Националният селекционер Георги Дерменджиев изгледа на живо равенството на Славия 0:0 с казахстанския Окжетпес. Едва ли обаче е останал доволен от видяното, след като "белите" почти не застрашиха вратата на съперника. В полезрението му влизат вратарят Георги Георгиев, Галин Иванов и Радослав Кирилов.

Все пак преди почивката играчите на Златомир Загорчич бяха по-активни, на така и не успяха да стигнат до гол. В 11-ата минута Галин Иванов отправи мощен удар към вратата на Окжетпес, но вратарят на казахстанския тим боксира. Янис Карабельов показа неточен мерник в 25-ата минута, а минута преди края на първото полувреме Христо Попадийн шутира слабо и не затрудни стража на Окжетпес.

Тимът от Казахстан създаде само едно положение пред вратата на Славия в 15-ата минута, но стражът Георги Георгиев отрази шут на Стоянович със страхотен плонж.
Второто полувреме започна с опасност пред вратата на "белите", но нападател на Осжетпес пропусна да вкара от непосредствена близост. След направените смени играта и на двата отбора съвсем избледня и до края на мача на терена властваше скуката.

Съставът на СЛАВИЯ: Георги Георгиев, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Вълчев, Радослав Кирилов, Янис Карабельов, Галин Иванов, Емил Стоев, Ивайло Димитров (Антонис Стергиакис, Константин Иванов, Венелин Филипов, Васил Добрев, Илиян Василев, Цветелин Чунчуков, Петър Патев, Димитър Стоянов)