Отборите на Пирин Благоевград и Славия не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 на стадион „Христо Ботев“ в последен двубой от 23-ия кръг на родната efbet Лига. Срещата ще се запомни най-вече с двете ключови намеси на системата ВАР, която първо отмени дузпа за гостите, а малко след това отмени и попадение за домакините.

„Орлетата“ пък доиграха сблъсъка с човек по-малко от 67-ата минута, когато за два жълти картона беше изгонен Светослав Дяков.

Антон Узунов
67 снимки

С това равенство Пирин продължава да е без загуба с Радослав Митревски начело в първенството или от началото на месец декември. Тимът заема 11-ата позиция с 24 точки, на една от десетия Арда. Славия пък остава на пето място с 33 точки, колкото има и шестия Левски. В следващия кръг "орлетата" гостуват на Ботев Враца, докато "белите" приемат Черно море.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Загорчич: Те останаха с 10 човека, а ние се бавехме с играта​

Митревски: Имахме доста проблеми преди този мач​

В първите няколко минути двата тима организираха по една по-интересна атака, която обаче не завърши с удар към вратата. В шестата минута Красимир Станоев опита центриране от свободен удар в наказателното поле, което обаче не беше засечено от никого и премина покрай лявата греда на Светослав Вуцов.

Първият удар към една от двете врати дойде в деветата минута и бе на сметката на гостите. Станоев сбърка при изнасянето на топката и Тони Тасев пресече, след което напредна към наказателното поле и стреля от дистанция, но над вратата на Янко Георгиев.

Въпреки че домакините имаха териоториално предимство, Славия беше по-близо до попадението в 21-ата минута. Тогава Тони Тасев изпълни по прекрасен начин опасен свободен удар пред наказателното поле на домакините, като завъртя отлично топката, получи се лек рикошет в тялото на Станоев, а кълбото се отби в сглобктата между напречната и лявата греда на Георгиев.

Натискът на "белите" продължи и само две минути по-късно имаха нов шанс за откриване на резултата. Тасев беше изведен отдясно и центрира, получи се рикошет в Христофор Хубчев, а впоследствие топката не беше добре изчистена и Радослав Кирилов се пребори за нея в наказателното поле и нанесе опасен удар по тревата, но Янко Георгиев плонжира и изби в корнер.

Пирин създаде първата си голова ситуация в 26-ата минута. Преслав Йорданов свали с глава на центъра за Станислав Манолев, който пък изведе Станислав Костов отдясно в наказателното поле. Бившият нападател на Левски задържа добре, обърна се и комбинира с нахлуващия на скорост в пеналтерията Йорданов, който стреля моментално, но Светослав Вуцов се отчете с прекрасно спасяване с крак.

До края на полувремето системата ВАР имаше основен принос за това резултатът да остане непроменен.

В 31-ата минута се стигна до дискусионна ситуация в наказателното поле на „орлетата“. Мартин Петков получи в дъгата пред наказателното поле и стреля, но Георгиев спаси. Борислав Цонев обаче дотича и опита да отмъкне топката и след това падна след леко съприкосновение с вратаря на домакините. Главният съдия първоначално отсъди дузпа, но след проверка със системата ВАР, която продължи около три минути, беше отсъдена засада на бившия футболист на Левски и наказателният удар беше отменен.

В 39-ата минута пък Дяков и Юлиан Попев направиха отлично двойно подаване отпред и отляво в наказателното поле, след което бившият футболист на Лудогорец нанесе удар по тревата, който се отби от дясната греда на Вуцов. След това обаче Станислав Костов успя да стигне първи до топката и я вкара във вратата. Последва обаче нова дълга проверка със системата ВАР за засада на Костов, която беше потвърдена, а попадението – отменено.

Две минути след подновяването на играта Славия получи добра възможност да застраши вратата на домакините. Цонев центрира от свободен удар, отдясно на наказателното поле, където топката беше отклонена от играч на Пирин, след което Ради Кирилов нанесе изстрел, който обаче попадна в ръцете на Георгиев.

В 56-ата минута Станоев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Костов игра с глава, но покрай лявата греда на Вуцов.

След час игра Иван Тасев получи отляво пред наказателното поле, влезе навътре и отправи удар, но в ръцете на Вуцов.

В 67-ата минута "орлетата" останаха с човек по-малко. Светослав Дяков получи втори жълт и съответно червен картон, с което остави тима си с човек по-малко. Халфът го получи заради настъпване срещу Камело Нгуена. Играчите на Пирин обградиха главния съдия с претенции, но тук системата ВАР няма право да се намесва.

В 73-ата минута "белите" разиграха добре, като Кристин Добрев намери Мартин Петков отдясно на наказателното поле, след което той центрира в него, а Камело Нгуена нанесе истрел, но без проблеми за Георгиев, който улови.

В 81-ата минута Борислав Цонев стреля директно от пряк свободен удар на добра позиция пред  наказателното поле, но Янко Георгиев беше покрил десния си ъгъл и улови топката.

До края нови интересни ситуации липсваха, а играта часто беше прекъсвана заради нарушения и срещата завърши без голове.

FT | ПИРИН БЛАГОЕВГРАД - СЛАВИЯ  0:0

Червен картон: Светослав Дяков (Пирин Благоевград) 67'