Черно море срази с 1:0 като гост Локомотив София в мач от 1-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение падна четвърт час преди края и бе дело на Виктор Попов. Двубоят бе първи за „железничарите” на своя стадион в елита от 2015 година, но тимът на Станислав Генчев не успя да зарадва феновете си.

Срещата не предложи кой знае колко футболни достойнства. Двата отбора изиграха слабо първо полувреме и по-добро второ. „Моряците” бяха по-добрият отбор през по-голяма част от мача и закономерно стигнаха до успеха.

Антон Узунов
61 снимки

Първата добра възможност беше на сметката на гостите. Курьор успя да изпревари Кацаров и върна към Златев, който отправи удар от десетина метра, но след рикошет топката излезе в корнер. В следващите минути преимуществото в играта беше за "моряците", но до опасности пред Любенов не се стигна.

В 24-ата минута Панайотов беше изведен от втора позиция и овладя в наказателното поле. Халфът потърси Курьор, но Дуарте успя да изчисти. Малко след това удар от далечна дистанция на Клементе мина над вратата.

Постепенно "железничарите" изравиха играта. В 42-ата минута Рапосо намери Митков, който опита удар от около 20 метра, но над вратата. В продължението на първата част Попов с пета намери Курьор отдясно в наказателното поле. Нападателят отправи удар по диагонала, който не затрудни Любенов.

Втората част започна с отлична възможност пред варненци. Мимито изведе Курьор зад гърба на Дуарте. Националът на Мартиника пуска към Златев, който от малък ъгъл отправи силен удар, който Любенов изби в корнер. След неговото изпълнение Живко Атанасов надскочи защитата на Локомотив, но стреля над вратата с глава. Малко след това слаб удар на Митков по земя не затрудни Дюлгеров.

В 55-ата минута след многоходова атака стигна до удар чрез Курьор, който вратарят изби. В 70-ата минута шут на Мимито мина над вратата.

Четири минути по-късно "моряците" стигнаха до гол. Кета намери озовалия се отляво в наказателното поле Попов. Десният бек беше оставен непокрит, огледа се и с премерен удар в близкия ъгъл вкара за 0:1.

В 89-ата минута защитник на варненци изчисти топката след центриране от пряк свободен удар. Кълбото стигна до Милошев, който отправи удар, но Босанчич с глава изчисти в корнер. Малко след това Димитров не затрудни Дюлгеров с глава от чиста позиция.

Локомотив София – Черно море 0:1

0:1 Виктор Попов (74)

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 4. Мики Орачев, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев /к/, 44. Божидар Кацаров, 11. Франса, 70. Димо Бакалов (68 - 9. Илия Димитров), 8. Симеон Славчев (82 - 22. Ивайло Найденов), 45. Димитър Митков (77 - 10. Валентин Николов)

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 22. Ивайло Найденов, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев

Треньор: Станислав Генчев

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петър Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 7. Матеус Клементе, 71. Васил Панайотов /к/, 88. Мимито, 39. Николай Златев (82 - 77. Стефан Велев), 8. Мазур Сула (59 - 20. Мади Кета), 19. Матиас Курьор (87 - 31. Закария Беншаа)

Резерви: 22. Георги Геогиев, 31. Закария Беншаа, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 77. Стефан Велев, 20. Мади Кета, 17. Ангел Ангелов

Треньор: Илиан Илиев

Ж.к. Симеон Славчев, Алан Диас, Валентин Николов (Локо); Мазир Сула, Виктор Попов, Мади Кета, Живко Атанасов, Стефан Велев (Черно море)

Съдия: Димитър Димитров

Стадион: „Локомотив”