Крумовград и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в първа среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Серкан Юсеин откри още в седмата, а Евгений Сердюк изравни в 50-ата минута от дузпа, което в крайна сметка се оказа и последното попадение.

Снимки: Startphoto.bg
22 снимки

Спокойно можем да кажем, че двата отбора си разделиха по едно полувреме. Първото бе на сметката на символичните домакини, докато след почивката "червените" бяха доста по-активния тим и направиха няколко пропуски и не съумаха да стигнат до пълния обрат.

По този начин Крумовград, който не познава вкуса на поражението вече три поредни мача, събра 13 точки на деветата позиция. ЦСКА 1948 пък няма успех в последните си три двубоя и е с 14 пункта н шестото място. В следващия кръг след паузата за национални отбори тимът на Атанас Рибарски гостуват на Локомотив София, докато момчетата на Валентин Илиев приемат Арда в Бистрица.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Домакините започнаха силно двубоя и откриха резултата още с първата си възможност в седмата минута. Джунейт Али получи от Серкан Юсеин на десния фланг, задържа добре топката срещу Райън Бидунга и избра точния момент да изведе именно Юсеин в наказателното поле, който финтира Радослав Кирилов и след това от малък ъгъл стреля между краката на Петър Маринов за 1:0.

Само 43 секунди след началото на второто полувреме ЦСКА 1948 поиска дузпа за игра с ръка на Лукас Сантана. В ситуацията Радослав Кирилов се пребори за топката пред наказателното поле, след това влезе отдясно в него и опита да центрира, но кълбото се отби от разпънатата дясна ръка на Сантана. Първоначално реферът отсъди корнер, но след преразглеждане на ситуацията със системата ВАР, в продължение на няколко минути, посочи бялата точка. С изпълнението се зае Евгений Сердюк, който не сбърка, пращайки топката в левия ъгъл на Янко Георгиев, който се хвърли на другата страна - 1:1.

След попадението "червените" владееха инициативата и стигнаха до няколко добри положения, но нов гол не падна и срещата завърши без победител - 1:1.

efbet Лига

FT .

1 : 1

• 7’ Серкан Юсеин
  • 50’ (д) Евгений Сердюк
  • КРАЙ НА МАЧА! Равенство между Крумовград и ЦСКА 1948 – 1:1!

90+8'
  • В последните секунди на двубоя Симеон Александров също получи контузия и се наложи да бъде изнесен на носилка, а ЦСКА 1948 трябваше да доиграе срещата с човек по-малко.

90+7'
  • Още една промяна за ЦСКА 1948 – Талис Енрике отстъпи мястото си на Касиано Бузон.

90+1'
  • Шест минути добавено време на мача.

90+1'
  • Принудителна смяна за Крумовград - Наско Милев, който влезе през втората част, получи травма в следствие на влизането от страна на Петър Витанов преди секунди и бе изнесен на носилка. На неговото място се появи Октай Юсеин.

88'
  • Трета смяна за „червените“ – Реян Дасколов замени Неделко Пишчевич.

87'
  • Жълт картон за Петър Витанов от ЦСКА 1948 за грубо влизане срещу Наско Милев.

86'
  • Промяна и в тима на ЦСКА 1948 – Симеон Александров влезе на мястото на Бирсент Карагарен.

81'
  • Янис Гуермуш пък влезе на мястото на Матеус Соуса.

79'
  • Още две смени за Крумовград – Ерол Дост замени Божидар Кацаров.

79'
  • ШАНС ЗА ЦСКА 1948! Радослав Кирилов получи отляво, след това преодоля Джунейт Али, влезе навътре и стреля от границата а наказателното поле, но Янко Георгиев спаси. След това вратарят на домакините успя да изпревари и Талис, който притича, за да направи добавка.

77'
  • Александър Георгиев пък влезе на мястото на Момчил Цветанов.

73'
  • Две смени за Крумовград – Наско Милев замени Рафаел Фуртадо.

