Берое и Арда завършиха при резултат 2:2 в пореден мач от плейофната фаза на efbet Лига. Давиде Мариани откри в 18-ата минута с хубав техничен изстрел, а Серкан Юсеин удвои в 49-ата отблизо, след като получи хубав успореден пас от Даниел Генов. Едва 120 секунди след попадението на полузащитника Иван Коконов намали след хубав пробив на Ковачев.

В средата на второто полувреме Светослав Ковачев си изкара втори жълт и съответно червен картон, след като опита да си изпроси нарушение в половината на заралии. В последната минута на редовното време Бен Юсеф си изкара жълт картон, след като топката срещна ръката му в наказателоното поле на старозагорци, а от последвалата дузпа Тонислав Йорданов с мощен удар в средата на вратата донесе точката за кърджалийци.

Антон Узунов
51 снимки

Още в 4-ата минута Тонислав Йорданов пое с гърди добро подаване отдясно и стреля от 6-7 метра, но Ганев отрази опасния удар.

Давиде Мариани откри, след като получи топката в половината на "сините", напредна добре и с техничен удар от около 23-4 метра прати топката в мрежата на Луков.

Малко по-късно Ковачев опита да стреля от идентична дистанция като швейцареца, но топката попадна в ръцете на Ганев. След като бе изминал половин час игра Алиун Фал открадна топката от Алекс Петков и се озова сам срещу Луков, но стражът запази хладнокръвие и отрази.

Шест минути преди почивката Александър Георгиев прати топката в мрежата, но флагът на страничния съдия бе вдигнат заради нередовно положение на Тонислав Йорданов, който пък подаде топката към своя бивш съотборник в ЦСКА и Литекс.

Четири минути след началото на второто полувреме комбинация на заралии стигна до Фал, който насочи към Генов. Седмицата залъга противник и с успоредно подавае намери Серкан Юсеин, който от няколко метра нямаше затруднения да реализира.

Едва две минути по-късно дойде отговорът на Арда - веднага след изпълнението на център, топката бе насочена към Ковачев на фланга. Крилото загърби Джонатан и напредна мощно към наказателното, където насочи топката към точката за изпълнение на дузпа, а там Коконов бе най-съобразителен.

В 63-ата минута след изпълнение на аут от Ганев Алекс Петков скочи за висока топка и се приземи много лошо върху Иван Тилев. Защитникът веднага се хвана за крака, а минути по-късно бе изнесен с носилка.

В средата на полувремето Светослав Ковачев получи втори жълт и съответно червен картон за симулация при опит да си изпроси нарушение срещу Джонатан Перейра.

В последната минута на редовното време Бен Юсеф си изкара жълт картон и направи дузпа, след като топката срещна ръката му в наказателоното поле на старозагорци. Тонислав Йорданов пък с мощен удар в средата на вратата донесе точката за кърджалийци.

FT / Берое - Арда 2:2

1:0 Давиде Мариани 18`

2:0 Даниел Генов 49`

2:1 Иван Коконов 51`

2:2 Тонислав Йорданов 90` (д)

Берое: 33 Генадий Ганев, 7 Даниел Генов, 8 Абубакар Тунгара(жк), 10 Серкан Юсеин(66` - Христо Митев), 11 Алиун Фал, 5 Сиам Бен Юсеф(жк), 15 Георги Динков, 18 Давиде Мариани, 20 Стив Фуртадо, 43 Джонатан Перейра(жк), 99 Омар Камара(жк)

Наставник: Иван Желев

Арда:  71 Мартин Луков, 5 Петко Ганев, 8 Милен Желев(жк), 9 Тонислав Йорданов, 10 Светослав Ковачев(чк), 11 Александър Георгиев(63` - Атанас Зехиров), 17 Иван Коконов, 24 Алекс Петков(66` - Милен Стоев), 25 Давид Кики, 70 Христо Иванов(57` - Румен Руменов), 77 Илия Юруков(63` - Иван Тилев)