Черно море победи с 1:0 Царско село в мач от предпоследния кръг на плейофите в efbet Лига. Голмайсторът за гостите бе Пабло Гарсия.

С тези три точки „моряците“ си гарантираха седмото място, което значи, че ще играят с 4-ия от Топ 6 в спор за участие в Лигата на конференциите.

Антон Узунов
27 снимки

В шестата минута Карим Роси бе изведен зад отбраната, но си поведе дълго топката и не успя да стреля.

3 минути след това Жозе Гомеш получи подаване в наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и попадна в ръцете на Иванов.

В 31-ата минута Родриго се озова непокрит в пеналтерията след центриране на Панов от левия фланг, но шутът му от непосредствена близост бе париран от Иванов.

В 40-ата минута Манев опита да намери свой съотборник в пеналта от пряк свободен удар, но топката прехвърли всички.

В 55-ата минута Родриго нахлу в наказателното поле и продължи пътя на топката към Иса, но изстрелът му профуча над вратата.

11 минути по-късно Касми навлезе от десния фланг навътре и потърси горния десен ъгъл, но мерникът му изневери. В ответната атака Роси откри за "царете", но попадението бе отменено заради засада.

В 71-ата минута Касми пусна извеждащ пас на дясното крило към Панов, който спринтира, видя непокрития в наказателното поле Пабло Гарсия и с прецизно подаване намери съотборника си, който прониза Иванов с плътен шут.

6 минути след това Луис Педро пое предварително към съблекалните, тъй като получи втори жълт картон заради неспортсменска проява спрямо съперников играч.

Царско село: 1. Михаил Иванов, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 7. Лесли Де Са, 11. Хари Денков, 14. Христо Попадийн, 17. Реян Даскалов, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 44. Карим Роси, 98. Дилян Георгиев

Резерви: 12. Кирил Трохаров, 6. Божидар Томовски, 8. Християн Чипев, 9. Кристиян Костадинов, 10. Кристиян Тодоров, 25. Добрин Денев, 93. Алекс Любенов

Старши треньор: Антони Здравков

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 77. Стефан Велев, 23. Палбо Гарсия, 72. Родриго Енрике, 7. Родриго Вилела, 10. Илиан Илиев, 20. Жозе Гомеш

Резерви: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 9. Исмаил Иса, 32. Мартин Дичев, 29. Файсел Касми, 15. Леандро Андраде, 8. Емил Янчев

Старши треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Царско село", София

Главен арбитър: Станислав Тодоров