73'
  • НОВА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЦСКА 1948 СЛЕД ЧУДЕСНА КОМБИНАЦИЯ! Радослав Кирилов получи на левия фланг, напредна, след което влезе навътре и центрира към Бирсент Карагарен, който с едно докосване с десния крак намери Евгений Сердюк отляво в пеналтерията. Украинецът моментално стреля с левия крак, но Янко Георгиев скъси бързо дистанция и блокира отлична удара в корнер.

63'
  • СТРАХОТЕН ШАНС ЗА ЦСКА 1948! Радослав Кирилов проби отляво, след което рязко смени посоката и излъга Лукас Сантана, за да центрира меко на първа греда, а там Евгений Сердюк се измъкна от защитата на Крумовград, изпревари Янко Георгиев, но от чиста позиция засече с левия крак покрай вратата и пропусна да донесе пълния обрат за своя отбор.

53'
  • ОПАСЕН УДАР! Евгений Сердюк задържа добре топката отляво в наказателното поле, след което върна за Талис, който стреля опасно от дистанция, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Янко Георгиев.

52'
  • ГООООЛ ЗА ЦСКА 1948! Евгений Сердюк изравни от дузпа! Само 43 секунди след началото на второто полувреме гостите от София поискаха дузпа за игра с ръка на Лукас Сантана. В ситуацията Радослав Кирилов се пребори за топката пред наказателното поле, след това влезе отдясно в него и опита да центрира, но кълбото се отби от разпънатата дясна ръка на Сантана. Първоначално реферът отсъди корнер, но след преразглеждане на ситуацията със системата ВАР, в продължение на няколко минути, посочи бялата точка. С изпълнението се зае Сердюк, който не сбърка, пращайки топката в левия ъгъл на Янко Георгиев, който се хвърли на другата страна - 1:1.

50'
  • Петър Витанов замени Емил Ценов в състава на ЦСКА 1948 на почивката.

46'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+2'
  • Една минута добавено време на първата част.

45+1'
  • НОВ ИЗСТРЕЛ! Кристофър Ачемпонг центрира отдясно в наказателното поле, а на първа греда Талис зае по-добра позиция от Лукас Сантана и засече с глава, но покрай лявата греда на Янко Георгиев в аут.

45'
  • ШАНС ЗА ЦСКА 1948! Бирсент Карагарен центрира отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Талис Енрике свали с глава за Евгений Сердюк. Украинецът овладя и след това комбинира с връхлитащия Карагарен, който стреля силно, но се получи рикошет в Матей Шимич и кълбото излезе в корнер.

41'
  • ОПАСЕН УДАР! Талис Енрике центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле, където топката беше изчистена. Там, обаче, капитанът на гостите Радослав Кирилов стреля много хубаво от воле с десния крак, а топката профуча малко над напречната греда на Янко Георгиев в аут.

27'
  • Първи жълт картон и за играч на Крумовград – получи го капитанът Божидар Кацаров.

27'
  • ПРЕТНЕЦИИ ЗА ДУЗПА! Капитанът на ЦСКА 1948 Радослав Кирилов получи и спря топката отляво в наказателното поле, а след това падна в пеналтерията след съприкосновение с Лукас Сантана и въпреки претенциите на „червените“, главният съдия Димитър Димитров не отсъди наказателен удар.

23'
  • Първо официално предупреждение в двубоя – то бе за Емил Ценов от ЦСКА 1948.

20'
  • УДАР! Емил Ценов шутира от далечно разстояние по земята, но покрай лявата греда на Янко Георгиев.

20'
  • ГООООЛ ЗА КРУМОВГРАД! Серкан Юсеин откри рано! Джунейт Али получи от Юсеин на десния фланг, задържа добре топката срещу Райън Бидунга и избра точния момент да изведе именно Юсеин в наказателното поле, който финтира Радослав Кирилов и след това от малък ъгъл стреля между краката на Петър Маринов за 1:0.

7'
  • ШАНС ЗА ЦСКА 1948! Топката беше върната към в половината на Крумовград, като Лукас Сантана я гърдираше за вратаря Янко Георгиев, който излезе извън наказателното си поле, за да я изчисти. Там, обаче, добра преса упражни Евгений Сердюк, който застана на пътя на Георгиев и блокира изчистването на вратаря, като топката рикошира опасно, но излезе в аут.