Лидерът в efbet Лига Черно море постигна минимална победа с 1:0 над Черноморец Балчик, във втората си проверка за деня, която се игра на стадион „Тича“ във Варна.

start-photo.bg
21 снимки

В 11-ата минута бе първото по-сериозно положение в срещата. Уеслен Жуниор изведе в добра позиция Васил Панайотов, който стреля по диагонал отдясно, но вратарят на гостите Галин Григоров спаси. В 14-ата минута Черно море откри резултата. Исмаил Иса се пребори за топката в наказателното поле, прехвърли вратаря на гостите и с глава вкара за 1:0.

През второто полувреме двата отбора не успяха да създадат сериозни голови положения и да си отбележат гол, и Черно море постигна минимална победа в контролата.

Стартовият състав на Черно море - Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Мартин Дичев, Николай Златев, Уеслен Жуниор, Васил Панайотов, Николай Костадинов, Мазир Сула, Исмаил Иса.

До момента по време на зимната подготовка „моряците“ изиграха седем проверки. В първата Черно море отстъпи на Фарул в Констанца с 0:2. След това варненският тим надделя над Черноморец Бургас с 2:0.

По време на лагера в Турция Черно море загуби с 0:1 от Слован Либерец, и завърши наравно с Днипро-1 (2:2), Спартак Кострома (1:1) и Беса (Северна Македония) – 0:0. По-рано днес Черно море завърши 0:0 с Дунав Русе.

В неделя 11 февруари Черно море ще представи отбора срещу Добруджа, като спарингът е насрочен за 16:00 часа.