Черно море продължава да държи темпото на лидерите, след като победи с 3:2 Крумовград в двубой от 18-ия кръг на efbet Лига.

„Моряците“ уж решиха всичко през първата част. Първо Васил Панайотов откри, а точно преди почивката Алекс Фернандес удвои. Бразилецът отбеляза още един, и много красив гол, в началото на второто полувреме, с който окончателно уби интригата поне по сметките на домакините.

Двайсетина минути преди края Димитър Тонев отбеляза почетно попадение за „жълто-сините“, а в 89-ата Божидар Кацаров вкара още един гол, с който сериозно притисна домакините, но за повече време нямаше.

Така Черно море продължава да е почти безгрешен у дома – 8 победи и 1 равенство от 9 мача. Станислав Генчев пък още чака първата си шампионатна победа начело на Крумовград.

Варненци са вече втори с 39 точки. Лидер с 41 е ЦСКА. Лудогорец е трети с 36 точки и два мача пасив спрямо „зелено-белите“ и един спрямо „червените“. Крумовград е 11-и с 18 пункта.

БТА
8 снимки

Първите минути на "Тича" минаха доста спокойно и играта бе основно в центъра на терена. Варненският тим обаче каза тежката си дума в 15-ата минута.

Тогава Черно море поведе с гол на Васил Панайотов, който с техничен удар от границата на наказателното поле завърши комбинация на скорост между Мазир Сула и Атанас Илиев - 1:0.

Крумовград можеше бързо да отвърне на удара. Алекс Колев получи пас в дълбочина и намери място да стреля, но право в ръцете на Иван Дюлгеров.

Шест минути преди почивката Вячеслав Велев центрира остро в наказателното на домакините, а Влатко Дробаров едва не си отбеляза автогол в опит да пресече. След отиграването на северномакедонеца топката се отклони в гредата до Дюлгеров.

Точно преди почивката домакините удвоиха. Мазир Сула се отчете с поредната си асистенция през сезона. Техничният полузащитник преодоля съперник и влезе в наказателното поле, където насочи за Алекс Фернандес, а бразилецът на празна врата нямаше затруднения да направи 2:0.

Девет минути след почивката Черно море поведе с 3:0 - Алекс Фернандес отбеляза втория си гол в мача със страхотен удар от 23-24 метра, попаднал точно под напречната греда.

Крумовград върна един гол в 67-ата минута - Алекс Колев "свали" една висока топка към Димитър Тонев, а юношата на Ботев Пловдив с премерен изстрел в долния ляв ъгъл отбеляза почетно попадение за 3:1.

Четири минути преди изтичането на редовното време Крумовград върна интригата в мача. Тонев изведе в коридор Алекс Колев. Неговият изстрел в близкия ъгъл срещна гредата, а отбитата топка отиде на пътя на Божидар Кацаров, който от метър-два нямаше как да пропусне. Първоначално попадението не беше зачетено заради засада, но такава нямаше. ВАР се намеси и гостите намалиха на 3:2.

FT / Черно море - Крумовград 3:2

1:0 Васил Панайотов 15`

2:0 Алекс Фернандес 44`

3:0 Алекс Фернандес 54`

3:1 Димитър Тонев 67`

3:2 Божидар Кацаров 89`

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 6 Виктор Попов, 2 Цветомир Панов, 27 Даниел Димов, 71 Васил Панайотов, 5 Пабло Гарсия, 11 Алекс Фернандес, 8 Мазир Сула, 9 Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев

Крумовград: 21 Благой Макенджиев, 18 Клайдер Машедо, 72 Раян Сенхаджи, 91 Вячеслав Велев, 5 Матей Шимич, 44 Божидар Кацаров, 17 Патрик Луан, 10 Серкан Юсеин, 6 Джеферсон Манярес, 13 Диего Рапосо, 9 Александър Колев