Отборът на ЦСКА 1948 не срещна никакви трудности при домакинството си на Берое в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Тимът на Любослав Пенев се наложи безпроблемно с 4:0 над старозагорци и отново излезе на първо място във временното класиране, сваляйки от върха ЦСКА.

Точни за „червените” бяха Ангел Бастунов, който се разписа в трети пореден мач, новото попълнение Парвиз Умарбаев, Александър Колев, както и голмайсторът на шампионата към този момент – Ивайло Чочев. Халфът вкара деветия си гол от началото на кампанията.

LAP.bg
76 снимки

Двубоят в Бистрица започна в лежерно темпо, като двата тима предпочитаха да водят играта в центъра на терена, вместо да предприемат излишни рискове. В първите десетина минути преобладаваха единоборствата и честите нарушения, които допълнително накъсваха играта.

Едва в 12-ата минута домакините стигнаха до нещо интересно пред вратата на Берое. Лясков изведе отлично Ради Кирилов отляво, той напредна и центрира остро в наказателното поле, където обаче нямаше негов съотборник, който да засече топката.

В се пак секунди по-късно тимът на Любослав Пенев успя да поведе в резултата. Ивайло Чочев бе намерен в наказателното поле след дълъг пас от центъра. Халфът стреля с левия крак от въздуха, но за негово нещастие топката срещна десния страничен стълб на вратата. Топката попадна на пътя на Ангел Бастунов, който без никакво забавяне успя да насочи коженото кълбо в мрежата.

В 17-ата минута Наумов изведе Топузов зад отбраната на Берое, той напредна отдясно и стреля по диагонала, но топката профуча покрай вратата.

В 25-ата минута домакините нанесоха нов удар по своя противник и сериозно наклониха везните в своя полза. Марио Топузов бе изведен отдясно, напредна необезпокояван от никого и пусна пас към Парвиз Умарбаев, който просто подложи крак и порази целта за 2:0. Това бе първи гол за Умарбаев с фланелката на „червените”. При гола останаха съмнения за засада на Топузов, но след преглед на ситуацията с ВАР, голът бе зачетен.

Последваха силни минути за домакините, като на два пъти играчите на Любослав Пенев имаха възможност да увеличат преднината си, но късметът покри старозагорци.

До края на първата част футболистите на Петър Хубчев така и не успяха да изнесат играта в по-предни позиции и логично не стигнаха до нито една голова опасност пред вратата на Даниел Наумов.

От своя страна домакините пък имаха още няколко възможности да направят преднината си класическа, но най-чистото положение на Марио Топузов бе спасено от Иван Караджов.

Втората част започна по начина, по който завърши първото полувреме – с превес на домакините, които продължиха да диктуват темпото на терена ида бъдат по-активния тим.

Секунди след подновяването на играта след почивката дойде и първия удар към вратата на домакините. Отправи го Абубакар Тунгара, който обаче стреля неточно.

Нападателят на Берое бе замесен  и в следващите две много добри положения гостите. При първия удар Наумов спаси, а при втория изстрел Лясков с глава изчисти от голлинията.

Последва добър шанс и за Серкан Юсеин, който стреля от пряк свободен удар, но Наумов бе на мястото си и отрази.

В 73-ата минута домакините вкараха трети гол във вратата Берое. След многходова атака преминала и през двата фланга, Марио Топузов получи отдясно и с премерено центриране успя да намери Ивайло Чочев в наказателното поле, където халфът надскочи всички и с глава намери целта за 3:0.

Крайният резултат в мача бе оформен от Алекс Колев, който се възползва от отлична асистенция на Марио Топузов отляво, която бе негова трета в мача.

FT ЦСКА 1948 – БЕРОЕ 4:0 • Класиране Програма Резултати

1:0 Бастунов 13'

2:0 Умарбаев 25'