ЦСКА 1948 се справи с гостуващия Ботев Пловдив и го победи с 2:1. С успеха „червените“ събраха 51 точки и продължават да държат уверено третата позиция. ЦСКА е първи с 63, втори е шампионът Лудогорец с 59. Пловдивският тим е далеч назад на 10-то място с 27 пункта.

Възпитаниците на Тодор Янчев отбелязаха и двата си гола през първата част. Светослав Диков бе точен още в 16-ата секунда, а Бирсент Карагарен удвои малко преди почивката. В края на срещата Абдулайе Траоре върна един гол за „жълто-черните“, правейки резултата 2:1.

LAP.bg
35 снимки

Само 16 секунди бяха необходими на ЦСКА 1948 да открие. Наглед неточно дълго подаване бе подценено от отбраната в жълто и черно, зад която изскочи Светослав Диков. Таранът овладя паса, преодоля Ханкич и прати топката в опразнената врата за 1:0.

В 17-ата минута Диков се отскубна за втори път от пловдивската защита, но този път подаде на Русев. Крилото стреля по диагонал, но се получи рикошет, след който топката излезе в корнер.

В следващата атака Изстрел на Парвиз Умарбаев от границата на наказателното поле бе отразен с мъка от Хидайет Ханкич. От произлезлия ъглов удар Диков засече с глава центрирането, но намери напречната греда над Хидайет Ханкич. При добавката Чочев бе своевременно блокиран.

Три минуит преди края на полувремето Елитон с глава отклони центриране от десния фланг, но около метър го раздели от попадение за 2:0.

"Червените" удвоиха своя аванс точно преди почивката. Стив Фуртадо получи топката на по-необичайна позиция в центъра и намери Русев на границата на пеналта. Крилото стреля, но Ханкич спаси - при добавката Карагарен прати топката във вратата - 2:0.

start-photo.bg
75 снимки

Четвърт час след началото на второто полувреме Ботев стигна до първия си шанс - Антоан Бароан се завъртя и излъга Елитон, след което стреля опасно. Нападателят обаче прати топката в центъра на вратата, където бе Даниел Наумов.

Десетина минути след това Сидклей парира удар отблизо на влезлия от пейката Траоре. В последната от редовните 90 минути Ивайл Чочев пропусна да направи 3:0 на полупразна врата.

В добавеното време на срещата Абдулай Траоре препарира Даниел Наумов с удар от около 20 метра - 2:1.

В самия край на мача Траоре можеше да донесе и точката за своите, но ударът му мина до левия стълб на Наумо.

FT / ЦСКА 1948 - Ботев Пловдив 2:1
1:0 Светослав Диков 1`
2:0 Бирсент Карагарен 44`
2:1 Абдулайе Траоре 90+2`

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 14 Хелитон, 87 Симеон Петров, 16 Сидклей, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 11 Бирсент Карагарен, 8 Педриньо, 55 Светослав Диков

Треньор: Тодор Янчев

Ботев Пловдив: 13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 44 Роберто Пунчец, 17 Николай Минков, 6 Дилан Мартенс, 15 Джеймс Етоо, 21 Точукву Нади, 24 Джаспър Ван Хертъм, 31 Уме Емануел, 11 Антоан Бароан

Треньор: Бруно Балтазар