Отборът на ЦСКА 1948 записа една от най-изразителните си победи в елита, разбивайки гостуващия Локомотив Пловдив с 4:0 в Бистрица. „Червените” не срещнаха никакви трудности срещу „смърфовете, които играха почти 90 минути с човек по-малко на терена, след като Преслав Боруков бе изгонен още в 8-ата минута.

Точни за състава на Николай Киров бяха Александър Колев, Мартин Тошев и Галин Иванов, който се разписа на два пъти.

От своя страна пловдивчани успяха да отправят едва два точни удара, които обаче не затрудниха по никакъв начин вратаря Иван Караджов.

Мачът започна кошмарно за гостите от Локомотив Пловдив. „Смърфовете” останаха с човек по-малко на терена само осем минути след първия съдийски сигнал. Първоначално реферът Ивелин Занев показа само жълт картон на Преслав Боруков за нарушение срещу Лазар Марин дълбоко в половината на „червените”. След преглед на ситуацията с ВАР, което отне повече от четири минути, Занев промени решението си и вдигна директен червен картон за нападателя на гостите.

След изгонването на нападателя на „смърфовете”, логично домакините взеха инициативата и се настаниха трайно в половината на гостите. Марио Топузов имаше отличен шанс да открие резултата в 14-ата минута. След центриране в наказателното поле, Топузов стреля без забавяне, но прати топката над вратата.

LAP.bg
42 снимки

В 28-ата минута тимът на ЦСКА 1948 стигна до добра ситуация пред противниковата врата. Галин Иванов получи топката на удобна позиция в наказателното поле, но изстрелът му бе блокиран от бранител в „черно-бяло”.

Футболистите на Николай Киров продължиха да бъдат по-активния тим на терена, докато „смърфовете” действаха предимно на контраатака. При една от тях Бирсент Карагарен бе изведен отлично зад отбраната на домакините, но Иван Караджов излезе много предвидливо и успя да улови. При съприкосновението между двамата футболисти, Карагарен падна лошо и имаше нужда от лекарска помощ, но все пак успя да продължи мача.

Резултатът в мача бе открит само две минути след подновяването на играта през втората част. След поредния корнер в полза на домакините и последвалото разиграване, Русев центрира в наказателното пое, където Александър Колев не успя да играе добре с глава. Последва удар на Лазар Марин, който обаче бе отразен от Илко Пиргов. Топката отново попадна в Марин, който този път потърси комбинация с Колев, а за нападателя не остана нищо друго, освен да насочи топката в мрежата за 1:0.

Точно десет минути след гола на Колев, „червените” вкараха своя втори гол в мача, който бе дело на резервата Мартин Тошев. Завърналият се в клуба футболист вкара много класно попадение след отлично подаване на Ивайло Чочев. Тошев вкара с глава, прехвърляйки Илко Пиргов.

Всичко в срещата бе решено в 62-ата минута, когато Галин Иванов се разписа, за да направи резултата 3:0 в полза на своя тим. Капитанът на домакините вкара с далечен шут в долния ляв ъгъл на вратата на „смърфовете”.

Футболистите на Александър Тунчев тотално свалиха гарда и в 70-ата минута инкасираха четвърти гол в своята врата. Той бе дело отново на капитана на домакините Галин Иванов, който този път не остави шансове на Илко Пиргов с удар в горния десен ъгъл на вратата. Халфът отново стреля от дистанция, за да преодолее противниковия вратар.

FT ЦСКА 1948 – Локомотив Пд 4:0 • Класиране Програма Резултати