавична реакция и спаси.

В 63-ата минута Георги Минчев получи високо подаване в наказателното и опита акробатично изпълнение - задна ножица. Изстрелът му обаче не бе точен.

22 снимки

Четири минути след това играчите на Локомотив Пловдив имаха сериозни претенции за игра с ръка на Ерденис Гурища, който успя да открадне топката от Джовани в пеналтерията на ЦСКА 1948. Ивайло Стоянов обаче остави играта да продължи. ВАР също не се намеси.

Антонио Вутов изведе Педриньо сам срещу Динко Хоркаш в 69-ата минута. Неговият завършващ удар обаче не бе убедителен и той не успя да преодолее стража на Локо Пловдив.

Бабакар Дион си опита късмета с шут от дистанция три минути след това. Ударът му обаче не затрудни Наумов, тъй като прелетя над вратата. В 80-ата минута Димитър Илиев пробва с изстрел от границата на наказателното поле. Топката мина близо до целта.

Минута след това "смърфовете" бяха близо до гол. Георги Минчев бе на отлична позиция и стреля към вратата, а топката отново срещна гредата след рикошет от футболист на ЦСКА 1948.

В 84-ата минута отборът на ЦСКА 1948 бе близо до попадение, след като Георги Русев стреля от границата на наказателното поле, а топката дори рикошира в защитник на гостите, но все пак Динко Хоркаш се намеси отлично, за да спаси.

Димитър Илиев прати добро центриране към Петър Андреев в пеналтерията. Младокът бе оставен сам, но не успя да нанесе хубав изстрел с глава.

Малко преди края на редовното време напрежението сериозно се покачи. Ангел Лясков влезе грубо в краката на Елитон, който пък гневен се впусна в словесна разправия с играча на гостите. От там Димитър Илиев също реагира бурно. Прехвърчаха сериозни искри между двата състава, а накрая дори нападателят на Локо Пловдив се озова на земята, претендирайки, че е ударен. В резултат от всичко това той получи жълт картон, а Лясков бе изгонен с втори жълт. Елитон пък видя директен червен картон. Така и двата тима останаха с 10 човека на терена.

ЦСКА 1948 получи наказателен удар, след като Динко Хоркаш и Семеон Петров се сблъскаха в наказателното на Локо Пловдив. Стражът на "смърфовете" скочи с изпъната ръка, която може би попадна в главата на противниковия футболист. ВАР обаче извика Ивайло Стоянов край тъчлинията и той прегледа ситуцията. След това отмени дузпата.

FT ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:1

1:0 Георги Русев 15'

1:1 Джовани 44' (дуз)

Съставите на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 15. Симеон Василев, 5. Елитон, 87. Симеон Петров, 24. Ерденис Гурища, 18. Ивайло Чочев (К), 21. Емил Ценов, 8. Педриньо, 17. Никола Илиев, 10. Георги Русев, 26. Аерон Зинга

Резерви: 33. Генадий Ганев – 20. Антонио Вутов, 28. Неделко Пишчевич, 9. Видар Кяртенсон, 99. Радослав Кирилов, 6. Стив Фуртадо, 39. Парвиз Умарбаев, 23. Емил Виячки, 11. Бирсент Карагарен

Треньор: Николай Панайотов

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш (К), 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем 4. Мартин Паскалев, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани Бариани, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 5. Тодор Павлов, 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов