Етър отстъпи с 0:1 на Черноморец Бургас във втората си контрола от подготовката. По договорка на двата клуба мачът се игра на градския стадион в Сливен.
Старши треньорът Светослав Петров даде шанс за игра на всички футболисти, които са на лагера, освен Шано Буколда, който лекува контузия. Именно Шано постигна хеттрик в мача между двата отбора, игран през есента за Купата на България и спечелен от етърци като гости с 3:2.
Още в 3-ата минута бившият етърец Живко Петков, който играе в Черноморец, се контузи и на негово място влезе друг бивш етърец - Алиуне Бадара. Първото полувреме не предложи много опасности към двете врати, като играта се водеше предимно в централната част.
В игра след почивката за етърци влезе изцяло нов състав. Единственият гол в мача падна в 75-ата минута в полза на домакините. Тонев стреля от десетина метра, топката рикошира в защитник и излъга вратаря Величков - 1:0. В самия край „болярите“ на два пъти пропуснаха да изравнят. В 89-ата минута Крум Стоянов се откъсна и излезе сам срещу вратаря, но Нисторов спаси удара му, а в следващата атака юношата Георги Иванов стреля от дъгата, но стражът отново улови.
Следващата проверка на „виолетовите“ е в събота, когато срещат водения от Вили Вуцов втородивизионен Янтра Габрово.
Етър: Ангел Мартинов, Кольо Станев, Пати, Георги Александров, Жан-Марк Тибуе, Николай Янков, Моузес Кандидус, Дидис Пита, Макан Сидибе, Брайън Есало, Диаманка Секу (Мартин Величков, Хосекарлос ван Ранкин, Георги Ангелов, Луис Кордова, Крум Стоянов, Мартин Николов, Мартин Моран, Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Ивайло Димитров, Радослав Найденов, Йоаким Карсела).