ЦСКА 1948 задълбочи кризата в Левски, след като го победи с 1:0 в последен мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол на стадион "Витоша" в Бистрица вкара Педриньо в 59-ата минута. "Сините" бяха по-добрият отбор на терена, но направиха няколко сериозни пропуска, а Марин Петков на два пъти удари греда.

Така "червените" победиха съперника си за втори път през този сезон и вече не са губили от него в пет поредни мача. За Левски срещата беше трета поредна без победа и втора без отбелязан гол. Тимът на Николай Костов е с едва един успех в последните си шест срещи, което му отрежда пето място с 27 точки. ЦСКА 1948 е шести с точка и два мача по-малко, докато лидер е ЦСКА с 35 пункта.

Левски изигра сравнително добро първо полувреме, в което можеше да открие резултата, но удар на Марин Петков срещна гредата. Малко след това гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Ерденис Гурища след шут на Цунами.

През втората част Асими Фадига, който изигра поредния си безличен мач, в който не успя да оправдае привличането си през лятото, направи непростим пропуск, а след това Петков удари греда за втори път. В ответната атака ЦСКА 1948 стигна до страхотен гол, дело на Педриньо с шут от над 20 метра, който не остави шансове на Пламен Андреев. В 79-ата минута Антонио Вутов получи червен картон за грубо влизане във вратаря на гостите, а до края на мача Патрик-Габриел Галчев и Роналдо също се отчетоха с пропуски.

Генерално Левски отново разочарова в атака, ако изключим представянето на завърналия се след контузия Джавад Ел Джемили, както и в средата на терена, където за пореден път си подаваше безцелно топката, с което не затрудняваше по никакъв начин съперника си.

startphoto.bg

92 снимки

Срещата започна равностойно, като двата отбора често грешаха в подаванията си. В 9-ата минута Ивайло Чочев изведе Георги Русев сам срещу Пламен Андреев. Националът напредна и на два пъти не успя да преодолее стража, а след това беше вдигнат и флага от страничния съдия за засада.

Две минути след това Русев отново беше изведен очи в очи срещу Андреев с пас от дълбочина. Нападателят отправи удар, който младежкият национал отрази, а след това отново беше отсъдена засада. Първият по-добър шанс за Левски беше в 12-ата минута. Тогава Роналдо свали в наказателното поле за Хосе Кордоба. Панамецът опита техничен удар в десния ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

В 16-ата минута Джавад Ел Джемили направи за смях Ерденис Гурища и Бирсент Карагарен отляво, преодолявайки ги с елегантен финт, и подаде към Цунами. Бразилецът центрира остро, а Роналдо опита удар, който след рикошет излезе в корнер. Три минути по-късно Педриньо изпълни пряк свободен удар от около 25 метра и шутира силно, но Андреев внимаваше и изби. Малко след това Жереми Петрис отне топката в средата на терена, напредна фронтално срещу вратата и отправи удар, който мина високо над гредата.

В 26-ата минута Цунами напредна отляво и подаде към Роналдо, който се беше оказал на върха на атаката, а той върна към Марин Петков. Офанзивният футболист си нагласи топката и отправи силен удар от около 20 метра, но Даниел Наумов успя да избие.

След половин час игра Симеон Петров надскочи Хосе Кордоба в наказателното поле на "сините" и отправи удар с глава, който премина опасно покрай вратата на гостите. В ситуацията панамецът получи контузия и трябваше да получи медицинска помощ. В 36-ата минута Педриньо извърши грубо нарушение срещу Асими Фадига, след което влезе в словесен конфликт с Жереми Петрис. За действията си бразилецът получи жълт картон за главния съдия Драгомир Драганов.

В 40-ата минута "сините" пропуснаха страхотен шанс да поведат. Ел Джемили проби отляво, навлезе навътре и отправи удар извън наказателното поле. Даниел Наумов не се намеси по най-добрия начин, като вместо да улови топката я изби право в Марин Петков. Нападателят мигновено потърси левия ъгъл, но топката срещна гредата.

Малко след това гостите поискаха дузпа. Цунами шутира силно от границата на наказателното поле, като топката срещна ръката на намиращия се на метър-два Ерденис Гурища. Драгомир Драганов обаче прецени, че няма основание да отсъди наказателен удар, а топката се озова в Асен Митков, чийто силен шут профуча покрай вратата.

Втората част започна с продължението владение на топката от страна на футболистите на Левски, които си подаваха без да затруднят особено отбраната на "червените". В 48-ата минута Асими Фадига опита удар от далечна дистанция, който едва стигна до Наумов.

В 58-ата минута Левски пропусна нов страхотен шанс да стигне до пренина. Високата преса на "сините" даде резултат и Марин Петков успя да принуди Емил Виячки да сбърка в своето наказателно поле. Топката се озова в Асими Фадига, който от точката за изпълнение на дузпа шутира право в Наумов. След това топката попадна в Петков, чийто силен удар срещна гредата.

Минута по-късно ЦСКА 1948 наказа пропуските на своя съперник и поведе в резултата. Педриньо се освободи от Асен Митков и със страхотен удар от около 25 метра в горния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Пламен Андреев за 1:0.

В 63-ата минута Левски получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Ел Джемили отправи удар в долния десен ъгъл, с който Наумов се справи. Седем минути след това "червените" организираха опасна атака след грешка на Хосе Кордоба. Георги Русев реши да стреля от границата на наказателното поле и не затрудни вратаря на гостите.

В 73-ата минута Левски пропусна нов страхотен шанс за гол. Ел Джемили подаде към Цунами отляво, а бразилецът се освободи елегантно от двама съперникови футболисти и центрира. Роналдо не успя да засече топката, която се озова в резервата Патрик-Габриел Галчев. Фланговият футболист потърси далечния ъгъл от десетина метра, но ударът му беше слаб и излезе в аут.

Шест минути по-късно Антонио Вутов вдигна високо крака си и удари Пламен Андреев в лицето при центриране в наказателното поле на "сините". Първоначално Драганов даде жълт картон на юношата на Левски, но след намесата на ВАР промени решението си и изгони футболиста с №20.

След червения картон "сините" натиснаха и в 87-ата минута стигнаха до нова отлична възможност за гол. Галчев намери Роналдо, а бразилецът от около 10 метра фронтално срещу вратата прати топката над гредата. Две минути след това Рикардиньо падна в наказателното поле след съприкосновение със Симеон Петров. Бразилецът поиска дузпа, но вместо това получи жълт картон.

Дълбоко в добавеното време на мача Асен Чандъров засече с глава центриране на Галчев, но не затрудни Наумов.

Така Левски записа трети пореден мач без победа, а ЦСКА 1948 се завърна към успехите след две поредни равенства.

ЦСКА 1948 - Левски 1:0

1:0 Педриньо (59)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 23. Емил Виячки, 8. Педриньо (73 - 99. Радослав Кирилов), 28. Неделко Пишчевич, 24. Ерденис Гурища, 10. Георги Русев (90+2 - 91. Райън Бидунга), 21. Емил Ценов (62 - 39. Парвиз Умарбаев), 87. Симеон Педров, 15. Симеон Василев, 11. Бирсент Карагарен (62 - 20. Антонио Вутов), 18. Ивайло Чочев /к/

Резерви: 33. Генадий Ганев, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 7. Талис, 17. Никола Илиев, 26. Аерон Зинга, 99. Радослав Кирилов, 6. Стив Фуртадо, 20. Антонио Вутов

Треньор: Николай Панайотов

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами /к/, 7. Роналдо, 10. Асен Митков (72 - 9. Рикардиньо), 11. Джавад Ел Джемили, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан (82 - 20. Асен Чандъров), 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков (71 - 22. Патрик-Габриел Галчев), 97. Асими Фадига (82 - 8. Андриан Краев)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев

Треньор: Николай Костов

Ж.к: Педриньо, Симеон Василев (ЦСКА 1948); Рикардиньо (Левски)

Ч.к: Антонио Вутов (ЦСКА 1948)

Съдия: Драгомир Драганов

Стадион: "Витоша"