ЦСКА 1948 и Славия завършиха 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Иван Минчев вкара за гостите (17), резервата Стелиян Добрев изравни в последната минута. "Белите" останаха с 10 души още в 24-ата минута след червен картон на вратаря Светослав Вуцов. Спечелената точка пък означава, че Славия със сигурност ще зимува в топ 6.

Антон Узунов
28 снимки

Срещата на стадиона в Бистрица започна с по-активна игра на домакините, които обаче не успяха да затруднат Светослав Вуцов в първите минути.

Славия поведе с първата опасност пред вратата на съперника. В 17-ата минута Иван Минчев с премерен удар под гредата прати топката зад гърба на Наумов - 0:1.

В 24-ата минута гостите останаха с 10 души. Вратарят Вуцов събори откъсналия се Георги Русев на границата на наказателното поле и първоначално реферът Волен Чинков отсъди дузпа и жълт картон. След намесата на ВАР обаче той промени решението си - показа червен картон на стража на "белите", а нарушението бе извадено извън нказателното поле. Това принуди треньорът Златомир Загорчич да пусне в игра 45-годишният вратар Георги Петков за сметка на нападателя Мартин Сораков.

След изгонването на Вуцов, футболистите на ЦСКА 1948 обградиха наказателното поле на съперника, но трудно стигаха до голови положения. В 32-ата минута Галин Иванов получи добра топка, но шутира в аут. Три винути след това Вецнцислав Керчев блесна с решаваща намеса, след като блокира удар на Бастунов отблизо. Ивайло Чочев показа перфектната си техника в 42-ата минута, когато събра около себе си трима бранители, но намери пролука за стрелба. Кемело Нгуена обаче застана на пътя на топката и тя излезе в корнер.

ЦСКА 1948 Славия

източник: sofascore.com

Двата отбора започнаха с промени втората част. Домакините заиграха с четирима в защита, след като Симеон Петров отстъпи мястото си на Денислав Ангелов. Славия пък премина в систева на игра с трима централни бранители, като Андреа Христов замени голмайстора Иван Минчев.

В 75-ата минута ЦСКА 1948 стигна до гол, но той бе отменен. Близо три минути футбол не се игра заради разглеждането на ситуацита с ВАР. Резервата Валентин Йосков свали с глава центриране на Топузов към Денислав Ангелов, който отблизо прати топката в мрежата. Първоначално реферът отсъди засада, но повторенията показаха, че такава нямаше. ВАР обаче подсказа на Волен Чинков да види на монитора отново ситуацията заради игра с ръка на Йосков. Това бе и причината попадението да не бъде признато.

Късметът помогна на Славия да запази аванса си в 82-ата минута. Ивайло Чочев овладя пас в наказателното поле и шутира веднага по диагонала, но топката се отби в левия стълб.

"Червените" все пак стигнаха до изравняване в последната минута чрез резервата Стелиан Добрев. Той се ориентира най-добре след корнер и мушна топката между краката на Георги Петков за 1:1.

ЦСКА 1948 - СЛАВИЯ 1:1

0:1 Иван Минчев (17)

1:1 Стелиян Добрев (90)

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов-к, 3 Димитър Пиргов, 25 Георги Ангелов, 87 Симеон Петров, 7 Марио Топузов, 24 Лазар Марин, 37 Емил Мартинов, 18  Ивайло Чочев, 20 Ангел  Бастунов, 10 Георги Русев, 33 Галин  Иванов
Резерви: 1 Димитър Тодоров, 8 Ивайло Климентов, 61 Стелиян Добрев, 56 Богдан Костов, 41 Андрей  Йорданов, 98 Валентин Йосков, 9 Денислав Ангелов
Треньор Николай Киров

СЛАВИЯ: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соарес, 88 Тони Тасев, 17 Ерол Дост, 16 Кемело Нгуена, 10 Радослав Кирилов-к, 73  Иван Минчев, 19 Мартин Сораков
Резерви: 1 Георги Петков, 22 Дарко Тасевски, 5 Мартин Атанасов, 7 Петер Макрилос, 29 Борис Димитров, 55 Андреа Христов, 18 Димитър Стоянов