Черно море записа четвърта поредна победа в efbet Лига. "Моряците" се наложиха с 2:0 при гостувнето си на Ботев Враца, като по този начин развалиха 102-ия рожден ден на домакините. Точни за "моряците" бяха Атанас Илиев в 75-ата минута от дузпа, а девет по-късно Алекс Фернандес оформи крайния резултат.

Варненци бяха по-добрият отбор, като особено през второто полувреме създадоха няколко отлични положения за гол, а в края на мача удар на Исмаил Иса срещна гредата.

С успеха Черно море събра 48 точки и заема 4-о място във временното класиране. Ботев е 11-и с 24 точки.

startphoto.bg
72 снимки

Нападателят на домакините Браян Переа нанесе първия точен удар в мача в 3-ата минута. Колумбиецът получи пред наказателното поле, обърна се и отправи удар, който не затрудни Иван Дюлгеров. В 7-ата минута "моряците" поискаха дузпа, след като Диего Фераресо се опита да изчисти топката, но я прати право в ръката на Браян Мендоса. Главният рефер Георги Кабаков обаче прецени, че няма основания да отсъди наказателен удар.

В 9-ата минута Виктор Попов намери Исмаил Иса пред наказателното поле. Нападателят се освободи и шутира, но покрай вратата. В 21-ата минута Алекс Фернандес отправи удар от около 20 метра, но топката премина далеч от целта.

В 33-ата минута Виктор Попов отправи удар от над 20 метра, като топката профуча покрай дясната греда. Седем минути след това Пашеко проби отляво и подаде към Фернандес, който шутира от около 15 метра, но Костов се справи и изби. По-добрата игра на "моряците" продължи и в 43-ата минута Александър Василев също опита удар, който също беше неточен.

Ботев Враца Черно море

източник: Sofascore

В началото на втората част Мазир Сула без умисъл стъпи на ръката на Чавдар Ивайлов, което наложи и принудителна смяна в състава на домакините. На негово място влезе Диого Барбоса. В 66-ата минута резервата Васил Панайотов получи пред наказателното поле, но ударът му беше безрайно неточен. Две минути след това Клери Сербер пусна пас към навлизащия в наказателното поле Момчил Цветанов. Чико се строполи след контакт с Алекс Фернандес, но дузпа не беше отсъдена.

В 70-ата минута Фернандес центрира, а Иса свали топката за Атанас Илиев. Деветката на варненци отправи удар, който обаче Костов успя да избие. Минута след това отново Фернандес центрира в наказателното поле, където Иса игра с глава, а в опита си да го блокира Диего Фераресо игра с ръка. Главният рефер Георги Кабаков не се поколеба и посочи бялата точка. Ситуацията беше прегледана от ВАР за засада на нападателя, но в крайна сметка решението беше потвърдено. Зад топката застана Атанас Илиев и със силен удар в горния десен ъгъл вкара за 0:1.

В 77-ата минута Цветанов центрира отляво в наказателното поле. Браян Переа успя да отправи удар с глава, но покрай вратата.

В 85-ата минута "моряците" стигнаха до втори гол. Иса елиминира двама футболисти на гостите на центъра и пусна към Фернандес. Бразилецът центрира в наказателното поле, където Луис Фелипе не изчисти добре. Топката остана във Фернандес, който шутира и след рикошет вкара за 0:2.

В добавеното време Иса получи извеждащ пас зад защитата и опита технично да прехвърли вратаря. Топката обаче срещна горната греда и попадна в Мартин Дичев. Защитникът отправи удар, който Костов спаси.

Ботев Враца - Черно море 0:2

0:1 Атанас Илиев (75-дузпа)

0:2 Алекс Фернандес (85)

Ботев Враца: 76. Красимир Костов (К) - 4. Луис Соарес, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов (60 - 21. Жан-Пиер да Силва), 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа (82 - 14. Марко Мажуга), 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 11. Момчил Цветанов, 24. Стефан Гаврилов (46 - 28. Клери Сербер)

Резерви: 34. Федерико Бариос, 28. Клери Сербер, 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов, 21. Жан Пиер да Силва, 16. Красимир Тодоров, 14. Марко Мажуга, 3. Мартин Кавдански, 22. Петър Кепов

Треньор: Даниел Моралес

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 35. Арлинд Дакай (62 - 71. Васил Панайотов), 27. Даниел Димов (К) (63 - 9. Атанас Илиев), 23. Едгар Пачеко (46 - 33. Мишаел Алвес (73 - 32. Мартин Дичев), 7. Матеус Машадо (46 - 8. Мазир Сула), 19. Александър Василев, 11. Алекс Фернандес, 86. Исмаил Иса

Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел, 39. Николай Златев, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Георги Кабаков