ЦСКА 1948 надви с 2:0 Хебър и рестартира с победа efbet Лига. Двубоят се превърна и в успешен дебют за новия наставник на тима Тодор Янчев. Автор на първия гол за „червените“ стана полузащитникът Ивайло Чочев, който е и голмайстор на родния елит. Това е 15-о попадение за бившия играч на Палермо в шампионата. Вторият гол бе вкаран дълбоко в добавеното време и бе от дузпа. Точен бе Александър Колев.

Пълният комплект точки гарантира на ЦСКА 1948, че ще остане на трета позиция. Столичани имат 39 пункта – четири зад втория Лудогорец, пет зад лидера ЦСКА и шест пред Локомотив Пловдив. „Гробарите“ остават предпоследни с 12 пункта, четири пред Спартак Варна.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Ботев Враца, а пазарджиклии приемат Спартак Варна.

start-photo.bg
71 снимки

ЦСКА 1948 - Хебър Пазарджик

източник: Sofascore.com

Русев имаше шанс да затрудни Микулич в 9-ата минута, но бившият страж на Левски улови. Това бе първата по-интересна ситуация.

Точно в средата на първото полувреме дойде и следващият удар по посока една от двете врати. Той бе дело на Ангел Бастунов от границата на пеналта, но Микулич отново бе заел добра позиция.

Симеон Петров получи жълт картон след намеса на ВАР. Видео технологията се включи, защото главният съдия Георги Кабаков сбърка самоличността на играча, извършил нарушението и първо даде картона на Ангел Бастунов.

Няколко минути преди полувремето резултатът бе открит. Ивайло Чочев се възползва от непремерени действия на отбраната в зелено, пое топката добре, напредна и завърши голмайсторски във вратата на Микулич за 1:0.

Столичани можеха да удвоят още в началото на втората част, но неумело излизане на Микулич не бе оползотворено от Колев."Червените" създадоха още един шанс - Колев свали топката с глава за Чочев, който от 5-6 метра стреля над вратата, макар топката да му беше по-дълга от необходимото.

ЦСКА 1948 създаде още една възможност за гол, за втори пореден път след статично положение. Колев изпревари Микулич за едно центриране от корнер, но като че ли топката му бе леко висока и не успя да я насочи във вратата.

LAP.bg
55 снимки

В 67-ата минута Чочев засече с глава центриране, но Микулич показа супер рефлекс и го лиши от гол №16 в шампионата, избивайки в корнер. При поредното статично положение Хелитон бе оставен без надзор от "гробарите" и стреля с глава, а Микулич направи второ страхотно спасяване.

Десетина минути по-късно  Русев се отксубна от отбраната на гостите и останал сам срещу Микулич стреля в близкия му ъгъл, но стражът се намеси добре. 180 секунди трябваха за следващото положение - Кирилов излъга съперник отляво и намери Октавио около точката на дузпата. Бразилецът стреля по земя, но Микулич се намеси с крак.

Грешка на Хебър едва не бе наказана няколко минути преди края. Алекс Колев отне и залъга вляво на наказателното, откъдето намери Чочев на 6-7 метра от вратата. Полузащитникът обаче отново стреля прекалено високо.

В началото на добавеното време Алекс Колев засече поредното центриране от корнер, но ударът му с глава се оплете във външната част на мрежата.

Алекс Колев направи 2:0 дълбоко в добавеното време. Нападателят реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Серано при едно центриране на Октавио.

FT / ЦСКА 1948 - Хебър 2:0

1:0 Ивайло Чочев 41`

2:0 Александър Колев 90+5` (д)

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 2 Джонатан Перейра, 87 Симеон Петров, 14 Хелитон Джордж, 4 Ангел Лясков, 18 Ивайло Чочев, 20 Ангел Бастунов, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 11 Бирсент Карагарен, 9 Александър Колев

Наставник: Тодор Янчев

Хебър: 22 Звонимир Микулич, 98 Георги Търтов, 5 Мартин Михайлов, 15 Камен Хаджиев, 19 Муса Сила, 27 Роберт Мазан, 8 Алехандро Гарсия, 97 Венсан Марсел , 3 Богомил Божуркин, 77 Октай Хамдиев, 9 Ивайло Михайлов

Наставник: Владимир Манчев