Черно море постигна поредна победа в първенството, надвивайки с 2:0 Берое. „Моряците“ поне за известно време ще са на върха в класирането, но с мач повече от досегашния лидер Локомотив Пловдив.

Двата гола за варненци паднаха около почивката. Първо Васил Панайотов спечели дузпа, която Атанас Илиев реализира – това се случи в 42-рата минута.

Само 23 секунди от втората част пък трябваха за нов гол. Мазир Сула завърши многоходова комбинация между Панайотов и Илиев.

Победата е втора поредна за Черно море, който вече е с 23 точки (Локомотив Пловдив е с 22 на втора позиция). За Берое пък загубата е трета поредна след 0:5 от Лудогорец и 0:3 от ЦСКА.

star-photo.bg
34 снимки

Първата възможност в мача бе удар от границата на наказателното поле на Мазир Сула в 12-ата минута. Десетина минути след това отново Сула имаше шанс да стреля и то от по-близка дистанция, но опитът на халфа бе блокиран от Густаво Каскардо.

Атаките на "моряците" не спряха и шут на Алекс Фернандес мина опасно близо до вратата на Родриго Ачинели. Сетне Едгар Пашеко се извиси над персоналния си пазач и стреля с глава, но топката попадна точно в центъра на вратата, където бе Ачинели.

Минути преди края на първото полувреме Черно море поведе от дузпа. Точен бе Атанас Илиев, а спънатият футболист за наказателния удар бе Васил Панайотов.

Берое едва не отговори мигновено - Ласо стреля с глава след центриране от корнер, опитът му обаче мина в аут.

Само 23 секунди от втората част трябваха на Черно море за нов гол. Васил Панайотов "извади" топката от аутлинията и намери Атанас Илиев в наказателното поле, а централният нападател с пета намери зад гърба си Мазир Сула, който с безкомпромисен удар направи 2:0.

Чак в 80-ата минута Иван Дюлгеров бе принуден да се намеси, след като Божидар Пенчев излезе на добра позиция, от която можеше само да подава, не и да стреля.

В първата минута на добавеното време Исмаил Иса излезе сам срещу Ачинели, опита да го преодолее и стреля, но аржентинецът отрази в корнер.

FT / Черно море - Берое 2:0

1:0 Атанас Илиев 42` (д)

2:0 Мазир Сула 46`

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 6 Виктор Попов, 19 Александър Василев, 71 Васил Панайотов, 5 Пабло Гарсия, 11 Алекс Фернандес, 23 Едгар Пашеко, 8 Мазир Сула, 9 Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев

Берое: 23 Родриго Ачинели, 2 Густаво Каскардо, 3 Франко Рамос, 4 Франческо Селесте, 5 Лучиано Скуадроне, 6 Жорди Говеа, 11 Джани Политино, 14 Викторио Вълков, 17 Едуин Ласо, 24 Стефан Гаврилов, 99 Майк Севайос

Треньор: Густаво Араголаса