Черно море победи Пирин Благоевград с 2:1 у дома в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. С успеха варненци прекъснаха серията си от три мача без победа и огловиха временното класиране преди гостуването на Локомотив Пловдив на ЦСКА 1948. "Моряците" трябваше да правят обрат на "Тича", след като Юго Комано откри резултата в 9-ата минута. В 17-ата Пабло Гарсия изравни, а победния гол реализира Даниел Димов в 84-ата минута.

Така Черно море събра 32 точки и изпревари Локомотив Пловдив, който има 30 пункта. Пирин заема 13-о място с 11 точки.

startphoto.bg
68 снимки

Първата добра възможност за гол се откри пред домакините. В 5-ата минута Мартин Дичев центрира в наказателното поле, където Алекс Фернандес не успя да играе с топката. Кълбото се озова в Атанас Илиев, който отправи удар от движение, но Максим Ковальов се справи. "Mоряците" продължиха да са по-активният отбори и удари на Мазир Сула и Едгар Пашеко бяха блокирани.

В 9-ата минута Дмитро Семенив изчисти топката, а това се превърна в подаване към Юго Комано. Французинът бутна топката с глава, след което се освободи от Даниел Димов и излезе сам срещу Иван Дюлгеров. Вратарят излезе да го пресрещне, но нападателят успя да пусне топката покрай него за 1:0.

Варненци опитаха веднага да върнат гола и Алекс Фернандес отправи силен удар от далечна дистанция, който премина покрай вратата. Малко след това Семенив отправи слаб удар, който не затрудни Иван Дюлгеров. В 15-ата минута Едгар Пашеко се озова на върха на атаката и засече центриране отдясно, но ударът му премина опасно покрай гредата.

Черно море успя да изравни резултата в 17-ата минута. Мазир Сула центрира от корнер, а Семенив в опита си да изчисти топката я насочи към далечната греда, където Пабло Гарсия с глава я прати във вратата за 1:1.

Възпитаниците на Илиан Илиев опитаха бързо да стигнат и до обрат. В 20-ата минута Сула шутира от около 20 метра, но Ковальов успя да избие топката. Пет минути по-късно "орлетата" бяха близо до втори гол. Мартин Дичев сбърка, а от това се възползва Комано, който овладя и напредна през центъра. Французинът пусна подаване към Борис Тютюков отляво, а нападателят опита удар, който след рикошет в крака на Живко Атанасов премина опасно покрай гредата.

В 34-ата минута Алекс Фернандес навлезе в наказателното поле отдясно и потърси далечния ъгъл, като след рикошет топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Даниел Димов отправи удар с глава, който Христо Попадийн изчисти от голлинията. Малко след това Ковальов улови удар на Атанас Илиев от около 11-12 метра.

В 39-ата минута гостите осъществиха бърз преход от защита в атака. Юго Комано намери Аймен Суда, който успя да се измъкне от Панов и Димов и да отправи удар, който премина над вратата. В последната минута на първата част Бенгюзов центрира от корнер на близката греда, а Арлинд Дакай не успя да изчисти топката и позволи на Тютюков да отправи удар от малък ъгъл, който мина опасно покрай гредата.

В 52-ата минута влезлият на полувремето в игра Брено шутира от границата на наказателното поле, но не затрудни Ковальов. В 61-ата минута "моряците" можеше да вкарат гол на да пъти. Мишаел напредна през центъра и подаде към Мартин Милушев отдясно. Младокът потърси далечния ъгъл, но топката срещна гредата. Топката остана във владение на домакините и се озова в Цветомир Панов, който шутира от около десетина метра, но покрай целта.

Малко след това гостите организираха опасна контраатака. Комано напредна с топката, влезе в наказателното поле, след което върна към резервата Симеон Александров. Крилото залъга противник, след което отправи удар от около 15 метра. Дюлгеров първоначално не успя да улови, но след това поправи грешката си.

В 77-ата минута пред Пирин се откри нова добра възможност за гол. Аймен Суда намери Иван Тасев отдясно в наказателното поле. Младокът потърси далечния ъгъл, но прати топката покрай вратата. Четири минути след това варненци получи право да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Сула опита удар, който мина над вратата.

В 84-ата минута Черно море стигна до пълен обрат. Сула центрира от фал, а Даниел Димов се вклини в отбраната на гостите и отправи удар с глава, който Ковальов опита да избие, но в крайна сметка кълбото се оплете в мрежата.

В първата минута на продължението Черно море можеше да реши всичко в мача. Домакините организираха опасна атака, като Берк Бейхан подаде към Мартин Милушев отдясно. Младокът се справи със защитник, навлезе в наказателното поле и опита удар в далечния ъгъл, който след рикошет премина опасно покрай вратата.

Черно море - Пирин 2:1

1:0 Юго Комано (9)

1:1 Пабло Гарсия (17)

2:1 Даниел Димов (84)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 27. Даниел Димов, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 5. Пабло Гарсия (76 - 86. Исмаил Иса), 35. Арлинд Дакай (46 - 7. Брено Тейшейра), 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко (58 - 17. Мартин Милушев), 8. Мазир Сула (86 - 29. Берк Бейхан), 9. Атанас Илиев (58 - 33. Мишаел)

Резерви: 84. Християн Славков, 29, Берк Бейхан, 7. Брено, 10. Велислав Василев, 86. Исмаил Иса, 17. Мартин Милушев, 33. Мишаел, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Пирин: 12. Максим Ковальов, 77. Андрей Йорданов, 8. Дмитро Семенив, 38. Александър Дюлгеров, 29. Станислав Бачев, 83. Христо Попадийн (68 - 9. Станислав Костов), 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Аймен Суда, 17. Борис Тютюков (62 - 33. Симеон Александров), 11. Иван Тасев (83 - 30. Любомир Тодоров), 19. Уго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 18. Велислав Минков, 27. Георги Върбанов, 10. Даниил Кондраков, 25. Илиан Костов, 16. Мартин Георгиев, 9. Станислав Костов, 33. Симеон Александров, 30. Любомир Тодоров

Треньор: Иво Тренчев

Ж.к.: Венцислав Бенгюзов, Борис Тютюков, Александър Дюлгеров (Пирин)

Съдия: Петър Кузев

Стадион: "Тича"