ЦСКА 1948 постигна престижна победа с 2:0 срещу  сръбския гранд Партизан в контрола, играна в Белград. И двата гола за "червените" вкара Светослав Диков (34, 54), който изигра пълни 90 минути в отсъствието на контузените нападатели Алекс Колев и Евгений Сердюк.
Двубоят не започна добре за "червените", след като двама от играчите получиха контузии още в началните минути. Първо голмайсторът на efbet Лига - Ивайло Чочев, получи свиреп удар, но след оказаната му медицинска помощ се завърна на терена. Малко след това Педриньо нарани рамото си при падане, но не бе сменен и продължи да играе.

ЦСКА 1948 можеше да поведе с ранен гол, но Айвън Ангелов стреля над напречната греда. В 20-ата минута сърбите имаха добра възможност, която обаче бе пропиляна от капитана Урошевич.

В 34-ата минута българският тим откри резултата. Отлично центриране на Бирсент Карагарен намери  Светослав Диков на точката на дузпата и ударът с глава на нападателя направи безпомощен вратаря на Партизан - 0:1.

Домакините стигнаха до най-доброто си положение в 52-ата минута, когато Неманя Йович бе изведен очи в очи с Генадий Ганев, но диагоналният му шут по земя излезе аут.

Две минути по-късно ЦСКА 1948 удвои преднината си.  След центриране на Педриньо от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле на Партизан, топката стигна до Светослав Диков, който с прецизен удар в далечния ъгъл направи 0:2.
В 80-ата минута тимът на Тодор Янчев можеше да вкара и трети гол, след като Ангел Бастунов бе изведен на перфектна позиция, но не успя да преодолее вратаря на Партизан.

Партизан – ЦСКА 1948 0:2

0:1 Светослав Диков (34)
0:2 Светослав Диков (54)

Партизан: 85. Стеванович – 17. Живкович, 6. Маркович, 12. Шехович, 72. Урошевич (К) – 8. Траоре, 15. Фейсч – 43. Трифунович, 55. Пантич, 77. Йович – 20. Павлович (25. Ляпач, 4. Ачимович, 5. Николич, 9. Вевен, 10. Алексич, 11. Исаилович, 13. Колорадо, 14. Танасийевич, 40. Белич)
Треньор Игор Дуляй

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин-к (74 - 14. Елитон), 16. Сидклей (74 - 4. Ангел Лясков), 22. Реян Даскалов, 18. Ивайло Чочев (71 - 20. Ангел Бастунов), 71. Айвън Ангелов (58 - 58. Октавио) – 11. Бирсент Карагарен, 55. Светослав Диков, 8. Педриньо (67 - 45. Преслав Антонов)