Черно море и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в първия мач от новия сезон в efbet Лига. Гостите завършиха двубоя с 10 души, след като Райън Бидунга бе изгонен за втори жълт картон в 90-ата минута. Двата отбора предложиха здрава битка, в която варненци владееха повече топката и създадоха добри положения, но не успяха да преодолеят "червената" защита и вратаря Петър Маринов. През втората част ЦСКА 1948 имаше претенции за дузпа след съприкосновение на Карагарен с Влатко Дробаров, но албитрите подминаха ситуацията.
Срещата на "Тича" започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния вратар Илия Вълов, който си отиде от този свят преди няколко дни. Преди това пък домакините спазиха традицията за началото на всеки шампионат и пуснаха националния химн на страната.

Още в 3-ата минута Ради Кирилов се ориентира най-добре след една изритана топка и не се поколеба да отправи силен шут от въздуха по диагонала. Пламен Илиев изби, последва добавка на Карагарен в аут, но в крайна сметка бе отсъдена засада на капитана на ЦСКА 1948. Домакините изпаднаха в подобна ситуация в 15-ата минута, когато Васил Панайотов отне топката от Талис, пресирайки го пред наказателното поле. Опитният халф на "моряците" напредна и шутира, но неточно. Реферът Георги Гинчев изчака ситуацията да се отиграе и отсъди нарушение на Панайотов.

Феновете на "Тича" видяха първия точен удар едва в 30-ата минута. Отправи го новото попълнение на Черно море - Дуду, който обаче на затрудни Петър Маринов. 60 секунди по-късно бразилецът подхвана атака през центъра и продължи към Мазир Сула, чийто плътен удар бе избит от стража на "червените" в корнер. Минута след това Сула отново пробва да вкара, изстрелът му по диагонала пак бе спасен от Маринов.

На почивката треньорът на ЦСКА 1948 - Валентин Илиев, извади от игра 16-годишния Марто Бойчев, а вместо него в игра влезе Емил Ценов.

В 57-ата минута си стигна до първото спорно положение в мача.  Бирсент Карагарен се промъкна между Васил Панайотов и Дани Мартин и нахлу в наказателното поле на домакините, където падна след съприкосновение с Влатко Дробаров. Той и съотборниците му поискаха дузпа, но реферът явно прецени, че контактът е бил твърде лек и даде знак играта да продължи. ВАР арбитърът Валентин Железов прие решението на Георги Гинчев, тъй като не го извика да прегледа ситуацията на монитора.

Страхотен пробив на Мазир Сула в 67-ата минута отдясно завърши с ефектно центриране, което предизвика разбъркване пред вратата на гостите, но до удар не се стигна.

Две минути след това варненци пропуснаха най-добрата си  възможност да открият резултата. След успоредно центриране на Панайотов отдясно, Теодор Иванов се размина с топката, но Николай Златев отблизо шутира в тялото на Петър Маринов. В последвалото меле най-съобразителен се оказа Фуртадо, който изчисти в корнер.

Завърналият се след тежка контузия Уеслен, който игра с предпазна каска на главата, пропусна да вкара в 83-ата минута. След двойно подаване в наказателното поле той отправи удар, който обаче бе избит от Маринов. Мазил Сула опита без успех добавка, а след това Панайотов прати топката покрай лявата греда.

В 90-ата минута гостите останаха с 10 души след втори жълт и респективно червен картон на Бидунга. Той задържа с ръце откъсващия се Уеслен и бе изгонен.

• Край на мача

90+6'
  • ЦСКА 1948 остава с 10 души! Райън Бидунга спира откъсващия се Уеслен Жуниор и реферът Георги Гинчев му показа втори жълт картон, който го изпрати преждевременно в съблекалнята.

90+3'
  • Жълт картон за Стив Фуртадо от гостите.

86'
  • Последна смяна в състава на ЦСКА 1948 - завърналият се бразилец Октавио заема мястото на сънародника си Талис

84'
  • Другата промяна е влизането на Едгар Пачеко вместо Дуду

76'
  • Поредна промяна в тима на домакините - Николай Златев отстъпва мястото си на Мартин Милушев.

76'
  • Жълт картон и за Симеон Василев от ЦСКА 1948.

