ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от 27-я кръг на efbet Лига. Две минути след началото на второто полувреме Джовани Трупе извърши нарушение в собственото си наказателно и получи червен картон, а домакините изпълниха дузпа. От бялата точка беше точен Педриньо.

Така ЦСКА 1948 продължи победната си серия, като това е пети пореден успех във всички турнири за "червените". С трите точки тимът събира 57 точки и все още заема третото място в шампионата. "Смърфовете" пък са шести, поне временно, с актив от 43 пункта.

ЦСКА 1948 Локомотив Пловдив

източник: Sofascore

Първият точен удар дойде в 7-ата минута след добър индивидуален пробив на Бабакар Дион. Последва шут извън наказателното поле на домакините, който обаче не затрудни Даниел Наумов.

В 13-ата минута Елитон се извиси в пеналтерията и стреля с глава, но не успя да нанесе достатъчно добър изстрел, а топката не застраши вратата пазена от Динко Хоркаш.

Три минути след това ЦСКА 1948 получи корнер. При изпълнението топката бе избита и попадна в краката на Педриньо, чийто опит за изстрел бе блокиран. Последва втори ъглов удар, който стигна до Георги Русев. Той пробва изстрел от ръба на наказателното поле, който прелетя високо над напречната греда.

start-photo.bg
100 снимки

Педриньо проби отлично отляво в 24-ата минута, след което опита да намери Светослав Диков с пас по земя, в наказателното поле обаче защитник на "смърфовете" изчисти преди топката да стигне до напдателя.

В 34-ата минута Локомотив Пловдив организира взривоопасна контраатака. На върха й се оказа Джовани, който се измъкна от защитата на ЦСКА 1948 и остана очи в очи с Даниел Наумов. Той успя да преодолее стражът на домакините, но топката срещна десния страничен стълб и излезе.

Три минути по-късно ​Радослав Кирилов получи пас на далечната греда и опита директен изстрел от въздуха, който обаче не намери целта.

Две минути след старта на втората част Светослав Диков нанесе хубав изстрел, с който Динко Хоркаш се справи, но топката остана опасно близо до голлинията. Радослав Кирилов щеше да я добави, но бе съборен от Джовани Трупе. Волен Чинков отсъди дузпа, а с това и футболистът на "смърфовете" бе изгонен с червен картон. Педриньо застана на бялата точка и изпълни наказателния удар отлично, пращайки топката в мрежата на Хоркаш за 1:0.

Темпото определено спадна след първото попадение, а двамата треньори погледнаха към смените. В 70-ата минута Джовани Маркес опита трудно изпълнение от пряк свободен удар, но нацели стената. Секунди по-късно Ради Кирилов излезе на стрелкова позиция, но прати топката встрани от вратата.

Три минути след това Денислав Александров пробва фалцов изстрел извън наказателното поле и само чудесната намеса на Даниел Наумов запази преднината на домакините.

В 83-ата минута добра комбинация на Локомотив Пловдив завърши с центриране отляво. Потърсен бе Денислав Александров в пеналтерията на домакините, но той увисна и не успя да стреля с глава.

Пет минути по-късно Алекс Колев получи добър пас между защитниците на гостите. Той успя да се обърне към вратата и нанесе изстрел, който обаче бе избит от Динко Хоркаш.

В добавеното време на срещата ВАР прегледа ситуация за потенциална дузпа, след като топката срещна ръката на Елитон. Играта продължи без наказателен удар.

FT ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Педриньо 51' (дуз)

Съставите на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 14. Елитон Джордж, 24. Лазар Марин, 16. Сидклей Перейра, 58. Октавио, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 8. Педриньо, 55. Светослав Диков

Старши треньор: Тодор Янчев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 13. Матеус Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев

Старши треньор: Александър Томаш