76'
  • Жълт картон за резервата на гостите Евгений Сердюк

70'
  • Успоредно центриране на Панайотов отдясно затрудни "червената" отбрана, но Николай Златев отблизо шутира в тялото на Петър Маринов. В последвалото меле най-съобразителен се оказа Фуртадо, който изчисти в корнер.

69'
  • Още една смяна за гостите - Умарбаев напуска, за да влезе Том Рапнуи

68'
  • Смяна в ЦСКА 1948 - Сердюк влиза, Илиевски излиза

68'
  • Мазир Сула проби отдясно и центрира ефектно, което предизвика разбъркване пред вратата на гостите, но до удар не се стигна.

67'
  • Още една промяна в Черно море - капитанът Даниел Димов отстъпва мястото си на Игнасио Паис.

67'
  • Смяна и в Черно море - Уеслен Жуниор заема мястото на Андреяс Калкан

67'
  • Втора смяна за гостите - дебютантът Касиано Бузон влиза, Бирсент Карагарен излиза

60'
  • Претенции за дузпа на ЦСКА 1948! Бирсент Карагарен се промъкна между Васил Панайотов и Дани Мартин и нахлу в наказателното поле на домакините, където падна след съприкосновение с Влатко Дробаров. Реферът явно прецени, че контактът е бил твърде лек и даде знак играта да продължи. ВАР арбитърът Валентин Железов явно прие решението на Георги Гинчев, тъй като не го извика да прегледа ситуацията на монитора.

57'
  • Първи ъглов удар за гостите, след като удар на Емил Ценов рикошира в бранител на Черно море

49'
  • Смяна в състава на ЦСКА 1948 - излиза Марто Бойчев, влиза Емил Ценов

46'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част, която завършва без гол.

45+4'
  • Ново спасяване на вратаря на ЦСКА 1948! Отново Мазир Сула шутира, този път по диагонала, но Маринов е на мястото си и изби.

44'
  • Жълт картон за халфа на гостите Парвизджон Умарбаев

42'
  • Чудесно спасяване на Петър Маринов! Дуду подхвана атака през центъра и продължи към Мазил Сула, който от 20-ина метра отправи плътен удар, но стражът на ЦСКА 1948 се разтегна и изби в корнер.

41'
  • 16-годишният халф на гостите Марто Бойчев задържа топката пред наказателното поле и реши да потърси изненада с шут от дистанция. Ударът му обаче бе много неточен и Пламен Илиев спокойно изгледа топката.

38'
  • Жълт картон за северномакедонския централен защитник на Черно море - Влатко Дробаров, който реагира остро срещу решението на съдията да отсъди негово нарушение срещу сънародника му Марио Илиевски.

35'
  • Съдията Георги Гинчев спира играта, за да може футболистите на двата отбора да се освежат край тъчлинията, тъй като температурите в морската ни столица са доста високи.

30'
  • Първи точен удар в мача - отправи го бразилецът Дуду, но не успя да затрудни вратаря на гостите Петър Маринов, който улови топката без проблеми.

29'
  • Шут на Ради Кирилов от дистанция не намери очертанията на вратата на Черно море.

24'
  • Жълт картон за защитника на ЦСКА 1948 - Райън Бидунга, който събори откъсващия се отдясно Николай Златев.

16'
  • Халфът на "моряците" Панайотов пресира Талис пред наказателното поле на гостите, отне му топката и излезе очи в очи срещу Маринов, но шутира покрай вратата. Чак след това реферът Георги Гинчев отсъди нарушение в атака на Панайотов.

14'
  • Хубава атака на домакините изведе Андреяс Калкан на добра позиция в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от Стив Фуртадо.

13'
  • Шут на дебютиращия за Черно море - Дуду минава далеч от вратата на ЦСКА 1948.

7'
  • Дълго подаване изведе Радослав Кирилов зад отбраната на домакините и капитанът на ЦСКА 1948 отправи страхотен удар от въздуха , който бе избит от вратаря Пламен Илиев, а добавката на Бирсент Карагарен мина над вратата. Асистент-съдията обаче вдигна флага за засада и дори Кирилов да беше вкарал, голът нямаше да бъде зачетен.